FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 17. kvě 2024 9:43:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2015 22:55:10 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Jsem rád ze mezi sebou máme najednou tolik odborníků na to jak se co má dělat a jak ne. Odborníků k hledání hranice kdy je někdo špičkový střelec a kdy už ne. Oni jsou totiž ještě i horší střelci kteří by se chtěli probojovat výš, ale jak mohou když někdo o pár procent nad nimi stavěl a má určité jak říkáte výhody. Co na to řeknou oni? Nakonec ze by nám měli stavět manželky a přítelkyně? Já nikomu cizímu z vlastní kapsy platit za stavbu nebudu. Pak nebude stát startovné 150,- ale třeba 400,-


A záhy se začne řešit proč je to tak drahý a my sme nikdy nechtěli někoho platit..atd. To je váš problém ze si neumíte postavit trať..... Už to slyším. Nedávno se tady řešila padesátikoruna....... Nebylo by lepší se třeba podívat jak to dělají v jiném, daleko vyspelejsim sportu třeba jako je "los" než se snažit byt papežštější než papež?


Zatím tady padlo několik návrhů a všechny mají jednu velkou mezeru a to ze v nich není konkrétní jméno konkrétního člověka, protože nikoho takového nemáte. Jenom ukazujete prstem do prázdna.A takové ty návrhy typu Lui, rozhodně neposunou Hft někam do předu.S genialnimi nápady které si prosadili lidé od rýsovacích prken , se setkávám v práci každý den a nikdy mi nic dobrého nepřinesly. Podle mě a vlastně ten nápad měl Mandy, je jediné řešení,pokud by se to melo řešit,na nejvyšší soutěž najmout a naučit externího stavěče. Kterého ovšem bude třeba zaplatit a jsme zpátky u startovného. A kluby? Ty ať si svoje akce pořádají jak chtějí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: sob 08. srp 2015 7:35:11 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 301
Bydliště: Ostrava
Tak nechtěl jsem to už rozebírat,ale budiž.Jak řeki Sportovec,pokud jdu na závody závodit,tak ani bych takovou výhodu nechtěl,pokud se jdu jenom pobavit a chci pomoct tak jdu stavět trať.Myslím že najít jednu osobu na měření vzdálenosti,tak aby z toho vyloženě neměla výhodu není problém. ;) Víme přibližně kdo u nás patří mezi deset top střelců.Řekl bych že je to přirozený vývoj.Ani moc vlastně nechápu proč je kolem toho takové divadlo.Začalo to tím že špička na MČR chtěla rovnocenné podmínky,Pussylala navrhl s Mandym myslím dobré řešení a stojí za to aby si to před hlasováním v CAFTĚ někde na závodech organizátoři vyzkoušeli.Pokud se to ujme,tak hlasováním se to podpoří a když ne tak se jede dál ve starých kolejích.Ještě jsem chtěl dodat že všechny fígle jaké se používají při stavbě tratě jako světelné pasti,tunelový efekt,sklony ale i průlet střely blízko nějaké překážky lze zachovat jenom použiju na to jiný postup,třeba provázek napnutý od kolíku nebo když to chci vidět tak použiju malý dalekohled. :P No a taky nemůžu vědět všechno,na něco musíte taky přijít sami. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: sob 08. srp 2015 7:57:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3318
Bydliště: Praha
1. Prosím, vyjmenuj zde TOP 10.
2. Prosím o jméno člověka, který bude měřit.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: sob 08. srp 2015 21:16:46 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 301
Bydliště: Ostrava
Mě Kubo nenachytáš,kdyš se řekne horních deset tisíc taky to není přesně deset tisíc lidí momentálně teď na špici.Top deset je fráze a ty to víš a zkoušíš to na mě. 8-) Jestli chceš přesně top deset lidí tak si udělej roční přehled závodů. :D já bych tam určitě dal na první místo tebe,pak Mandyho,PetrK,Pussylala.Radlukaj,Vladimír.K,Žabák,Bedroš,Mari atd...Ale o ty tak ani nejde.Na měření si vem chlapa který se dlouhodobě neumistuje na špici závodů.A za druhé i kdyby to byl někdo ze středu pole tak to taky neva,určitě si nezapamatuje v té rychlosti zapsaná vzdálenosti tak jako by si je vštěpil do paměti architekt,který plánuje návrh třeba celý týden před závody. :D Já už nevím co víc k tomu říkat,pro mě jako pro posledního z posledních to nemá žádné plus,jezdím se na akce spíš pobavit než závodit.Jenom si myslím že špice zavodníků,která jede na závod vyhrávat by měla mít rovné podmínky. :( Vyřešte si to mezi sebou,já jen dal náznak jak občas stavím své tratě pro své známé pro pobavení. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: sob 08. srp 2015 22:00:41 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Osobně bych se skoro divil, jestli Kubajz ještě bude mít chuť někdy nějakou trať postavit.... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: sob 08. srp 2015 22:46:54 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 7:34:01
Příspěvky: 93
:arrow: Lui
Zachvilku si ostatní střelci ze "středu pole" najdou stejný problém a bude se to tu řešit znovu. Pak to můžem znovu hodit na ty z konce pole, přijde to znovu a co pak??

Každý může přispět ke stavbě trati, ještě jsem neviděl že by byl někdo, kdo je ochotný pomáhat, odmítnut. Přijde mi nereálné oznámit střelcům z první desítky že od teď se budou ve stavbě trati střídat, protože jedině tak docílíte toho aby byl "zvýhodněn" každý rovnoměrně. (Upřímně, těší mě představa toho okamžiku, kdy zjistíte, že to až taková výhoda není ;) ) A absolutní tragédie by byla, jestliže by se musel najmout architekt a pomocníci, náklady s tím spojené by razantně zvýšily startovné. Nerad bych viděl, jak se ze SRDEČNÍ záležitosti stane KOMERCE jak sviň!

_________________
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2015 6:02:04 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 474
Bydliště: Lipová
V jednom příspěvku jsem psal,že špičkoví,lépe tedy TOP střelci, nemusí být bezprostředně z určitého
důvodu přítomni při stavbě tratě.Ne že NESMÍ.Osobně bych toto rozhodnutí ponechal výlučně
na nich samých a ne na rozhodnutí jakéhokoliv administrativního orgánu,včetně CAFTA.S každým
dalším závodem v průběhu roku se situace mění,v organizaci závodů se kluby v podstatě střídají
a pokaždé mohou být na tapetě TOP v tom daném závodě jiní střelci z pořádajícího klubu.Může být
tak mnoho řešení,které valná hromada ani nemůže postihnout.Může samozřejmě vydat doporučení
spíše metodické, platné pro všechny organizátory.Vyjmenovávat TOP střelce kvůli stavbě traťě
na zasedání CAFTA je marnění času a zbytečné nervování a hádání.
Osobně bych rozhodnutí,jakým způsobem se budou TOP střelci podílet na stavbě tratě, opravdu ponechal na nich samých.Všichni už vědí co které rozhodnutí znamená a jaké důsledky má.
A spolehl se také na kolektivní rozum celého klubu,kde TOP jsou. :)
Zase jsem u těch klubů,ani přesně nevím proč,jen mě něco říká ,že se tam pořád něco motá a motá
a nemůže se rozmotat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2015 6:23:26 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Při event. zvýšených nakladech zvedat startovný by bylo nepopularní a ve výsledku kontraproduktivní rešení.
Toto se řeší sponzorem.

Pohyb strelců po trati pred zavodem nepokladam za rozumnou a ferovou benevolenci.
Nekdo na prohlidku drah ma chut a cas, druhy nema nebo nechce mít ....
Ferovka jsou ty dve minuty na stage po prvnim kouknutim do puskohledu pri vlastnim zavode.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pon 10. srp 2015 21:06:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3318
Bydliště: Praha
No jak to tak sleduju, tak nejste schopni ani říct kdo by nemohl stavět. Vlastně jo, jste schopni to říct - po závodě. To vždycky každý ví všechno nejlíp.

Se řeší sponzorem... Nevím o tom, že by sponzoři stáli frontu na to, aby nám mohli dát peníze nebo mám to mu rozumět tak, že se hlásíš? ;)

Osobně nevěřím, že se stavění dráhy dá vyřešit financema. Kdybych nemohl střílet, tak bych nestavěl a finance jsou mi jedno, a řekl bych, že takový Termit, Zipep, Dominátor a další jsou na tom stejně. Nezávislí stavěči jsou nesmysl, já bych taky nemohl postavit na kopci dráhu pro slalom nebo navrhnout golfové hřiště.
Přečtěte si ještě jednou ten rozhovor v prvním příspěvku.
Pokud si nějaký člen CAFTA vezme za úkol vyřešit tuto problematiku + prosadit své návrhy v praxi, jsem všemi deseti pro a bude mít moji plnou podporu. Do té doby jsem pro dodržování dosavadních postupů, které jsou úplně stejné jako na Mistrovství světa nebo na jiných závodech v zahraničí.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 11. srp 2015 5:07:56 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Najimat si stavece drah je jenom dobre minena rada k vyreseni zapekliteho problemu.
Na kolik je toto reseni v soucasnosti realne netusim. Muselo by se to zkusit, treba by se nekdo sikovny nasel.
S prispenim na dobrou vec hotovosti jsem nikdy problem nemel krom toho sponzorský dar je odcitatelna polozka v účetnictví ;)

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz