FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 19. bře 2024 10:47:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: úte 06. dub 2021 9:26:22 
Offline

Registrován: stř 08. srp 2018 7:46:22
Příspěvky: 5
Ahoj lidi,
jdu si pro radu jakou PCP.
Teď mám pružinu HW77, a maximální spokojenost. Bez optiky jenom s dioptrem a tunelovou muškou. Na 40 metrů jsem schopný celkem pravidelně trefovat killzonu 35mm, na 25-30 metrů každou ranou. O posledním víkendu jsem na 73 metrů trefoval malou pánvičku. Dá se říct, že co vidím (do těch 70m) to se mi podaří trefit. Tak si myslím že nadešel čas jít o kus dál a investovat prašule do pcp.
Nechci to na lov ani na škůdce ani na nic podobného, jenom ne čistou střelbu. Možná by mi stačila i ta pružinovka, ale nevím o žádné optice která by to vydržela.

Co bych chtěl:
- ráže 4,5
- zásobník ale i možnost jednotlivého nabíjení pro přesnou střelbu
- quick-fill pro plnění
- aby to mělo slušnou hlaveň
- aby to byla slušná strojírenská práce, spolehlivost
- když bude stavitelná spoušť bude to bezva
- nějak jednoduše laditelný výkon, pokud bych chtěl střílet na nějakou delší vzdálenost
- rozumně složitá demontáž a montáž pro nějakou údržbu

A vytipoval jsem:
- HW 100
- nějakou AA
- KalibrGun (ale to nevypadá jako puška :-) )


Poraďte mi prosím jakou, případně i nějakou jinou. A třeba i na koho se obracet s tuningem a tak.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: stř 07. dub 2021 10:59:02 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Jestli se ti střílí dobře z pružinovky a něco trefuješ i bez optiky, tak s PCP si začneš připadat jako čarostřelec, to ti můžu garantovat. S ní se posuneš na úplně jiný level. Si vždycky vzpomenu, jak jsme kdysi na 50 metrech stavěli kostky cukru tou užší stranou dopředu, aby nám déle vydržely... :D
Pokud se nehoníš za výkonem nebo tím nebudeš primárně lovit, tak do bullpupů bych nešel. Ne, že by s nimi nebyla zábava, ale pokud budeš chtít občas trefit i nějakou tu killzónu, tak na to nejsou vhodné.
Z těch pušek, co jsi uvedl, je nejlepší HW100. Má v zásadě všechno, co jsi uvedl plus pár věcí jako regulátor, boční nátah nebo schované zásobníky, je to spolehlivá univerzální puška na cokoliv.
Pokud by ses více orientoval na HFT, tak bych uvažoval o nějaké sportovní pušce Steyr, Walther, FWB atd. Ty jsou ještě o kus dál, ale jsou už více zaměřené na sport - mají lepší ergonomii a lepší spouště. Jsou taky podstatně dražší, ale na druhou stranu nebál bych se je koupit z druhé ruky, tyhle pušky jsou drahé a lidi se o ně vesměs dobře starají, takže obvykle jsou ve velmi dobrém stavu a za poměrně přívětivou cenu.
Nicméně počítej s tím, že pořízení PCP není levná záležitost, k ceně zbraně si připočti tak 15 tisíc za tlakovou láhev, optiku, montáž a pár dalších maličkostí. Počáteční investice je vyšší, ale vrátí se rychle, protože provoz je levný, zvlášť když to porovnáš s palnými zbraněmi.
Tady si můžeš něco přečíst pro základní orientaci: https://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/vetrovky.html

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: pát 09. dub 2021 8:40:07 
Offline

Registrován: stř 08. srp 2018 7:46:22
Příspěvky: 5
Koukat jsem ještě na MK - 300 SNIPER od TAU, ale připadá mi už moc specializovaná, a nevím jakou má hlaveň. Až budu chtít takový speciál tak asi Steyr, ty vypadají dost dobře, i cenovkou :-D :-D

Takže je rozhodnuto HW100 S.

Akorát bych ještě potřeboval poradit s optikou. Zase, vím o tom prd, zatím jsem s optikou nestřílel, ale aby to asi mělo:
- slušnou světelnost
- kdyby bylo přiblížení měnitelné v nějakých skocích, pokud ne tak aby bylo 10x (vycházím z toho že budu chtít střílet třeba na 100m a na 10m ještě vidím :-D), pokud bylo přiblížení měnitelné tak aby se neměnil nástřel
- dostatečně robustní konstrukce
- aby to nemělo chybu paralaxy :-D :-D
- rozumná cena

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: pát 09. dub 2021 14:25:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
No, pokud jde o optiku a tvá přání, tak to jsou dost protichůdné parametry, co požaduješ. Odzkoušenými klasikami jsou Buriss 4,5-14x32, Valiant 4-12x40 AO HFT, která koresponduje s HFT střelbou nebo TOP March Deon 1-10x24. Více zasílám do SZ.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: sob 10. dub 2021 18:35:21 
Offline

Registrován: stř 08. srp 2018 7:46:22
Příspěvky: 5
Jo, ten Valiant 4-12x40 AO HFT mi padl do oka taky, stejný je FRB, vypadají úplně stejně, rozdíl bude asi v kříži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr PCP
PříspěvekNapsal: úte 13. dub 2021 9:40:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Burris už se bohužel nevyrábí a ten Valiant HFT je momentálně jeden z nejlepších v poměru cena/užitná hodnota. Něco o něm je tady: https://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/optika/684-valiant-4-12x40-hft.html

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz