FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 11:45:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 09. úno 2019 20:51:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro 2018 21:02:20
Příspěvky: 13
Bydliště: Větřní
Jasny tu znam. Rekneme ze preferuju tvar botky u te Bisley i pred tou od Rowan Engineering. Jsem strojar tak povazuju vsechny ty botky za predrazeny. Za rozumnou cenu by slo povazovat tak do 600Kc

_________________
Roman U.
http://www.tosogu.cz

HW97k STL blue laminated, Valiant 6-24x50


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 0:28:12 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
Rozumím, a viděl jsem tvojí práci, a tak se zeptám, co bys řekl na tohle to ?
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=106&t=128636


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 20:33:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro 2018 21:02:20
Příspěvky: 13
Bydliště: Větřní
Jo no to co dělám teď se nedá brát jako měřítko pro můj názor ohledně cen za výrobky. Ale když už tak ty polský se mi moc líbí. Myslím, že to má ze všech to nejlepší. Z té univerzální odlité tvar botky který se mi líbí, protože funguje i jako hák a navíc spodní část je pod úhlem tak je to optické pokračování pažby. A od Rowan (jiné neznám tak uvádím jako vzor) přesný CNC obrobek. A cenou je to někde mezi. Chápu že ceny na trhu se někde pohybují tak je blbost jít výrazně níž. Rowan má upínaci desku větší tak je možné jí upravit. Nevím jak ta polská. Každopádně se mi to líbi. Co ale nevím jak je vyřešeno aretování v konkrétní poloze tam se mi zase líbí ty odlité, protože vím, že se to nehne díky zubům které zapadají do prohlubní. Cena za ty odlité by měla být výrazně nižší, tam jsou jen počáteční náklady na formy pro desky a pro gumu a nějaký čas na začištění po odlití + spojovavcí materiál. Ceny za formy dnes nejsou nijak závratné částky, takže pak jen rozpočítat na množství prodaných kusů. U CNC je výroba o dost dražší, ale taky záleží na sériích.
Takže ta polská vypadá tak jak si představuju ideální botku a ty peníze za ní dal pokud bych se znovu rozhodoval. Navíc, tahle konstrukce je otevřená i pro další nastavení, třeba délky což u té odlité nejde. Jen bych se musel informovat jak řeší rozdílné tvary pažeb. Každopadně díky za odkaz to se může hodit!

_________________
Roman U.
http://www.tosogu.cz

HW97k STL blue laminated, Valiant 6-24x50


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 08. úno 2020 16:32:08 
Offline

Registrován: čtv 14. lis 2019 19:22:05
Příspěvky: 14
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Koloman Lukács píše:
Kolko výstrelov vydrží dle normálu továrna pružina.Moje HW má 4 mesiace a cca 2000 výstrelov, tak by mne zaujímalo, jestli máte niekto skúsenosti podobného rázu.Človek by súdil, že tieto drahé typy by mohli byť vyrobené z kvalitného materiálu.Naprázdno sa s pružinovkou strielať nesmie, výrobca udáva 500 až 1000 výstrelov,kým sa všetko zajede a potom by to malo strielať presne.

Já se tím na své HW77K právě zabývám. Mám v ní stále standardní pružinu namontovanou ve fabrice a po necelých 5 měsících a 4500 výstřelů to spadlo z původních cca 15,5 J po zakoupení na současných cca 13,5 J. Čekal jsem, že to bude slábnout pomaleji. Kromě toho výkon pušky klesá i během jen trochu intenzivnějšího střílení (to také může souviset s teplotou, ale pružina na tom má asi také svůj podíl). Zajímalo by mě, jestli je to běžná vlastnost standardní pružiny Weihrauch. Blíží se tedy výměna, asi za V-Mach. Doufám správně, že V-Mach pružina vydrží déle? Opravdu by se mi nechtělo každých pár měsíců kupovat novou.

_________________
Weihrauch HW 77 K + Valiant Themys HFT; https://www.trhon.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 08. úno 2020 20:24:12 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. kvě 2018 16:07:02
Příspěvky: 186
Bydliště: Ašsko
I ten V - mach ztrácí celkem rychle výkon. A moje zkušenost (může se lišit s někým jiným ) je, že Exportka klesala plynule. Ale V - mach skokově, jak v mojí 77, tak u Čáďase v 97, (sou to stejný flinty ) to padlo jak ze dne na den o deset metrů. A prdel je že že jsme je pořizovali ve stejnou dobu, střílíme skoro stejně často, a padlo nám to oběma ve stejnej měsíc. Mě nazačátku a Čádovi na konci měsíce.
Ale možná je to jen náhoda.
Odhaduju, že asi po deseti krabičkách.
:D

Jedna dvě podložky to zase zvednou. V balení malýho V - Machu jich je z rozběhu sedm. Takže to chvilku vydrží, a pak když už nebudou stačit podložky, koupíš jen pružinu. Ta vyjde kolem 44 euro, těsnění z hlavy nevím. Nebo sáhneš po Strixovo těsnění, to vyjde na stovku, a je super.
Já budu ale objednávat V- machový zelený.

_________________
AA400 Carbine, Valiant Themys II, 3x12 - 40
HFT Team NKS
https://nks-as.team/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 11. srp 2020 18:54:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 11:29:06
Příspěvky: 240
Tak jsem si zase po nejake dobe poridil pruzinovku.
Hw77k Match.
Kdyz pominu, ze strilet pres pevne miridla je s tou pazbou docela na prd a to me s.re docela dost, protoze kvuli nim jsem ji kupoval, tak mam docela kuriozitku.
Od Schneidera puska v 7,5. Mereno na hradlech 7,6. To je O.K.
Objednal jsem k ni i pruzinu XS Titan 16J.
Po osazeni touto pruzinou s Exactem 20,6J a s Monsterem 19J.
Chtel jsem to spis na domaci zvykani a ne na prostrelovani 20mm prken na 10m temer kazdou ranou. Tak jsem zacal zkracovat.
Ve zkratce. Pruzina ma vystreleno cca 400 diabolek. Je po trikrat zkraceni. Vzdycky o jeden zavit. Uz z pouzdra pri zasroubovavani presahuji jen 3 zavity a da se to zasroubovat rukama bez desky na brise. Nejzajimavejsi je, ze posledni zkraceni snizilo rychlost jen o 3m/s. Kdyz dve predchozi o 10-12m.
Hradla mam nove a meril jsem na nich vic pusek a vsechny vysledky sedi.
Zacinam z toho byt trochu nervozni. :-)

_________________
http://martynzrx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pát 14. srp 2020 9:05:40 
Offline

Registrován: čtv 14. lis 2019 19:22:05
Příspěvky: 14
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Marťyn píše:
Tak jsem si zase po nejake dobe poridil pruzinovku.
Hw77k Match.
Kdyz pominu, ze strilet pres pevne miridla je s tou pazbou docela na prd a to me s.re docela dost, protoze kvuli nim jsem ji kupoval

Potvrzuji tvoji zkušenost. Já jsem také koupil HW77K kvůli tomu, že jsem chtěl mít možnost střílet i otevřenými mířidly, a zjistil jsem, že se za ně nejsem schopen dobře složit. Dceři i manželce to celkem jde, ale já si z ní přes otevřená mířidla pohodlně nezastřílím. I když je pažba nižší než např. u HW97KT, i tak je dost vysoká a mně naopak zcela vyhovuje při střelbě s puškohledem na nízké montáži.

_________________
Weihrauch HW 77 K + Valiant Themys HFT; https://www.trhon.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 23. srp 2020 14:01:16 
Offline

Registrován: ned 23. srp 2020 13:53:12
Příspěvky: 11
Jsem nově majitelem HW77 klasické dlouhé. A je fakt že lícnice je hodně vysoko na to abych se složil za klasická mířidla. Ale v týdnu má přijít otroka Valiant themys HFT s nízkou montáži tak se tam snad srovnám a půjde mě střílet lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pon 24. srp 2020 10:09:23 
Offline

Registrován: ned 23. srp 2020 13:53:12
Příspěvky: 11
Tak jsem také nováčkem, a mám nově HW77 chtěl jsem ji kvůli mířidlům, ale ouha za mířidla se nějak nemůžu poskládat. S vypětím všech sil se na lícnicí srovnám, ale pohodlné to určitě není. Doufám že optika Vaillant themys HFT s nízkou montáži bude výškově ok a poskládám se za ní. Jinak bych rád pořešil Palm rest, ale vůbec nevím jak na to. Ale budu koukat a snad to vymyslím. Líbí se mě ten kde se nevrtá a použije se šroubek co je před spouští.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pát 19. bře 2021 21:22:33 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Něco o tuningové spoušti u HW97:

https://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/pruziny/752-hw97k-vymena-spouste.html

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz