FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 9:17:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: pon 17. dub 2017 23:26:39 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Tady je další z testů diabolek a hrst fotek a novinek okolo střelby.

http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/ost ... -2017.html

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 7:41:23 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
Diabolky nehodnotím, ale nad tím Prosportem se mi chce brečet.
Jinak jako nováček fora - ahoj všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 12:17:26 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
No, dobře to té pušce určitě neudělalo, ale na druhou stranu podle mě tomu nic zásadního nebude. Možná nějaká rýha ve vývrtu, ale jestli to půjde u 5,5mm Prosporta poznat i na terči, těžko říct. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 12:29:11 
Offline

Registrován: ned 15. lis 2015 14:16:44
Příspěvky: 12
Chtěl bych si objednat na Eshop fieldtarget.cz střelivo podle Kubajzova nástřelu v Bohumíně. Co vlastně znamenají čísla vzadu na krabičce jak je "rozkódovat", na nástřelu se uvádí jen dvě?
Děkuji za poučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 17:51:47 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
Kubajzz píše:
No, dobře to té pušce určitě neudělalo, ale na druhou stranu podle mě tomu nic zásadního nebude. Možná nějaká rýha ve vývrtu, ale jestli to půjde u 5,5mm Prosporta poznat i na terči, těžko říct. ;)

Ale jo to rozporovat nemůžu já jen, že ten samotnej nápad se střílením šrouby s PP je tak trošku ze vzláštní školy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 21:22:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
To rozhodně, lidi občas nemají rozum. Tady je to navíc opepřeno tím, že majitel požadoval vrácení peněz za nefunkční zbraň. Jak to dopadlo nevím, není to moje věc. Lidi jsou schopni pušky neuvěřitelně zprznit a kolikrát jsou to lidi, co byste to od nich nečekali. Třeba takový Altaros by mohl vyprávět, s čím vším se musel potýkat.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 21:25:34 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Luj píše:
Chtěl bych si objednat na Eshop fieldtarget.cz střelivo podle Kubajzova nástřelu v Bohumíně. Co vlastně znamenají čísla vzadu na krabičce jak je "rozkódovat", na nástřelu se uvádí jen dvě?
Děkuji za poučení.


Ahoj, už jsem to tady dával. Na terče si píšu matrici. Sérii tam nepíšu, protože je to vždycky ta, co zrovna běží. A série se mění v čase, takže to co jede teďka už zítra nemusí být pravda.
Obrázek
Čte se to odzadu, takže:
poslední 2 čísla - rok výroby
- číslo pracovníka v třídírně (paní, co to ručně třídila) - moc se nepoužívá, protože to třídí všech 50 zaměstnankyň, nemá to význam
- číslo pracovníka ve výrobě (ten co tam hází kuličky) - to nemá žádný význam
- první jedno nebo dvě čísla - číslo lisu - tohle je stroj (matrice), z které ty diabolky jedou

Sx - číslo série. Vždycky když se ta matrice nějak přenastaví, tak se začne nová série. To může znamenat třeba pár tisíc nebo i několik miliónů kusů, pokud to jede dobře. Není pravda, že nízká série je lepší - klidně může být série třeba 8 s vyměněným komplet vším (od razníku po hlavičkář). Prakticky to nemá význam. Pokud se jim v JSB podaří všechno ideálně sladit, tak série jede klidně několik měsíců, protože pokud je všechno ideálně v centru a všechno je v nejlepší kvalitě, tak i ty mašiny toho nejvíce vydrží. Pokud se jim to nepodaří, tak se mění série častěji, protože se mění její vlastnosti.
No, vidím do toho jen částečně, ale je to nekonečné laborování a k tomu napůl alchymie. Všechno je to na zkušenosti, dělá se to rukama a musí to dělat lidi, kteří jsou mistři ve svém oboru, jinak to nejde, nastavují se tam tisíciny a každá chyba je okamžitě vidět.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 21:52:37 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: sob 17. led 2015 20:25:12
Příspěvky: 268
Bydliště: Frýdek-Místek
Když jsme předminulý týden nastřelovali s Liborem v tunelu naše bambitky tak mi nedalo a na žádost jsem se byl podívat do výroby.Jako technik jsem koukal na tu práci rukou.Dnešní trend je zvyšování produktivity práce a jako proč ti maníci běhají kolem strojů a dosypávají kuličky.To by aspoň tohle nešlo zautomatizovat a dosypávat centrálně aspoň ty čtveřice lisů?A takových věcí by se našlo ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 18. dub 2017 22:53:36 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
On ten člověk tam není jenom kvůli sypání kuliček, musí to tam celé hlídat a má na starosti spoustu dalších věcí. To dosypávání mu zas tolik času nezabere. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: stř 19. dub 2017 6:08:05 
Offline

Registrován: ned 15. lis 2015 14:16:44
Příspěvky: 12
Dobře,děkuju Kubajzz,
chtěl bych střelivo označené v prosincovem nástřelu číslem 7 a v dubnovém (ty nástřely se mi zdají o něco horší)
asi číslo 12, lze to podle těchto čísel objednat v e-shopu , přímo v JSB nebo jak specifikovat objednávku?
A tvoje doporučení co vybrat prosím?
Dík.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz