FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:44:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: sob 24. pro 2016 21:03:07 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
S těmi novými sklopkami se objevuje problém, prostě občas nějaká nepadá. Pravděpodobně to souvisí s tou silnější podstavou, takže někde tam v převodech lítá nějaký milimetr a sklopky jsou příliš zamknuté, každopádně s těmi starými se to nikdy nevyskytlo.
No a problémy jsou od toho, aby se řešily, takže jsem teď ve spolupráci s výrobcem ladil funkčnost vytipovaných sklopek pomocí řetízků odstupňovaných po půl milimetru.

Obrázek

Vypadá to, že problém je tedy vyřešen, teď si to jenom potvrdím na nejbližších akcích, řetízek vyměním na všech sklopkách a doufám, že celá sada sklopek bude mít opět 100% spolehlivost.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22. led 2017 13:15:54 
Offline

Registrován: sob 01. úno 2014 12:03:27
Příspěvky: 63
Bydliště: U řeky Sázavy
FlyBear píše:
Pro informaci máme zvlášť PCP a Recoil a v každé z nich ještě zvlášť:
16J (mezinárodní pravidla)
10J (národní pravidla - nevyžaduje zde zbroják)
45J (národní pravidla)
.

Měl bych na FlyBeara jeden dotaz a myslím že bude zajímat nejen mě.
Co to sakra používáte za sklopky že vám padají při 10 Joulech, a při 45 taky a navíc se nezničí???
Tady léta ladíme jen na 16 J :lol:
PS: Pro všechny nespokojence, střílím pružinou v 5,5ce ! A v životě mě nenapadlo si stěžovat u pořadatele že nemám svou kategorii.
Co bych pak kurva dělal s tolika zlatejma medailema??? :mrgreen:

_________________
Píst je píst, kdo ho nezkrotí, tomu zbývá větrovka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 8:48:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Máme úplně normální sklopky :)

Nevím, co bych k tomu dodal, nevyráběl jsem je. Ale když stavíme trať, tak vidím, že jsou z poctivého kusu plechu a se solidně provedeným mechanismem sklápění. Jsou taky pěkně těžké. Pro srovnání: mám dvě vlastní sklopky "na hraní", které jsem si kdysi v ČR koupil v obchodě, asi Gamo - a ty jsou proti tomu jak z bláta, plech v ruce volně zkroutím a mechanismus odfláknutý.

A je pravda, že nám sklopky padají v 10J i po zásahu na 50m vzdálenost a naopak vydrží střelbu z 45J na 10 metrů (u nás je minimum 10 metrů z důvodů bezpečnosti).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 16:56:33 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Měl bys odkaz na nějaký fotky těch sklopek, mě by to zajímalo. Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. led 2017 20:06:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Zipep píše:
Měl bys odkaz na nějaký fotky těch sklopek, mě by to zajímalo. Dík

Bohužel, fotky ze závodů jsou buď ze společných prostor a nebo se fotí střelci na stanovišti - a terče jen jako malý bezvýznamný flek kdesi v dáli :mrgreen:
Ale zkusím něco najít, nebo se připomeň až začne sezona a já sklopky nafotím sám třeba při stavbě trati.

PS: Sklopky udržujeme v chodu, čistíme, přestříkáváme barvou, atd. V případě závady měníme vadný díl, je-li třeba. Takže sice vydrží, ale nelze říct, že je to zcela bezúdržbová záležitost až na věky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2017 12:45:07 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Ono to není jednoduché. :)
Co jsem vypozoroval: Když je to zamčené moc a přední plech je těžký, tak je problém, že ten přední plech dokáže lízátko stáhnou zpátky (když se po zásahu lízátka sklopka odemyká, tak ten přední plech musí jít pár milimetrů dopředu).
Když je to zamknuté málo a je to nestabilně přišroubované, tak to zase občas padá i při minutí killzóny - zajímavé, že na to si nikdo nestěžuje. :D
A pak jsou kombinace vlivů: míra uzamčení, stabilita podstavy, hmotnost předního plechu, úhel naklonění vpřed nebo vzad, vůle v šroubech a bůhví, co ještě...
Taky jsem vlastní oči několikrát viděl, jak sklopka spadne, odrazí se a zase se postaví - na závodech v Polsku s kombinací malá sklopka (takový ten malý ptáček) + na blízko + pružná konzole.
Jinak energie diabolky na 50 metrech je kolem 9 joulů, když si dám 50% rezervu, tak si myslím, že sklopka by měla spolehlivě padat od nějakých 4 joulů (120 m/s).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2017 14:24:29 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
Väčšinu popisanych problémov rieši pružina na prednom plechu.
Sroby slúžiace ako čapy treba občas meniť, lebo ich závity sa obrúsia a tým pádom vznikajú vôle. Dôležité je aby sklopky boli postavene vodorovne. Toto rieši vynález L-ka na uchytenie sklopiek na stromy z dielne Jojo62. Má dva kĺby a je pomocou malej vodovahy rýchlo nastaviteľna vodorovna poloha sklopky. Kolmost na stanovisko sa centruje potiahnutím šnúry zo stanoviska. Ako bonus je rychloupinaci systém na uchytenie sklopiek. Najskôr som nedoveroval, ale teraz musím napísať, že som sa mýlil a Jojo je genius. Večer pohľadám odkaz na video.
EDIT: video https://www.youtube.com/watch?v=Ch3DZU9 ... e=youtu.be

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2017 21:01:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Pružinu na předním plechu máme na některých sklopkách taky. S tou je zase problém, že zvyšuje sílu nutnou k překlopení.
Ty konzole vypadají opravdu dobře. Je to sice trochu složité a asi to bude i těžké, ale nápad je to výborný.

Jinak dneska jsem vyměnil všechny ty spojovací řetízky za nové, o 2 mm kratší, tak snad už to bude ok.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2017 21:28:14 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:26
Příspěvky: 79
U nas uz viac ako 5 rokov pouzivame Madarske skolpky, o ktorych mozem s istotou povedat, ze ak su dobre postavene padaju na 100% (neprehanam). Samozrejme o sklopky sa treba pravidelne starat. Raz za cas (po roku max dvoch) ich komplet rozoberiem odstranim nater (acetonovy kupel, celkom zahul, mam 135 sklopiek...), nanovo nastriekam, vymenim vsetky srobiky, najnovsie medzi kazdy klzny spoj davame teflonove podlozky (tiez napad Joja62) + vymedzim volu a namazem vsetky spoje (nie silikónom, lebo ten vyprcha mam uz svoje odskusane mazivo). Takato sklopka, ked je postavena v rovine (velmi dolezite pri strelbe pod uhlom) je na 100% spolahliva. Ja osobne pred zavodom, ktory organizujem vzdy skontrolujem uchytenie a funkcnost kazdej jednej sklopky (ti ktori ma poznaju vedia, ze netrepem...). Ak pocas sutaze niekto reklamuje, ze sklopka mu nepadla aj ked ju trafil, je viac ako 100% iste, ze ju orezal... My medzi sebou uz taketo veci neriesime... a neprerusujeme zbytocne sutaz.


Přílohy:
SDC10772.JPG
SDC10772.JPG [ 158.25 KiB | Zobrazeno 12494 krát ]
SDC10770.JPG
SDC10770.JPG [ 167.21 KiB | Zobrazeno 12494 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sklopky a terče
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 19:15:52 
Offline

Registrován: ned 25. zář 2016 18:51:48
Příspěvky: 50
Aj 120% :-)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz