FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 05. kvě 2024 22:45:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 12:11:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
No buďto tady na bazaru a nebo GS http://forum.gunshop.cz/bazar-f12.html Jinak ono ani nezaleží kde, ale spíš od koho ;) Je lepší si počkat, co chvíli se tam nějaká ta S510 objeví. Ráže, je věčné téma ale tady jsi na FT fóru takže tady primárně řešíme střelbu na sklopky do cca 50m v limitu 16J na což je .177 ideální. Každopádně, při této energii, bez ohledu na kalibr, je střelba na 100m terč už trochu mimo mísu.Takže je dobré si opravdu ujasnit na co to chceš. Pokud trváš na těch 100m, tak určitě .22 v nějakých 40J tedy větrovku ve FAC verzi, která už je ale samozřejmě na ZP a pokud chceš dodržet literu zákona, střílet z ní můžeš už zase a pouze jen na střelnici. ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 14:08:50 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 17:59:38
Příspěvky: 68
Webster David píše:
A bazar doporucujete zde na foru? Nebo i nejaky jiny. Osobne jsem prochazel i par bazaru, ale S510 nikde nebyla. Jinak co se tyce raze, doporucujete .177 nebo tu .22? Ciste teoreticky, .22 je tezsi, tudiz energie strely by mela byt vetsi na ukor vetsi spotreby plynu. Mela by byt stabilnejsi ve vetru ale bude mit horsi balistiku. Otazka je, jak je to v praxi. .22 ma ustovou rychlost mensi jak .177, zrejme aby neprekracovala povolenych 16J, tudiz energie bude stejna u obou, ale rychlost podstatne mensi. Asi bych preferoval .177.

Ještě k tomu bazaru,musíš si uvědomit, že veškerou práci za větrovku odvede kompresor nebo pumpa.Větrovka už jen něco malinko.Navíc bazarová je rozchozená a nová vždy potřebuje zajet a to taky něco stojí.Za mě jednoznačně bazar.22 v 16J je na nic,žádné výhody to nemá jen možná menší spotřeba vzduchu(ano 22 ve stejném výkonu má menší spotřebu vzduchu než 177) jinak samé mínusy.Pokud 22 tak jistě ne v 16J.A to máš střelnici ZP a podobné opičárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 14:30:09 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
To docela nechapu co tim myslis, ze veskerou praci odvede kompresor. Ja mel za to, ze u zbrani obecne je nejdulezitejsi hlaven, ve ktere expanduji plyny. Bez ni muze byt tlak jaky chce a strela proste nepoleti, protoze expanzi plynu nic nesmeruje. Jinak pokud .22 pri 16J opravdu neni dobra, zvolim .177. Jen jsem se chtl ujistit zda je to dobra volba.

Jinak jestli to teda chapu, na 100m pri 16J je strelba nerealna? Nikde jsem bohuzel nevidel balistickou krivku z vetrovek. Byla by to skoda kdyby to nebylo realne, ale na druhou stranu, psal jsem do 100m, pokud bude 80m, stale je to rozumna vzalenost.

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 14:45:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Na balistiku je program Chairgun či Strelok.
Ono nejlepší je sebrat se a přijet na nějaký sraz a vše si osahat a vyslechnout zkušenosti majitelů.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 15:03:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
S 510, která má objem kartuše 180 ccm vystřelíš 60 ran v .177 a 80 ran v .22 při 16 J. Mám dva měsíce AA S510 Ultimate sporter, která má pažbu univerzálně pro praváka i leváka. V Tuháni z ní střílela moje dcerka (pravačka) a střídala se s Johnem Steelem, který střílí levačkou - měl rozladěné svoje AAčko. Tento typ je ale na tom cenově stejně jako HWéčko. Ovšem ta pažba, to je umělecké dílko! Minelli - capolavoro!
A co se týče střelby .22 při 16 J na vzdálenost větší jak 30 metrů? Hmmm, měl jsem tu "čest" odstřílet si dva závody HFT (max vzdálenost terčů byla 41 metrů) s pružinou kalibru .22 - je to jako bys střílel hmoždířem! Pokud chceš sledovat v puškohledu jak ti diabolka letí obloukem na terč a přistane 20 cm pod terčem ve stromě ( to je opravdu při 150 m/s okem postřehnutelné), tak je to ta správná volba! Při střelbě na 100 m bys musel dělat náměr dle dělostřeleckých tabulek ;) .

Jezdím do Rakouska, kde není limit pro větrovky do kalibru .303 a účastnil jsem se lovu invazivních ( introdukovaných ) druhů zvěře - nutrie, norek, morčata. Tam střílejí na vzdálenost 70 - 120 metrů větrovkama .22 nebo .25 a spodní limit je 40 J na 70 metrů. Jde o energii potřebnou pro průstřel, nikoli zástřel. Při průstřelu je smrt zvířete rychlejší (rozuměj humálnější podle rakouských měřítek), než při zástřelu, kdy střela zvířetem neprojde. S 16 J puškou tě nepustěj ze dvorku!

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 16:03:59 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Ještě tu nezazněla jedna věc.
TeĎ jsem to rychle hodil do Chairgunu a střela .177 a .22 bude mít při 16J na 80m pokles 50cm a 85cm a na 100m pak 102cm a 158cm. Chtěl bych vidět s kterým puškohledem to doklikáš. Nebo budeš muset mít šikmou montáž na puškohled abys vůbec viděl bod zásahu. 16J je dobrých tak maximálně do 50m a to bych preferoval pouze .177 (tam je pokles o cca 10cm, u .22 pak cca 20cm)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 16:22:21 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
Neco takoveho jsem sice slyset nechtel, ale fyziku neoklamu. Kazdopadne jsou to dulezite informace o kterych jsem nemel paru. Z tech dat je zrejme, ze .177 ma lepsi krivku, takze volba raze je jasna.

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 18:29:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3314
Bydliště: Praha
V .177 s 16-ti jouly je střelba na 100 metrů poměrně reálná, pokud nefouká vítr a máš optiku, která to zvládne uklikat. Pak se dají se slušnou pravděpodobností trefovat třeba plechovky od piva. A trefit například takovou 1,5 litrovou petflašku je skoro jistota. Prostě musíš si zvolit nějaký vhodný cíl, na terč to není. ;)
Jinak na 50 metrů se střílejí kostky cukru a není to nějak zvlášť velký problém.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 19:08:26 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
Čistě teoreticky, čím menší zvětšení, tím je reálnější za i ten metr na cíli naklikam, že? Když budu met 20x zvětšení tak asi těžko. U 4x by to mělo být reálnější. Např u PSO1 co má zvětšení je reálné trefit na 1000m figurínu ale kdybych měl na tom větší zvětšení, tak asi těžko. Souhlas?

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 20:55:27 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 17:59:38
Příspěvky: 68
Webster David píše:
To docela nechapu co tim myslis, ze veskerou praci odvede kompresor. Ja mel za to, ze u zbrani obecne je nejdulezitejsi hlaven, ve ktere expanduji plyny. Bez ni muze byt tlak jaky chce a strela proste nepoleti, protoze expanzi plynu nic nesmeruje. Jinak pokud .22 pri 16J opravdu neni dobra, zvolim .177. Jen jsem se chtl ujistit zda je to dobra volba.

Jinak jestli to teda chapu, na 100m pri 16J je strelba nerealna? Nikde jsem bohuzel nevidel balistickou krivku z vetrovek. Byla by to skoda kdyby to nebylo realne, ale na druhou stranu, psal jsem do 100m, pokud bude 80m, stale je to rozumna vzalenost.

Je to jen vysvětlení obav z opotřebení u starší větrovky.U pístovky se ti flinta podstatně víc opotřebuje ale PCP je to celkem jedno kolik ran má za sebou páč to odmaká kompresor nebo pumba.Hlaven vydrží neskutečně dlouho rozhodně se nemusíš bát.Možná nejseš sám kdo to nepochopil ale tu opravdovou práci a největší opotřebení odnese pumpa nebo kompresor ale ne PCP.Na 100m se dá střílet 16J v 177 ale za ideálních podmínek a na plechovky a pod.Dopadová energie bude malinko pod 5J( hlubší otlak)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz