FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 19. bře 2024 8:48:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Majstrovstva sveta FT 2018 - Polsko
PříspěvekNapsal: ned 26. srp 2018 8:51:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Slováci brali první tři místa v juniorech. :shock: :!:
Gratuluji!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Majstrovstva sveta FT 2018 - Polsko
PříspěvekNapsal: pon 27. srp 2018 20:51:49 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:26
Příspěvky: 79
Pridám pár postrehov z môjho pohľadu...

Do Poľska som pôvodne nechcel ísť, nakoľko moje výkony nezodpovedajú takémuto podniku, ale na žiadosť okolia a kvôli nadštandardným priateľským vzťahom s Poliakmi som išiel...

To, že budeme strieľať v kameňolome v Lazoch sme vedeli rok dopredu, tak sme sa niektorí v rámci možností zúčastnili na všetkých súťažiach, ktoré tam boli v r. 2017 1x a tiež 1x 2018 asi mesiac pred MS...

Ako so už spomínal, trať (všetky tri dráhy za sebou podľa pravidiel FT) bola postavená v bývalom kameňolome ... Strieľalo sa na dve zmeny ... Podľa môjho názoru trate boli porovnateľné s našou FT ligou, veľké vzdialenosti, streľba pod uhlom hore/dole ... čiže nič čo by nás prekvapilo ... Podľa mňa, asi najlepšie trate čo sa išli na MS/ME ...

Veľmi ma teší, že sa z našej krajiny/SAFTA nazbieralo až 17 strelcov a prvýkrát sme postavili aj springer team...

Podmienky na tréning pred súťažou (asi 10 stanovíšť so sklopkami a nastreľovačka) organizátori pripravili priamo pri hoteli, kde boli ubytovaní skoro všetci súťažiaci ... čo bolo super...

Prvý súťažný deň nás trápilo veľké teplo a silný vietor, ktorý sa stále menil... Druhý deň bolo ešte veternejšie ako vo štvrtok, na nastreľovacej dráhe mi nestačila ani osnova v puškohľade na nadsadenie do strán... Ráno strieľali pružinovkári a poobede PCPčkari... asi po necelých dvoch hodinách slnko vystriedali ťažké čierne mraky (zotmelo sa) a začalo sa blýskať - trieskať zo všetkých strán a spustil sa neskutočný lejak... Organizátori správne pretek prerušili a v ten deň pretek úplne zrušili – pretek sa konal v otvorenom kameňolome s nízkym porastom drevín, takže mohlo ísť aj o život... (búrky sa nad kolbiskom točili asi dve hodiny).

Po večernom brífingu za účasti všetkých prítomných zástupcov krajín sa odhlasovalo, že PCP prerušený pretek dostrieľajú v sobotu a plánované tretie kolo (súťažný deň) bude zrušený... Bolo to ťažké rozhodnutie... Čiže sa vyhodnocovalo, iba 100 terčov z plánovaných 150...

V posledný deň (sobota) bolo od rána sychravo a padal hustý dážď, ktorý po cca 2,5 – 3 hodinách ustal. Po dostrieľaní nám oznámili, že Adam Komoráš a Denis Šramo jr. idú do rozstrelu... ale nevedeli sme o akú medailu... po asi 45min. neistoty a stepovania sme sa dozvedeli, že idú o prvé miesto a úplný šok pre nás nastal, keď sme sa dozvedeli, že tretie miesto v junioroch obsadil Filip Šišolák... Chalani sa veľmi tešili a čo sa mi páčilo, aj si priali medzi sebou... Keď boli v rozstrele (rozhodlo sa až v tretej smene v stoji), Rus stojaci vedľa mňa sa pýtal, ktorý strelec je náš, som mu povedal, že obaja a keď som dodal, že aj tretí junior je zo Slovenska mi gratuloval a chválil nás...
Ako som už povedal, v rozstrele si chalani nič nedarovali a rozhodlo sa až v tretej smene, kde vyhral Adam pred Denisom... bolo to neskutočné...

Trošku to na mňa doľahlo, keď boli chalani vyhlasovaní na záverečnom ceremoniáli na pódium... Vidieť tri Slovenské vlajky na stupni víťazov na majstrovstvách sveta je ÚŽASNÉ, ešte teraz som dojatý... Je to OBROVSKÝ úspech... Adam Komoráš, Denis Šramo a Filip Šišolák veľmi pekne VÁM ďakujeme a gratulujeme k úspechu, aký sa hneď tak nevidí... Netreba opomenúť aj umiestnenie Simony Hulačovej (doplatila na piatkovú búrku), ktorá v minulosti započala tradíciu, že skoro z každej vrcholovej akcie naši juniori prinesú medailu... Ešte raz Ďakujeme...

O tom, že mne a určite aj celej našej výprave gratulovalo spústa zástupcov z celého sveta k obrovskému úspechu... nemusím hovoriť...
Celkovým víťazom sa stal náš starý známy a kamarát z juhu Ferenc Sas...

Veľmi ma teší výsledok Slovenského teamu, ktorý obsadil 9-10 miesto a nechal za sebou pol sveta...

Na záver by som chcel poďakovať Vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili MS, či už lepším alebo horším výsledkom... Som na Vás všetkých hrdý, že aj napriek neľahkým podmienkam (teplo, búrka, dážď, vietor, skoré vstávanie) ste so cťou reprezentovali SAFTA...
Poľskí organizátori našu výpravu pochválili, že sme sa správali slušne k organizátorom a mali sme pre nich pochopenie...

Ešte chcem obzvlášť poďakovať rodičom Milanovi Komorášovi, Denisovi Šramovi st., Petrovi Šišolákovi, Františkovi Hulačovi, že vediete k tomuto športu svoje deti a vytvárate im skvelé podmienky (niekedy doslova za ne dýchate) + samozrejme všetkým rodinným príslušníkom, ktorí sa tiež nemalou mierou na tom podieľajú... ĎAKUJEM...

Odkaz na fotky: https://www.facebook.com/pg/Field-Targe ... n__=-UCH-R


Přílohy:
40065047_2030977096947044_1625208705614086144_o[1].jpg
40065047_2030977096947044_1625208705614086144_o[1].jpg [ 152.52 KiB | Zobrazeno 16970 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Majstrovstva sveta FT 2018 - Polsko
PříspěvekNapsal: úte 28. srp 2018 17:28:44 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Gratulace!

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Majstrovstva sveta FT 2018 - Polsko
PříspěvekNapsal: stř 29. srp 2018 6:03:35 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: stř 12. úno 2014 17:05:50
Příspěvky: 281
Paráda!!! Gratuluji!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Majstrovstva sveta FT 2018 - Polsko
PříspěvekNapsal: čtv 20. zář 2018 0:12:56 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:26
Příspěvky: 79
Niekoľko slov z tohoto podujatia...

http://ft-hft.sk/clanky-recenzie/ms-ft-2018--polsko


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz