FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 15:26:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 18. srp 2015 19:42:33 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 14:13:46
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha
olies píše:
Pokud tady navrhujete někoho na stavění tratě, kdo není z top, ale se zkušenostmi, tak tím akorát říkáte "vlastně střílíš hov.., tak můžeš postavit trať a můžeš si i zastřílet".

HFT je zde pořád minoritní sport, tak bude třeba se smířit s tím, že stavitel trati bude mít vždy "výhodu". Pochybuji, že se zde najde někdo, kdo ať už za úplatu nebo zadarmo postaví trať a neodstřílí si jí a nebo nebude hodnocen, např. při MČR....


Zdravý rozum ještě žije!!!
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 18. srp 2015 20:22:30 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Pri vsi ucte tak to co pise Olies nema se sportovnimi principy nic společného.
Sport svoji myslenkou je pouze jeden at je minoritni nebo třeba majoritni :) .
Bud sportovec jsem se vsim vsudy nebo si na nej pouze hraju ale na to si musi kazdy odpovedet v prvni rade sam pred sebou.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 18. srp 2015 20:24:37 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
Ja nevim, v TOP strelcich nejsem a nejspis dlouho nebudu, ale stejne si myslim, ze kdyz se bude bud stavet hromadne at pomaha kdo chce, kdyz si udela cas, nebo treba se zajemcum reknou vzdalenosti, co si kdo po stavbe trati zapamatoval (tj. jen nektere a jeste ne v poradi, ktere bude pri zavode a at si to zapamatuji, ne napisou), oni si pak daji dva tri kilometry behu, pak pred kazdou sklopkou dvacet drepu, at jsou na tom s fyzickou stejne, jak ti, co si privstali za ucelem pripravy trati, pak jsou na tom vsichni stejne a je po problemu. Mozna je to blby nazor, ale beru HFT jako zabavu a odreagovani. Sice jsem rad, kdyz se mi podari nastrilet lip nez minule, nebo lip nez kolegove v podobne casti strilejicich, ale porad to beru spis jako zabavu, moznost se zlepsovat ve streleckych dovednostech pri relativne malych nakladech (hodka na strelnici s kulovnici vyjde na stejne penize v poplatku za strelnici a nekolikanasobne draz ve strelivu...) a jsem rad, kdyz nekdo trat pripravi. A ze ji stavi nekdo dobry a pak nahodou dobre nastrili, pokud to ostatnim v TOP strelcich vadi, tak at se klidne pridaji ke stavbe - je to jejich cas a usili a trat jim urcite ostatni pochvali, kdyz se bude libit. A ze by byl stavitel co za penize nachysta, sklidi, nestrili, dozoruje (komisar) - to se dostanem k tomu, ze startovne nebude 150 ale treba 1000 a pak nevim, kolik lidi to akceptuje. Neberte to tak, ze ti co organizuji zavod maji naklady jen na pripadnou stavbu trati nezavislym stavitelem, ale oni si i koupili sklopky, na coz by chteli v dohledne dobe vydelat na akcich, museli domluvit misto zavodu, ukecat v hospode fotbalisty, myslivce, statkare z dediny... zajistit treba nejake obcerstveni, jidlo, misto pro stany a parkovani pri dvoudennich akcich - je to hromada investovaneho casu, zarizovani, budme radi, ze jsou lidi, kteri jsou ochotni organizovat, poradat akce, postavit trat. Vubec bych nedoporucoval jim jejich aktivity kazit a komplikovat tim, ze je mezi nimi nekdo z "TOP" strelcu, kdo je ochotny delat neco pro ostatni, budme radi, ze tito lide mezi nami jsou.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 19. srp 2015 21:29:39 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 13:08:16
Příspěvky: 73
Bydliště: Třebíč
Sportovec píše:
Tak kdyby si nějaký sikovny strelec stavitel chtěl za den vydelat ... reknu 4.000,- + doprava ... / brigose by si obstaral sam /mozna by ten ony i rad nestrilel...

Sam tim myslim kazdy zavod pod Cafta nejen MCR.

Kdo me nezna by si mohl myslet ze to siju na sebe tak nesiju :).

Jo a ještě souhlas s Jurou pro zvyšeni startovneho.


Si s tou částkou spadl z višně? Je vidět, že žiješ v Praze.....mimo realitu.
Zrovna tento sport není sportem vyvolených a mám obavy, že jestli někdo za cenu dopravy a startovného jezdil např. jednou za měsíc z důvodu rodinného rozpočtu, tak po vašich návrzích a zvýšených nákladech na profi stavěče a další nesmysly bude jezdit možná 2x do roka. V tomto nikdy ke shodě nedojde. Vždy bude část zúčastněných tyto akce brát jako pohodu a odreagování a druhá část jako těžké soupeření se spoustou připomínek. Podle mě se do budoucna celá soutěž rozdělí. Stejně jako chudák s boháčem nemůže jít nikdy do holportu, tak nemůže jít do holportu profi střelec soutěživec se střelcem pohodářem v rámci jednoho závodu. Vždy bude někdo nespokojen.
Posun směrem k dodržování pravidel, bezpečnosti a férovosti každopádně vítám, ale v momentě, kdy organizace začne směřovat spíše ke komerčním zájmům, v ten moment se zábava a radost vytratí a to by přece byla škoda.

_________________
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2015 0:32:08 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
No vida konečně se zde objevují rozdílné a různé názory,
Olies,Petr: Souhlas, náš sport je zatím minoritní a tratě tudíž staví lidé co to ještě baví, ve svém volném čase a nechtějí za to nic,možná jen trochu úcty a slušnosti od ostatních,jelikož se postarali o zábavu pro nás všechny....
Sportovec: Taky souhlas, jen fakt zatím nemáme na stavěče....
Hary: Taky dobrý názor, i když při slově komerční se mi otevírá kudla v kapse...Běž s rodinou na dvě hodiny do imaxu ,kolik dáš.....oproti celému dni zábavy....

epilog: Ohledně stavby tratí, budu se opakovat,ale zkuste se podívát dál než na toto forum, třeba jak se pořádá IPSC nebo LOS,kolik se platí ,kdo staví situace, atd.. Jsou to sporty které jsou tu podstatně déle a mají daleko větší členskou základnu...
Když se vrátím k HFT , je zde hodně lidí co si doma střílí jen tak ze vzduchovky na "zahrádce" a kteří si na závody netroufají,buď z důvodů finančního nebo výstrojového, a pak pár lidí co jsou schopni dát za vzduchovku to co jiný za auto či rodinnou dovolenou. Jedni co se přijedou na závod "bavit" a druzí "závodit" a co teď...
Závod je od slova závodit,soutěž od soutěžit.... Tak by to asi mělo být...Jenže tam chybí takový malý mezičlánek,mezi zahrádkou a závodem a to je .....třeba jeden den v týdnu,v určenou hodinu ,kdy se sejde klub na trénink, přijdou se podívat nováčci s juniory "z těch zahrádek" a zkusí si i něco jiného než střelbu na petvíčka.Někteří se chytnou a posunou se dál,někteří ne. Těm lidem nebude určitě vadit dát třeba pade či mín klubu za vstup na střelnici a sami pak dle svého uvážení se pak mohou rozhodnout zda jsou tak dobří a mají na to účastnit se na "závodě" který klub bude pořádat třebas jednou za měsíc.A zda dají i vyšší startovné. Pak budou mít ty kluby i na toho profesionálního stavěče....
Většina klubů zatím funguje většinou od závodu k závodu, (omlouvám se pokud tak není,ale nezveřejnují to) Teda krom CACU kde se baví pořád :lol: ,jelikož to časově ani organižačně nestíhají. Tudíž "zahradní" střelec se nemá kam krom závodů podívat...Dokud kluby nebudou fungovat se širší základnou postavenou ze střílející veřejnosti tak zůstanou jen takovými VIP kluby ,které si budou vše dotovat z vlastní kapsy a na závodech to bude vždy Pavel proti Petrovi....
A pokud něco dotuji ,tak mě to ale musí bavit.....jinak to asi nedává smysl..... :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2015 15:19:44 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Harry : sidlo mam sice v Praze ale z poloviny spím pod previsem :).
Kdo, kde zije je nepodstatna vec podstatnější je schopnost vnimat realitu.
Za tak zodpovednou rachotu jako postavit a posleze rozpostavit :) Hft trat je mnou uvedena částka pakatelni zejmena kdyby to bylo na fakturu.
Termit : to ze nemate prasule je mi jasný. Od toho je tady preci fi. Cafta :). Je to firma a poradi si, penize by nemel byt problém aspoň v tom nejnizsim radu cca 50 000,- Kc rocne. Mam na mysli penize poslane na ucet.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 10:04:51 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Z jiného soudku a tématu.
Glyk píše:
...
Jinak,trať nás stavělo víc a Já jsem dokonce používal dálkoměr a zas mi to bylo prd platný!!!! :roll:
Ale co se velice osvědčilo - předseda zašátral v tašce a půjčil mi laserové ukazovátko a na který strom sem ukázal,tam přistála sklopka!!!!! ;) :shock: :lol:
Hoooodně užitečná věcička a šetří hlasivky a nervy! :mrgreen: ...


Kdo někdy zkusil stavět tak ví, že je velký problém navádět stavěče, kteří upevňují sklopky a tak mě jednou napadlo na to používat laserové ukazovátko.
Laser při stavbě trati používáme od letošního Bohumína, kde jsme to použili poprvé - neskutečně to ulehčuje práci hlavně v těžším terénu, kde je hodně stromů. Prostě jednoduše ukážete na strom, kde chcete mít sklopku a stavěč hned ví, který myslíte, a zároveň mu tím můžete ukázat i výšku v jaké to má být.
A další super věc je, že když si laserem na sklopku posvítíte od kolíku a trochu s ním zahýbete, tak okamžitě vidíte všechny stébla a větvičky, které se musí useknout.
Používáme zelený laser na velké Li-On články (baterky typ 18650), který jde ve dne dobře vidět. Stál mě v Holešovické tržnici asi 3 stovky včetně nabíječky. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 10:44:58 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
Jakube,můžeš prosím uvést typ.Mám červený,který je vidět jen v opravdu hodně tmavém lese.
Možná má i malý výkon.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 11:57:13 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Typ nevím, je to prostě od vietnamců z tržnice, podle mě je to tenhle:
http://www.dx.com/p/g301-green-laser-po ... ack-278792

Dostřel to má určitě pár kilometrů, ale výkon aby to zapálilo cigáro, jako ten co má Pussylala, to nemá. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 23:32:53 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Zkusím z mého pohledu zhodnotit tratě a závody, které byly na letošním Moravském poháru.
Všechny tratě byly postaveny zapálenými lidmi s velkým nadšením, velmi si jich vážím a jsem rád, že jsem na jejich tratích mohl střílet. Přesto neuškodí trocha kritiky, protože jen tak máme šanci se posunout o kousek dál.

Popice, 1.-2. května
Pěkné místo s velmi dobrým zázemí. Trať měla dost nízkou obtížnost, v sobotu hned dva střelci dali komplet a nebýt vloženého večerního závodu ve vinném sklípku, tak by asi komplety padly i v neděli. Problémem je trochu stísněný prostor pro stavbu, ale přesto se tam dá postavit mnohem lepší trať. Doporučil bych příště se nesoustředit na střelbu pod úhlem, ale v prostoru brokové střelnice pod skálou posunout všechny kolíky o 5-10 metrů dál, povinné polohy dát na obvyklých 25-32 metrů (ano, vím, že je nikdo nemá rád) a závod vypsat na 1x30 sklopek (trať bude mnohem zábavnější i kvalitnější, půjde v omezeném prostoru lépe postavit). Na Zero range by to chtělo postavit terče trochu do výšky, půlka jich nebyla v trávě vidět. Pro nedělní závod byla trať přestavěna, ale jen minimálně.

Domašov, 30.-31. května
Opět pěkné místo se slušným zázemím. Trať měla také poměrně nízkou obtížnost (komplet padl v sobotu i v neděli), ale byla postavená velmi pestře s využitím okolního terénu, je prostě znát, že pro stavbu je tam hodně místa a tím pádem více příležitostí, kde dát sklopky. Stanoviště byla pěkně připravená (vysekaná), bylo vidět, že si s tím stavitelé dali hodně práce. Byla vidět snaha o umístění sklopek do atraktivního prostředí horského potoka, což ale přineslo ten problém, že byly moc blízko. Výborná byla kačenka, která poskakovala v potoce - podobné legrácky mám rád, pokud se to s nimi nepřehání co se týká jejich počtu nebo obtížnosti. Jedna 15mm sklopka byla blíž než 12 metrů. Zero range je malé a krátké. Doporučil bych se příště pokusit o více delších vzdáleností a povinné polohy by měly být také na obvyklých 25-32 metrů (ale to nic nemění na tom, že jsem jednu snad na 8 metrů minul...). V neděli se střílelo na nezměněné trati, to si myslím by na pohárových závodech být nemělo.

Lipová, 27.-28. června
Místo i zázemí výborné. Trať byla postavená perfektně, prostě takto nějak by měla vypadat standardní HFT trať. Velké a pohodlné Zero range. Jediné co bych vytknul je, že tam bylo pár stanovišť, kde se leželo na terénním zlomu, takže někteří lidi tam prakticky klečeli. A dále ještě taková drobnost, že pro povinné polohy s oporou by neměly být jako opora vybírány nejtlustší stromy, ale spíš ty tenčí - lépe se o ně opírá a charakter stanoviště se příliš nemění ani pro levoruké střelce nebo pro ty, co střílejí z pravé strany. Kvalitě tratě velmi pomohla koncepce 30x1. V neděli se střílelo na totožné trati a to byla jediná větší chyba.

Drozdov, 15.-16. srpna
Pěkné místo s tradičně dobře zásobeným stánkem na hřišti. Oproti minulým letům bylo špatně postavené Zero range, bohužel nemohlo být postaveno na fotbalovém hřišti jako obvykle, takže kromě pár blízkých nebyly vidět terče. Trať byla díky prostředí pestrá, protože byla umístěná částečně v lese a částečně na louce, kde vždy hraje svou roli vítr. Trať mi připadala poměrně nevyvážená, sklopky byly buď na maximální obtížnosti nebo byly snadné, chyběl mi tam takový ten střed. Té části tratě, která je v lese, by velmi pomohlo, kdyby některé sklopky nebyly na stromech, ale jen zapíchnuté do země. Ten terén to tam umožňuje, protože se střílí z okraje údolíčka na protější stranu, takže diabolka letí volně vzduchem mimo překážky jako je třeba tráva. V neděli se střílelo na totožné trati a to by prostě nemělo být.

Mořkov, 12.-13. září
Super místo s dobrým zázemím. Výhodou Mořkova je různorodé prostředí, které umožňuje postavit pestrou trať. Ta byla asi nejnáročnější a nejlépe postavená z celého poháru. Horní luční část se vyznačovala střelbou ve větru a opticky náročnými přechody do tmavého lesa. Spodní část kolem potoka byla složená z několika úseků, kdy se střílelo přes potok do lesa, pak se střílelo na menší killzóny na kratší vzdálenosti a po ní následovala smrtící série tří 25mm killzón na vzdálenost >35m přes potok na louce ve větru, která rozhodovala závod. Dále se pokračovalo lesem se střelbou ze stínu do světla a několika solidními optickými pastmi, kdy se sklopka zdála dále než ve skutečnosti a končilo se perfektním stanovištěm se sklopkou na maximální vzdálenost vyčnívající z vody. Přesto se nevyhnu několika připomínkám. Povinné polohy by se měly stavět na rovném podloží, tak aby střelec mohl zaujmout alespoň trochu stabilní postoj, například stoják v sobotu byl do kopce a trefilo ho 5 (slovy pět) lidí z 42 střelců a celkem 10 jich ho dalo za nulu. Podobně to bylo s klečákem bez opory, který byl navíc proti pravidlům, protože to podle záznamu byla jednak 25mm killzóna, což být bez opory nesmí a k tomu ještě byla na 28 metrů (maximum je 27m). Dále ke klečákům a stojákům s oporou se zásadně nedává kolík, nýbrž se označuje pouze podpůrný objekt, vyhnete se tak diskuzím o doteku kolíku. Vadou na kráse byl malý počet povinných poloh (po oba dny jen 1x stoják bez , 1x klečák bez a 1x poloha s oporou). Správně se má střílet 1x stoj + 1x klek bez opory a 2x stoj s oporou a 2x klek s oporou. A to v případě koncepce 30x1, pokud jde o 40x1 mělo by jich být ještě o 2 víc. A jako poslední věc bych jenom dodal, že ačkoliv mám různé srandičky rád, tak sklopka co se střílí skrz dřevěnou prdel by mi nevadila na nějaké vesnické přestřelce, ale dle mého názoru nepatří na soutěže formátu Moravského poháru. Chválím přestavbu tratě na neděli, z té původní kromě technických výstřelů nezůstalo prakticky nic, tak to má být. Spolu s Lipovou to byla nejlepší trať a pravé vyvrcholení celé soutěže.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz