FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 28. dub 2024 7:07:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 10:25:22 
Offline

Registrován: čtv 08. říj 2015 20:02:13
Příspěvky: 614
Bydliště: Frydek-Mistek
Nevím je to samé psaní ale důležitý je zážitek a zábava zůčastněných.Starají se pořadatelé díky jim, stavěčům tratí a všem kolem.Bodování je SPRAVEDLIVĚJŠÍ ALE NEPŘÍJEMNÉ abych vypláznuli cca1000kč a měli nedobrý pocit tak se nato vyprdnou -TO BY NEBYLO PŘÍJEMNÉ -nevím zda by jěště nestálo v ůvahu POVINNÉ POLOHY nechat 2-1-0 třeba i zvednout na 8 stanovišt s oporou i bez opory tyto terče nebývají tak daleko a jsou zpravidla i větší a dalo by se cinknutí uhlídat,TAKY JE NUTNÉ LOSOVÁNÍ DO SKUPIN PŘÍMO NA MÍSTĚ jednak odpadne pořadatelům čarování když se někdo nedostaví.Ted v této době obzvlášt a taky je spraveldivější než kdy si pár lidí vyberou spolustřelce a co další.CHCEME VĚTŠÍ SPRAVEDLNOST. Myslím že by to stálo za další vyzkoušení DĚLÁME TO HLAVNĚ PRO ZÁBAVU


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 11:29:35 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 864
Bydliště: Havířov
Vážení kolegové a spolustřelci, toto byl klubový závod a jak píše Libor za účelem příjemného pobavení a soutěžení, jak se bodovalo je věc organizátorů závodů a nemá vliv na celkové výsledky.
Nejdůležitější je bezpečnost a pohoda při střelbě.
Prosím diskutujte si o bodování a dalších námětech v tématu k tomu vyhrazeném.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 12:04:57 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Škoda, že to k Vám mám tak daleko, rád bych si zajel Vaše závody zkusit. Obdivuji Šoguna a další, kteří máte odhodlání přijet si zastřílet od Vás až ku Praze, nebo ještě dál. Přiznám se, že jsem tento víkend trávil v Krkonoších, takže jsem měl cukání se k Vám přihlásit, protože to bylo jen 340 km a lehce přes 4 hodinky jízdy, což je o fous blíž, než to mám z domu. Ale když mi v pátek zapadalo auto sněhem a říkal jsem si "kdo ví co bude a jestli vůbec vyjedu", tak jsem se raději přihlásil do Žalan, protože o 150 km a 2 hodiny jízdy méně. Třeba někdy příště ke mě bude počasí milostivější, rád se k Vám podívám. A omlouvám se že jsem srovnání dal sem, ale porovnat tyhle dva závody se prostě nabízelo.

P.S. ke vzdálenosti: Takové dojíždění, protože závody jsou na pár místech v republice, je opravdu o "realitě", že jen za cestu dá člověk litr nebo dva a startovné je vlastně v poměru k tomu symbolická položka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 14:55:58 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 60
"Zásah do sklopky (bez jejího složení) je přece něco jiného, než to poslat úplně mimo." - HFT má nahrazovat lov ( pest control ) a jestli budeš střílet na lovnou zvěř jen abys ji někam zasáhnul, tak jsi ....... ( doplní si každý sám! ) :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 16:16:00 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 488
Bydliště: F-M
Docela jste mi toto vlákno zaplevelili. Tak se přidám, jsem zastáncem bodování 0-1-2.
V jednom závodu převod na procenta výsledky neovlivní, pokud, ale toto vložíte do poháru nastanou rozdíly.
Nelíbí se mi, jakým způsobem je nám změna bodování vnucována.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 16:40:42 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Jako že myslivec se trefí vždy jen na komoru? A že když trefí na měko, tak že nedohledává? A že když trefí na plíce nebo střeva, krk... tak to nechá být a jde pryč s prázdnou?

V tomhle ohledu naopak bodování 2-1-0 realitě celkem dobře odpovídá. Snažíme se trefit na komoru, ale když to jde byť o centimetr vedle, tak to jde do těla. A pak teprve do trávy :)

Jinak jsme zemí, kde je téměř 100 tisíc myslivců. To je každý desátý člověk a odhaduji tak 100 x víc, než střelců HFT. Myslivci za rok zastřelí (data za r. 2020) 240 tis. divočáků, 100 tisíc srnců, 50 tisíc jelenů (včetně siky), 30 tisíc daňků, 10 tisíc muflonů, 450 tisíc bažantů, 250 tisíc kačen a 50 tis zajíců. To je realita. Ale rozhodně nejde o 430 tisíc kusů vysoké a černé, střelené "na první dobrou" na komoru. To kolem sebe vidím celkem pravidelně. Neříkám že je to krása, ale je to tak.

HFT je proti tomu prostě střelba na kus plechu a z nehumánnosti bych takovou obavu neměl. Celkem výstižný je v tomto ohledu nápis na Lafetyho kartuši - "Plechobijec".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 16:56:54 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
P.S.: Každý střílí na sklopku tak, aby ji sundal. Ale každému se to daří jen dle jeho schopností. Nelíbí se mi, když mi někdo podsouvá, že střílím jako ... , jen abych zranil zvíře. Střílím jak nejlépe umím (byť hůře, než většina z Vás) a střílím na plech, protože na živé se nestřílí. Alespoň mě učili zabíjet nožem s tím, že puška je pro sraby a vede k zabíjení pro potěšení.

Bodování 2-1-0 ale umí podrobněji rozdělit střelce podle toho, jak moc nepřesní byli, aby nekončili na sdílené pozici s více střelci, než je nutné.


Naposledy upravil Horda dne čtv 27. led 2022 17:52:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 17:20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
Ahoj.
Postavte na zkoušku tři stanoviště 1,5 metru od sebe, nechte tři střelce vystřelit naráz tak, aby jeden sklopku minul a dva trefili plech. Zkuste poznat, který minul. Bežně se to na závodech děje. Bohužel potom vznikají dohady. 0-1 je bez dohadů, bohužel. Je to sport, ne myslivost. U biatlonu je také jedno, zda minete o 1mm, nebo 5cm, prostě střelec minul.
Vyřešte jasné rozlišení při cinknutí, nebo 0 a třeba se bodování 2-1-0 vrátí, budete mít pádné argumenty.
Mějte se.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 18:07:44 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
3 výstřely v jeden okamžik vedle sebe...běžně se to děje... Když přemístění střelce, zaujmutí polohy, nabití a výstřel trvá cca. 3 minuty (pak má závod o 30 sklopkách cca. 90 minut)? Aby se to dostalo do jedné vteřiny, jde statisticky o 540 faktoriál. To je o stupeň lepší, než výhra ve sportce. I když nezpochybňuji, že 2 výstřely téměř současně občas přijdou.

Jak se trať postaví, taková je. I na louce v Březí je ale k 1,5 metru zpravidla ještě slušná rezerva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 18:12:49 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Diskuze přesunuta z bohumínského závodu sem do příslušného vlákna.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz