FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 11:39:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:41:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Děkuji za upřímnou kritiku :D Co se týče stavby tratě v Drozdově, tak pokud nebude nikdo ochotný se přidat ke stavění, tak trať na druhé kolo předělávat nebudu. Letos jsme to dělali ve třech a to: Svako kerému bude brzy 70 let, XpetrX který má zdravotní omezení a já lenoch :lol: Kdyby ten terén v tom lese byl na rovině, tak nevidím problém, ale strmá stráň dolů nahoru a z5 dost vyčerpává. Pokud se někdo přidá budu jen rád. Co se týče nástřelných terčů, tak tam to doladím, aby bylo vidět i na ty vzdálené terče. Na hřišti už mám zakázáno nastřelovat. V plánu mám i stavět trať po jedný sklopce.

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 12:37:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
To: Kubajzz.
Nemohu než souhlasit v zásadě se vším, co jsi zde napsal. Mám jen jednu poznámku a to k poslednímu závodu v Mořkově. Jsem nesmírně rád, že organizátoři zveřejnili vzdálenosti sklopek a výsledky jednotlivých soutěžících na předmětných sklopkách!

Díky tomu mi nezbývá, než se vrátit ke sklopce se "zadnicí". Pokud se podívám na počet děr ve dřevě, které ji obklopovalo, ustřílenou oblast vpravo a podívám se do výsledkové listiny kolik lidí si napsalo ZERO, je mi špatně... Vyplývá z toho jediné, několik soutěžících podvádělo, jak první den, tak i den druhý! A abych nebyl náhodou osočen, že to sem píši několik dnů po závodě, dovoluji si všechny upozornit, že protest na tuto sklopku jsem vznesl ihned po závodě! Nejen, že sklopka nebyla podle mého názoru postavena podle pravidel, ale jak je vidět i ostatním lidem se moc nelíbila... Navíc zřejmě zásadně ovlivnila výsledné pořadí!

Před začátkem závodu v Mořkově bylo na rozpravě jednoznačně řečeno, že protesty se přijímají do 15min po skončení závodu. Na mnou vznesený protest bezprostředně po ukončení závodu mi bylo sděleno, že "protest se nepřijímá a nebude se dále jakkoliv řešit..". Na důkaz moci a absolutní demagogie, zůstala tato stage v nezměněné podobě i druhý den...

Závody Moravského poháru navštěvuji rád, a jako každý soudný člověk jsem schopen "přehlédnout" nedostatky, které se prostě mohou stát. Dovedu pochopit, že něco "ujede" a aniž bych s tím souhlasil chápu, že se to může neúmyslně přihodit viz. kubajzz a jeho příspěvek o vzdálenostech atd. Dovedu dokonce pochopit "vtip" v podobě "zadnice" nebo jiný podobný, ale nikdy se nesmířím s ukázkou moci ve stylu "já jsem tady pán a platí co tady řeknu já". Na závodech, dle pravidel HFT a v seriálu soutěží Moravského poháru bych takovou rétoriku vskutku nečekal!

Nicméně věřím, že tyto nedostatky se povede do příštího roku odstranit a Moravský pohár bude i nadále prestižní soutěží.

Tolik za mě k poslednímu kolu Moravského poháru v Mořkově. Jinak byl celý Moravský pohár plný napětí, zdravé soutěživosti a skvělé atmosféry. Díky všem klubům, kteří se na seriálu těchto závodů podíleli.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2015 13:46:33 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
Při několika stavbách HFT mě nedal pokoj rozdíl měřených vzdáleností při měření pásmem a
při použítí laserového dálkoměru.Oproti pásmu samozřejmě švindloval laser. Takže jsem se
pídil po zkušenostech u geodetů a tam je to jasné.Správnost měření je garantována jen při
použití reflexní podložky.Takže jsem použil nejsnáze dostupnou-co se dává na nákladní auta,
žlutavá s červeným foliovým rámečkem.S touto podložkou u sklopky,nebo stromu, měří dálkoměr
vždy přesně na jakékoliv vzdálenosti a světelných podmínek.Se 100% opakovatelností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2015 18:07:47 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Zajímavé info, nám taky oproti pásmu nepředvídatelně švindluje dálkoměr a tohle určitě vyzkoušíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis 2015 7:20:58 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
;) Když už měřit sklopky tak správně, ve střelecké pozici dle pravidel HFT.
K používání dálkoměru QB r.12,5 tímto žádám předsednictvo CAFTA o udělení
VÝJIMKY při používání bipodu,nejlépe harrisek. :lol:

Příloha:dálkoměr QB ráže 12,5


Přílohy:
DSC02648.jpg
DSC02648.jpg [ 110.36 KiB | Zobrazeno 10346 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis 2015 8:01:10 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 19:54:15
Příspěvky: 287
Bydliště: Drahanská vrchovina
Mě bylo divný proč svako kupoval násadu do koštěte.
Teď už je mi to jasné, proč jsem měl pod soustruhem a frézkou dřevěné piliny :roll: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 06. lis 2015 18:37:00 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
:) Měření vzdálenosti laser.dálkoměrem s reflexní podložkou
a odraz zeleného laseru na podložce.


Přílohy:
DSC02654.jpg
DSC02654.jpg [ 142.99 KiB | Zobrazeno 10285 krát ]
DSC02655.jpg
DSC02655.jpg [ 143.42 KiB | Zobrazeno 10285 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 06. lis 2015 19:10:00 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 850
Bydliště: Havířov
Svako:

Je to dobrý nápad s tou odrazkou, dnes jsem zkoušel oranžovou odrazku průměr 6cm (24Kč), jen na zahradě, v rozsahu 7-25m a dálkoměr měřil přesně a jednoznačně, jak mám kolíky změřené pásmem. Bez odrazky se hodnoty měnily +-1m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2015 0:14:09 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Podobně jako nedávno u Moravského poháru, zkusím zhodnotit z vlastního pohledu tratě CAFTA poháru.

Stárkov 9.-10. května
Stárkovská rokle je, co se týká terénu, nejnáročnější místo pro stavbu HFT tratí u nás. V sobotu se závod konal na 40x1 sklopku, což je v takovém prostředí už dost extrém, závod trval skoro 5 hodin. Střílelo se na velké vzdálenosti a s vysokými úhly nahoru i dolů. V zadní části tratě byly asi dvě stanoviště, na kterých se dalo hodně špatně lehnout. Trať se stavěla den předem za úplného bezvětří a v den závodu v sobotu přišel čerstvý vítr a v neděli už foukalo vážně hodně, proto přes veškerou naši snahu při prosekávání větví při stavbě, vítr cloumající větvemi zakrýval sklopky. Tohle by se na takových závodech stávat nemělo, musíme si na to dávat větší pozor.
V neděli byla trať přestavěna a zkrácena na 30x1 sklopku, a myslím, že závodu to prospělo. Tradičně skvěle o nás bylo postaráno, co se týká občerstvení.

Lipová, 27.-28. června
Pěkně postavená trať. Zkopíruju tady, co jsem o ní psal ohledně MP:
Místo i zázemí výborné. Trať byla postavená perfektně, prostě takto nějak by měla vypadat standardní HFT trať. Velké a pohodlné Zero range. Jediné co bych vytknul je, že tam bylo pár stanovišť, kde se leželo na terénním zlomu, takže někteří lidi tam prakticky klečeli. A dále ještě taková drobnost, že pro povinné polohy s oporou by neměly být jako opora vybírány nejtlustší stromy, ale spíš ty tenčí - lépe se o ně opírá a charakter stanoviště se příliš nemění ani pro levoruké střelce nebo pro ty, co střílejí z pravé strany. Kvalitě tratě velmi pomohla koncepce 30x1. V neděli se střílelo na totožné trati a to byla jediná větší chyba.

Křivonoska 3. října
Pěkné místo s dobrým zázemím. Trať byla postavena čistě a kvalitně. Výborné byly stanoviště se střelbou proti světlu a obloze. Chybu vidím v použité koncepci 15x2 sklopky, tohle by na takových závodech být nemělo. Příště by to chtělo 30x1. V hospodě měli fakt dobrý guláš a parádně vyšlo počasí, dokonce došlo i na koupání.

Žalany 7. listopadu
Narozdíl od většiny ostatních lesních tratí se v Žalanech jedná především o luční závody v odkrytém terénu. A to přináší různé záludnosti, ale i neobvyklé možnosti. Trať byla v Žalanech poprvé postavena na 30x1 sklopku a nepamatuji si u nás trať, kde by bylo najednou tolik stylů. Střílelo se na dlouhé i krátké vzdálenosti, skrz křoví na pole, ze světla do tmy, pod úhlem nahoru i dolů, hodně výstřelů bylo nutné dávat z loktů, nechyběl výstřel mimo kolík, povinné polohy byly minimální killzóny na maximální vzdálenosti. Naštěstí foukalo jenom minimálně (mimo killzónu jsem mířil jednom jednou), jinak bych nechtěl vidět ten počet nul.
Ale nevyhnu se ani kritice - jedno stanoviště nešlo střelit v leže a muselo se dávat v kleče. A na stanovišti 18 došlo mezi staviteli zjevně k nějakému nedorozumění, protože to byla sklopka zadarmo. Killzónu 45 mm na 24 metrů minul jediný člověk (Jirka Fousek. :lol: ).

Jinak podle mě první ročník CAFTA poháru skončil naprostým úspěchem a doufám, že především nastavil určitý standard závodů pro příští rok.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2015 11:14:00 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Ta 18 bylo těžké nedorozumění....čehož jsme pak litovali,ale furt lepší větší blíž než malá na moc.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz