FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 17. kvě 2024 14:09:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: pát 05. pro 2014 21:51:32 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
Zdravim, zvazuji nakup PCP vetrovky, procital jsem fora a hledal, co by bylo optimalni, ale chtel bych radu od vas. Rozhodoval jsem se mezi .177 a .22. Na forech vsude preferuji .177, kvuli lepsi balistice. Vetrovku bych chtel primarne na terovou strelbu, do 16J (pokud bych nic nenasel, tak i klidne na zbrojak) a to do vzdalenosti 100m (priznam se, ze nevim jak je to realne s 16J a .177/.22, ale dle nekterych nazoru je to velice realna vzdalenosti). Co se tyce zbrane, asi bych zvolil AA S510, ale trosku mam obavu z delky hlavne, ta S410 je i v delsi verzi. Cenove bych se rad vlezl do 30 000kc, vcetne optiky. Jinak jsem levak a podle fotek mi prijde, ze AA S510 ma pazbu pro pravaka, mozna se tedy dela i pro levaka, ale to jsem nenasel. Za odpovedi moc dekuji, pomuze mi to.

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 11:13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 16:04:17
Příspěvky: 108
Bydliště: Pha 16
S AAS510 jsem také začínal, myslím, že to je dobrá volba, která ti může dlouho vydržet, než budeš mít vyšší nároky. Horší je to s leváckou pažbou. I když vím o jednom exempláři leváckém, takže to musí existovat. Musel bys poptat u prodejců. Jiná možnost oboustranné pažby je Weihrauch HW100T. Tam bys byl asi trochu přes uvedený fin. limit, ale s adekvátně lepší puškou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 13:48:41 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 18:07:52
Příspěvky: 225
Přesně tak, kup HW100 http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... 00-s-45mm/ a nějakou levnou optiku a časem koupíš optiku lepší a budeš mít vystaráno. HW100 je velmi dobrá puška. Pokud si ji neviděl, tak se zastav na nějaký tréning nebo závod a někdo ti ji rád předvede a dovolí ti i vystřelit. Kde jsou akce zjistíš třeba zde http://www.hft.cz/kalendar-akci
Přeji štastný výběr ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 15:27:12 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
AA S510 se dá koupit i s oboustrannou univerzální pažbou je to myslím verze SL (superlite) buk, ořech nebo odlehčená Deluxe topol ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 21:27:41 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 17:59:38
Příspěvky: 68
Té 510 se neboj já měl 3 ks 510 a 1 ks 410 a přesnost je stejná.Rozhodně ji nepoznáš ani HW není přesnější jen vybavenější.510 je zase krásnější o tom žádná.510 má rozhodně lepší nabíjení jak 410 a celkově je supr.Když koupíš v bazaru kolem 14 000 tak nej flinta poměr výkon cena.HW je do začátku dost peněz a speciál to stejně nikdy nebude a pokud tě to chytne tak u něho stejně skončíš. :lol: :lol: :lol: :lol:
Bohužel v bazaru pro tebe bude jen těžko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 22:41:54 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
Dekuji za odpovedi. Bazar jsem teda zatim nezvazoval. Uprimne mam trosku obavy, abych nenarazil na nejaky spatny kousek. Dival jsem se na HW100, ale jak psal vypisek, tak S510 je proste hezci. Souhlasim, ze pokud by me to chytlo, investice by se rozhodne zvedla, ale na druhou stranu, abych byl uprimny, tak jedina vyhoda oproti zbranim na ZP je ta, ze mohu strilet mimo stelnici. A o to mi jde. Jestli strelecke vlastnosti jsou stejne/velice podobne a cena se odviji od znacky a doplnku, radej bych vzal levnejsi. Nabijeni pro pravaka mi nevadi, hold u pusek mam proste vetsinou smulu a pazba se da vymenit.

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 10:24:23 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Většina těchto flint i majitelů je obecně známá, tedy pokud koupíš starší od někoho "provařeného" ať tady, nebo GS foru, myslím že chybu neuděláš. Majitelé se zbavují těchto pušek, právě z toho důvodu, že chtějí postoupit zase o nějaký ten level nahoru. Z vlastní zkušenosti Ti mohu říci, že už mi pár flint rukama prošlo a ani jedna nebyla nová, když už u nějaké nastal problém, vyřešil to správný o-kroužek ;) . Hlavní výhodou vzduchovek není jenom ta možnost "strilet mimo strelnici" ale také v dostupnosti a ceně střeliva. Kdyby někteří z nás vystříleli z "ostré" to co za rok ze vzduchovky, museli by si na to vzít hypotéku :lol: Jinak Hw je určitě dobrá puška ale dle mého názoru značně předražená, v poměru cena výkon je 510ka do začátku řekl bych lepší volbou..... ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 10:58:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. říj 2014 7:28:28
Příspěvky: 88
Za sebe jako novacka muzu rict ze 510 je dobra volba ,mam ji par mesicu a jsem spokojeny jak zelva,co se tyka bazaru a prodeje starsi zbrane po zkusenostech co mam ja bych se nebal vubec , nekonci to tady to mas zaplat a ja jedu,kluci jsou ochotni ti s cimkoli poradit pomoc ,doporucit co jo co ne. ;)

_________________
Když ti někdo život ničí, usměj se a dej mu tyčí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 11:29:45 
Offline

Registrován: pát 05. pro 2014 21:41:48
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno
A bazar doporucujete zde na foru? Nebo i nejaky jiny. Osobne jsem prochazel i par bazaru, ale S510 nikde nebyla. Jinak co se tyce raze, doporucujete .177 nebo tu .22? Ciste teoreticky, .22 je tezsi, tudiz energie strely by mela byt vetsi na ukor vetsi spotreby plynu. Mela by byt stabilnejsi ve vetru ale bude mit horsi balistiku. Otazka je, jak je to v praxi. .22 ma ustovou rychlost mensi jak .177, zrejme aby neprekracovala povolenych 16J, tudiz energie bude stejna u obou, ale rychlost podstatne mensi. Asi bych preferoval .177.

_________________
AA S400 MPR FT
CZ 200S Hunter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PCP pro zacatecnika
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 12:08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Většina z nás co tu je střílí HFT, tak ti budeme doporučovat 4,5mm! ;)

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz