FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 28. dub 2024 6:11:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 18:46:04 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
je to v kontextu toho, co se psalo k Bohumínu... Píšu to poněkolikáté a teď s přesunem do jiného tématu mě to při uložení zase vykoplo...

Jak psal Vladimír, byl to klubový závod a začal se chystat v době, kdy nikdo netušil, že změna pravidel proběhne prakticky ze dne na den. To řešit nebudu.

Co se mi nelíbí je podsouvání nesmyslných způsobů bodování jako že 1001 bodů za položení a 1000 za cinknutí... Když vezmu přepočtěnou tabulku, za kterou děkuju, sám jsem si to chtěl pro srovnání přepočítat (kromě toho, že je v ní chyba a nepočítá procenta zásahů proti nejlepšímu, ale proti max. teoretickému počtu bodů, což ale na výsledku nic nemění), i v tomhle pidipočtu je vidět jedna velká nevýhoda, udělají se velké skupinky stejně bodovaných. Na závodě o 30 sklopkách a 120 střelcích pak skončím třeba na děleném 5-48 místě, což mi fakt neudělá radost, narozdíl od děleného např. 5-10, které vypadá výrazně líp.... A že někdo "našvindloval" z 0 tu 1 - ono na té špičce to bednu fakt neovlivní, tam se střílí většinou tak, že sklopka spadne. Připadá mi hodně úlet bodovat soutěž o např. 60+ účastnících celkovým bodovým hodnocením 0-30, pokud teda nepočítám s tím, že po tříhodinovém závodě bude pokračovat tříhodinový rozstřel... (kdyby někdo chtěl podsouvat, že když bude položení za 1000, tak je to 0-30000, tak tím myslím těch 31 dosažitelných úrovní bodů, na kterých se musí nějak poskládat 60+ soutěžících a nutně vzniknou skupinky stejně hodnocených a ne úplně malé). Představa, že v půlce závodu někdo vyhlásí na sklopce co mi spadla, že už nepadá, zruší se a bod dostanou všichni, tak tu sklopku asi osobně strčím pořadateli víte kam... (do hodně neslušného komenáře k závodu jsem myslel)
Co to udělá v dlouhodobém hodnocení asi není potřeba vysvětlovat - výkony jednotlivce přepočtené na procenta nejvíce ovlivní to, jestli náhodou na soutěž nepřijede třeba jeden jediný střelec, co nastřílí výjimečně dobře - pokud jo, mají všichni výrazný procentní deficit, pokud ne, může třetina startujících skončit se 100%. A celkově je to o úhlu pohledu, jestli to posune horší střelce výsledkově nahoru, nebo lepší výsledkově dolů - i v tomhle pidizávodě je vidět obě varianty posunu.

Takže celkově jo, posun to určitě je, jen si nejsem jistý, jakým vlastně směrem. Z toho, co řešili někteří střelci z Polska mi taky nepřišlo, že jsou se změnou pravidel a jejím podáním úplně smířeni a jednotní v názoru, že takto nebo jinak je to správně, ale mluvili cizím jazykem, možná jsem jen špatně rozumněl mluvenému slovu.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 20:11:20 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Na max. bodů jsem to přepočítal proto, aby bylo vidět, jestli byla úroveň nejlepších alespoň zhruba porovnatelná. Ale je pravda, že podmínky i trať byly na obou závodech jiné - a měl jsem na to upozornit. Děkuji za pozorné čtení.

Přepočtené k nejlepšímu výkonu je to na odkazu níže. Vychází to samozřejmě ještě hůř...

https://drive.google.com/file/d/1b0SQ1FUYu7z8NbQ_7M_4OSAF3btihQo-/view?usp=sharing

Minulý rok jsem si přepočítal asi pět tabulek zásahů (starších, od Aleše i od Jelenů a z Field Targetu) a vyšlo to zhruba tak, jak říkáte. Na pozice na čele to nemělo prakticky vliv, v první čtvrtině až třetině startovního pole se nějaká pozice přehodila jen zřídka (i když také k tomu občas došlo). Zato ve zbylých 2/3 se to většinou jen slilo do několika sdílených pozic (zpravidla zase s výjimkou úplného chvostu tabulky). Co to dělá s procentuelní úspěšností tady vidíte, to je vždy stejné. Nu - a od poloviny startovního pole dál není těžké vždy najít demotivační "šňůry" z nul.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 7:13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
Horda píše:
3 výstřely v jeden okamžik vedle sebe...běžně se to děje... Když přemístění střelce, zaujmutí polohy, nabití a výstřel trvá cca. 3 minuty (pak má závod o 30 sklopkách cca. 90 minut)? Aby se to dostalo do jedné vteřiny, jde statisticky o 540 faktoriál. To je o stupeň lepší, než výhra ve sportce. I když nezpochybňuji, že 2 výstřely téměř současně občas přijdou.

Jak se trať postaví, taková je. I na louce v Březí je ale k 1,5 metru zpravidla ještě slušná rezerva :)


Je evidentní. že tento sport ještě neznáš a stále tu teoretizuješ v nesmyslné rovině. :roll:
Časem třeba zjistíš, kdy během závodu vystřelí více střelců v jeden okamžik. ;)
Tak zkus dva střelce, zda to poznáš, který minul. O louce v Březí si nechám rád vyprávět, jak to tam chodí. :lol:

Tímto z mojí strany ukončuji toto zbytečné dopisování. Tohle je debata k pivu, čemuž se nebráním. :D

Měj se.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 8:01:28 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Možná se všem ulehčí, když k mým 14 absolvovaným závodům už další nepřibudou. Člověk by měl střílet pro radost, ale tady mi to připadá, že se jede na ostří lokte o délku pindíků...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 11:12:02 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
A co ti brání střílet pro radost? Snad ne to, že nová pravidla zabraňují možným podvodům v bodování a zlepšují plynulost závodu...

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 11:20:17 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Ještě jednu věc sem můžu dát - porovnání výsledků při bodování 2-1-0 a 1-0 si dělám pravidelně od záři loňského roku,kdy se "revoluční myšlenka" na změnu bodování veřejně začala diskutovat. Najdete ho na odkazu níže. Žlutě jsou ty závody, kde se oficiálně bodovalo 1/0.

Když se podíváte na body, tak Vám to rozbije teorii, že bodování 1-0 posouvá horší střelce výkonnostně nahoru. Ve skutečnosti je to jednou tak a podruhé naopak. Nicméně krok takové "korekce" je při 1-0 o poznání hrubší než při 2-1-0, protože se ve výsledkovém poli vyskytuje výrazně více sdílených pozic. Což je hlavní výsledek přechodu na 1-0. Pokud se drasticky nenavýší počet sklopek v závodu, tak skutečným dopadem bude jen to, že se výsledková listina sesype do většího množství sdílených pozic.

https://drive.google.com/file/d/1R5tfem0yGd58f9kF0pK1x9EQfRsobt3j/view?usp=sharing


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 11:51:25 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
A v čem je problém sdílených pozic? Navíc ve výpočtech rozhoduje i to, kdy v závodě poprvé chybuješ. A rozstřel na prvních místech je také atraktivní. Stejně jako penalty ve fotbale nebo nájezdy v hokeji.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 12:05:04 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
mandy píše:
A co ti brání střílet pro radost? Snad ne to, že nová pravidla zabraňují možným podvodům v bodování a zlepšují plynulost závodu...


Jednoduchý fakt, že mít ze 30 ran jen několik započítaných zásahů a hezkou šňůru nul je spíš k pláči, než pro radost. A táhnout se přes půl republiky pro 10 a méně bodů, nebo sdílenou pozici s 5ti střelci?

Děkuji pěkně.

Když někdo záměrně a opakovaně podvádí, většinou se to o něm ví. A pokud se lidé drží sportovního chování a snaží se nepodvádět, což bude myslím většina z nás, tak mě případný neúmyslný omyl netrápí, protože o něm ani nebudu vědět.

Zlepšení plynulosti závodu v tom, že místo 3 čísel budu při zapisování vybírat jen ze dvou? Stejně tam jedno z nich musím napsat a času mi to tedy zabere stejně. I se sčítáním bodů nasobně méně, než si odsedím v autě cestou na závod a zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 12:13:07 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Tak ve sdílených pozicích samozřejmě žádný problém není. Ale to už jste to mohli rovnou pojmout více user friendly a udělat to jako sraz vzduchovkářů obdobně, jako to dělá Aleš. Vás pět nejlepších by si pak vždycky dalo na závěr rozstřel o bednu, aby sraz netratil na atraktivitě, a všichni by byli spokojení. Jednou nebo dvakrát za rok byste ze skupiny nej někoho vyřadili a někoho nového přidali, aby byla změna... Případně by možná stačilo nahrazovat jen přirozenou odúmrť. Uvidíme, kolik teď bude nováčků a začínajících střelců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2022 12:13:50 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
V tom případě doporučuji víc trénovat a střílet lépe. A poznání ostatních věcí přijde samo časem.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz