FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 16:49:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2021 20:49:45 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
Kubajzz píše:
2. Větší počet terčů. S tím jsem v pohodě, na MS nebo ME se používá 40 sklopek. Akorát podotýkám, že každých 10 sklopek znamená prodloužení závodu minimálně o jednu hodinu. S FT se to nedá srovnávat, oni kdyby měli střílet 50 sklopek na 50 stanovištích, tak to za den nejsou vůbec schopni odstřílet.

Mozno je tato tvoja skusenost s FT strelcami z nejakej sutaze kde FT strelci nepouzivali stopky. Moja skusenost, ked strielam FT podla pravidiel so stopkami, na jednej trati s HFT strelcami, tak ma vzdy zdrzovali HFT strelci. Pohnu sa dva listy na strome a oni dokazu dlhe minuty cakat nez vystrelia, mne sa po prichode na stanovisko zapina cas a ked nevystrelim v casovom limite, mam za 0. V Bohumine aj na MCR som z nudy meral strelcom cas a ver, ze vela merani bolo cez casovy limit 2 min. Okolo dvoch minut mavam v FT vacsinou za sebou 2 sklopky.

Bodovanie 0 - 1 - 3 maju dlhe roky v Madarsku.

Ked uz pisem, jednozne podporujem zmenu bodovania v pravidlach WHFTO na 0 - 1.

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2021 21:15:12 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
3-1-0? Rozhodně by dobří střelci "utekli" se skóre nahoru, a u slabších by to "nevyžehlilo" nuly, respektive neodmazalo jedničky. Bylo by to motivační - i slabí střelci by měli alespoň nějaké skóre.

Chtělo by to přepočítat nějaký starší závod :) A i kdyby někdo podváděl o 106, nemohl by ty dobré střelce ohrozit. Zajímavý nápad.

Ale je vhodné najít nějakou zveřejněnou tabulku zásahů, kde nejsou chyby (což není úplně snadné).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2021 0:00:01 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
2Fero:
Já to zas tak nesleduju, ale pamatuju reporty z MS minimálně v Portugalsku nebo v Polsku, kde jim nestačilo ani půl dne na 25 stanovišť, takže kdyby měli střílet 50 stanovišť, tak to si ani neumím představit.
Taky pamatuju osobně smíšený závod z Polska (shodou okolností z budoucího dějiště MS), kde jsem viděl, že skupina 4-5 HFTčkářů střílí stejnou rychlostí jako skupiny s 2 FTčkáři. Tam jsme zkoušeli i mačkat si stopky a většinou HFT střelec zvládl dvě rány za necelou minutu místo povolených 3 minut.
Podle mě HFT tratě mají daleko větší průtočnost naž FT.

2Horda:
3-1-0 je masakr nezkušených střelců... No, sice mají aspoň nějaké body v kartě, ale rozdíl oproti těm dobrým je ještě znásobený... :D
Já nějak nevím, kdybych byl začínající střelec, tak by mě spíš zajímalo, kolik mi chybí na ty nejlepší, než kolik mám nominálně bodů.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2021 22:26:53 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Kubajzz: 3-1-0 pořád není takový masakr nezkušených střelců, jako 1-0, protože procentuálně mají pořád vyšší úspěšnost. Byť to není tak příznivé, jako 2-1-0.

Na webové stránce k Březí píšeš, že 1-0 je krok k férovosti. Ale jak říkal Bobeš - pokud jdou dva stejní mamlasové stejnou trať, jeden 7 x za sebou cinkne, a druhý to na stejných sklopkách 7 x za sebou mlaskne do trávy, nenazýval bych pak jejich společnou nulu férovým bodováním. Jestli má někdo na závodech tendenci podvádět, je to o rozhodčím, jestli bude schopen si takového člověka pohlídat. A vlastně obecně o toleranci k podvodům mezi střelci. Rozhodně bych ale způsob 1-0 nenazýval férovějším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2021 23:45:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 11:29:06
Příspěvky: 240
Tak jsem to procetl.
Za me je:
1. 0/1 kazdopadne transparentnejsi a ferovejsi.
2. Nicmene k zacatecnikum ( jedno jestli dospelym nebo juniorum), je to proste prisne.
(Je to o trenovani. Mit kde trenovat a jak casto. My jako brnensky klub o tom vime svoje. Nemame kde trenovat uz druhy rok. Tak vlastne uz jen jezdime na zavody. Na vysledcich je to videt.)
Ve srovnani se strelbou na terc, kde je hodnoceni 0-10, maji zacatecnici alespon nejake body. Tady se muze stat, ze nemaji temer zadne a to muze byt demotivujici (narazim na to, ze pocet strelcu HFT spis stagnuje nebo jeste spise ubyva a to je spatne, byvalo nas vic).
Se selekci na zaklade nastrileneho v regionalnich zavodech v prihlasovani na MCR, ME, MS bych asi i souhlasil. Nicmene u ne uplne pocetnych skupin, jako jsou napr. pruziny tam tech lidi moc nebude. Nebo ta kvalifikace bude muset byt trochu diametralni. No, a to uz ted zni jako "divné" (chtel jsem napsat p......a, ale to bych mohl nekoho urazit vulgarnim vyrazem, ktere jak jsem tu uz cetl jsou nezadouci :;))).
Ja nikdy moc nepisu, ale kdyz uz to strilim 10 rok, tak jsem si rekl, ze muzu.
Tos tak.

_________________
http://martynzrx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 0:10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 11:29:06
Příspěvky: 240
Abych to upresnil.
Strilime HFT, no a to se ridi nejakymi mezinarodnimi pravidly.
Takze proc resime zmenu pravidel v popravde hypoteticke urovni, kdyz jeste nebyla stanovena?
Stanoveno jeste porad je 0,1,2. Tak to tak strilejme.
Zmena, pokud bude stanovena, bude s nejvetsi pravdepodobnosti od prelomu roku. Prechod bude jasne dany a od nove sezony se zmeni pravidla, ktera budou pro vsechny stejna.
V podstate se nic nezmeni. Jen to bude proste tvrdsi.
Taky bych radeji strilel jako pred deseti lety z jedne stage na dve 40mm sklopky v leze na 15 a 20m.

_________________
http://martynzrx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 7:36:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 272
JelenTeam se dohodl, že otestuje bodování 0-1 v praxi, aby si každý mohl vyzkoušet jiný způsob a udělat si vlastní názor.
Rozhodčí v žádném případě není schopen ohlídat podvánění při zápisu do karty, nebo rozhodnout zda cinkla, pokud je na jiném stanovišti.
To má za úkol druhý člen ve skupině. Hlásit střelci, zda cinknul, nebo minul a body mu do karty zapsat.
Hlavním důvodem testu 0-1 je podvádění (ať už chtěné, nebo nechtěné),
dále: kolikrát člověk není schopen posoudit cinknutí
ve skupině panuje lepší atmosféra, spolustřelec se může bavit, pouze zkontroluje, zda sklopka stojí, potom zda padla a zapíše body
odpadá debata o cinknutí, tím se závod zrychlí
je méně chyb v kartách, rychleji se kontrolují :D

Střelci hlásí počet složených sklopek a není pravda, že to juniora demotivuje. Koukněte do výsledků, mají celkem slušný skóre:
https://jelenteam.webnode.cz/zavody/

Za mou osobu říkám, že pozitiva převažují a byl bych pro zavedení bodování 0-1.
Jak se budou bodovat další závody na louce, rozhodneme v rámci klubu a dáme vědět.

Mějte se.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky JelenTeamu.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 9:12:40 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Jestli ty slušné výsledky juniorů nebudou spíš tím, že tihle mají slušné výsledky i při klasickém bodování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 10:47:38 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
John Steele píše:
JelenTeam se dohodl, že otestuje bodování 0-1 v praxi, aby si každý mohl vyzkoušet jiný způsob a udělat si vlastní názor.

ve skupině panuje lepší atmosféra, spolustřelec se může bavit, pouze zkontroluje, zda sklopka stojí, potom zda padla a zapíše body
odpadá debata o cinknutí, tím se závod zrychlí
je méně chyb v kartách, rychleji se kontrolují :D

Střelci hlásí počet složených sklopek a není pravda, že to juniora demotivuje. Koukněte do výsledků, mají celkem slušný skóre:
https://jelenteam.webnode.cz/zavody/


jsem z toho vytáhl jen kousek...

Spolustřelec by se neměl moc bavit, už vůbec ne hlasitě a rušit střílejícího... Spolustřelec je pořád rozhodčí a mimo jiné by měl dohlížet na bezpečnost střelby, kontrolovat, že se někdo nepohybuje kde nemá (houbař, cyklista, jiný sportovec třeba na běžkách, dogvenčič, cokoliv jiného)

Pokud jde o juniory - tady máš vzorek déle střílejících juniorů, kteří přestřílejí nejednoho účastníka v open kategorii, to moc vypovídající není. Za mě jde spíše o začínající střelce (nemusí to být nutně junioři), kteří teď považují za úspěch i to trefení plechu...

Osobně nejsem proti bodování 0/1, teď ta jednička může být často hodně nejistá a diskutabilní, ani hit indicatory na SK MS nefungovaly úplně dokonale. Vyzkoušení dobrý, ale před začátkem bodování na soutěžích, by se měla napřed upravit mezinárodní pravidla. Jinak je to o tom, že se střílí podle mezinárodních pravidel HFT, která obratem popřeš tím, že se boduje jinak.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 11:58:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 272
Pokud mají dobré výsledky i při klasickém bodování, tak není co řešit.
Pan B, mladej od Sajfiho a Citron tolik zkušeností nemají a výsledky jsou super. Takže žádní mazáci jak píšete.
Ano střílíme podle mezinárodních pravidel, a to dost důsledně i přesto, že pod nikoho nespadáme.
Nechci jít cestou můj závod moje pravidla, ale chci přispět k rozvoji (za mě) správným směrem.
Bylo avizováno, že se bude střílet s bodováním 0-1, takže za mě žádný problém.

Mějte se.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky JelenTeamu.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz