FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je stř 24. dub 2024 23:43:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2021 22:07:16 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Ty už máš ty juniory odrostlejší... Malá už za chvilku junior nebude, tam to už vysvětlíš, malý je ve věku, kdy by mohl začínat střílet a tam to nezafunguje. Po pár nulách ho to přestane bavit. (Teda ne že by mě to po dvou nulách po sobě nenasr..lo i teď v dospělejším věku...a takový řádek nul s jednou jedničkou, to už je na pováženou).
Technicky se všichni zlepšujem, rozdíl mezi začátečníkem a někým, kdo střílí dýl, může být tak velký, že ten začátečník to prostě zabalí dřív, než se to trochu naučí. A to je ten druhý problém - moc nás nepřibývá.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2021 23:56:55 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Děkuji za vysvětlení. Přidám tedy i svůj názor.

Jsem začátečník, střílím první sezonu, mám za sebou nějakých 7 závodů. Musím říct, že pro mě je jednoznačně lepší systém 2-1-0. Stačí se podívat do tabulek zásahů ze starších závodů a je to zjevné. Mezi střelci z první poloviny výsledkové tabulky se nuly objeví výjimečně, zejména v obtížnějších podmínkách (třeba Libiš 26. 1.). Jinak se nuly objevují jen cca. v poslední 1/3 až 1/2 výsledkové listiny. Tam ten rozdíl ale stojí za to. Psychologicky určitě. Nové bodování 1/0 "odpustí" nuly, tím pádem je více sdílených míst a malý bodový zisk.

Střelců i závodů je v ČR málo. Někdo se mě zeptá jak bylo na závodech, kam jsem jel 200 km a byl tam celý den. Já mu můžu říct, že jsem získal 4 body ze 30 a obsadil sdílenou 16 - 24 pozici z 24 střelců. Nebo mu můžu říct, že jsem (ve stejném závodě) získal 33 bodů z 60 a obsadil sdílené 16 - 19 pozici z 24 střelců. Rozhodně bych si vybral druhé hodnocení. V prvním případě by si totiž myslel, že jsem totální looser a blázen.

A nebo jinak. Jestli mám být hodnocen stejně s někým, kdo to 4 x poslal do trávy, když já jen jednou, a oba jsme trefili stejné 4 "blízké" nebo "střední" sklopky, tak bych raději věděl, že jsem trefil alespoň některé terče "za 1".

Kdyby se střílel počet terčů jako v FT (pokud jsem našel aktuální pravidla tak se střílí 150 terčů), pak by bylo bodování 1/0 dostatečně přesné. Dokonce by se to i výrazně snadněji počítalo. Ale u 30 či 50 terčů bude spousta sdílených pozic - a to je špatně.

Střelců HFT je v ČR tak málo, že by rozhodně stálo udělat něco pro popularizaci. K ní (pro nováčky) atraktivní bodové hodnocení rozhodně patří.

Dalo by se to zatraktivnit pro střelce celkově. Jednoduchou a spravedlivou "gamifikací" je třeba zavést pohár a žebříček. Nyní jsou v poháru jen vybrané závody. Kdo nepřijede zrovna na ně, má smůlu. Kdyby se do poháru započítávali např. 3 nejlepší závody sezóny, byla by to jiná káva.

Také je pro mne záhadou, proč se nechává otevřená účast na mistrovství. Např. v lukostřelbě je podmínka účasti na MČR jednoduchá - absolvovat alespoň jeden závod, započítávaný do poháru/žebříčku. Pokud může na MČR někdo, kdo ještě nedržel pušku ani pořádně v ruce, je to myslím špatně.

Pokud by se zavedlo obdobné "kvalifikační" síto pro "vrcholové" soutěže, nechť se pak na MČR střílí systém 1/0, ale zbytku soutěží nechejte atraktivnější 2-1-0.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2021 4:46:02 
Offline

Registrován: úte 09. lis 2021 4:28:30
Příspěvky: 1
Pravidla bodování jsou dané tak bych je nechal. Nejdříve změníme bodování a co potom? Na trať bude smět pouze vybraná značka zbrani ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2021 6:56:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
Co se týče juniorů a nováčků, je největší problém u klubů. Krom NKS a Beskydských jsem nezaregistroval klubové tréninky a srazy, kde nováčkovi, nebo juniorovi zkušenější pomůžou. Případně mě opravte.
Pokud bude mít dotyčný trošku talentu, ale hlavně chutě, za dva měsíce se může rovnat s ,,top ten´´
Vidím to na dětěch, co chodí do kroužku na střelnici. S polovinou dětí nehnete, protože je to prostě moc nezajímá, další nemají vlohy i když se snaží (nedokáží zužitkovat rady trenérky) a zbytek to prostě baví a rychle se zlepšují.
Pokud sundám pouze 4 sklopky, tak si řeknu, že jich příště dám 5 a něco pro to udělám.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2021 8:24:27 
Offline

Registrován: úte 09. lis 2021 8:01:14
Příspěvky: 1
Ahoj, jsem začátečník - mám za sebou pár závodů. Zúčastnil jsem se obou závodů se systémem 0/1.

Myslím, že dělící čára je zřetelná a je dána výkonností. Zkušení střelci vědí, že je občas složité rozlišit cink a ránu úplně vedle. Navíc to vede k taktizování - hlavně trefit, když to spadne, je to bonus. Na vrcholné úrovni bych šel do 0/1 modelu, ovšem se zvýšením položek na 45 a tím pádem k zařazení dalších povinných poloh a možnost pro stavitele tratě zvolit u nich větší variabilitu a tím pádem pro ně získat opět váhu, že ty budou rozhodovat závody.

Pro hobby závody bych ponechal hodnocení 2/1/0 - je to pro motivaci lepší. Přece jen pro mne napřed přelézt 30, pak 35, pak 40 je lepší, než si říkat, že jsem se trefil 10x. Za celý závod. A příště cílím na 11 :-).

Přirovnal bych to ke golfu - tam si také "amatéři" hrajou mezi sebou na Stablefordové body které získávají podle svého handicapu. Ovšem velcí kluci hrajou na rány, prostě žádné šolichy, na 18 jamek si potřeboval XY ran.

Větší závody, jako mistrovství klubu, pohárové závody, MČR se může jet na rány 0/1 s vyšším počtem sklopek, běžné závody 2/1/0.

Díky za možnost se vyjádřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2021 9:43:58 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Ještě pořádá srazy vzduchovkářů Aleš (například tento víkend), ale to nejsou tak úplně klubové tréninky.

Ano, kluby jsou problém. Obecně je problém kde vůbec trénovat. Nejbližší klub mám třeba lehce přes 40 km, shodou náhod Jelen Team Březí. OK. I kdyby se tam nade mnou slitovali a vzali jednoho loosera do party, tak 40 km na dojížďku není zrovna málo.

Patřím bohužel do té poslední vyjmenované skupiny. Nemám talent, nemám klub, nemám trenéra, žádný velký progres u mne čekat nelze. Nemám ani ambici vyhrát za každou cenu a hádat se o body, ale mě ani mé děti nebude moc bavit odvézt si ze závodu 4 body...

Ale je možné že jsem výjimka a takových lidí moc není. Rozhodně ne mezi vámi, co střílíte roky a bijete se o každý bod a placku. Přesto si myslím, že pokud chcete bodovat 1-0 a závody udržet zajímavé i pro "tuctové" střelce, abyste vlastně měli nad kým vítězit, je dobré buď postavit závod alespoň o 100 terčích (což opět ne každý střelec dá, to je na spíše na dva dny), nebo je tak stavět až pro "vyšší soutěže", tedy pro střelce, kteří projdou kvalifikací, a ne pro širokou veřejnost.

Nechcete pro vás dobré udělat třeba mistrovství Čech, mistrovství Moravy a Slezka + mistrovství ČR jako vyšší ligu, na jejichž závody se bude muset střelec kvalifikovat (být např. max. v 1/2 výsledkové listiny alespoň v jednom, ve dvou, ve třech (??) závodech pořádaných Vašimi kluby v dané sezoně, a tam si bodovat, jak chcete... A zbytek závodů prostě nechat otevřených a zajímavějších pro všechny?

Že je špatně, aby se na MČR mohl přihlásit každý, kdo má do laufu díru, to jsem už psal. Pokud bude jen trošičku vyšší zájem / počet střelců, bude to neuvěřitelný zápřah na pořadatele. Na druhou stranu, HFT střílí velice malá skupina lidí a pokud ji chcete udržet uzavřenou, je cesta 1 - 0 určitě vykročení správným směrem.

Off topic: Trochu mě ale zaráží, kolik lidí umí na vzduchovkářských závodech proklít každý ztracený bod X sprostými slovy. Také nemluvím slušně, ale jen na vzduchovkářských závodech se mi podařilo zaznamenat větu o 7 slovech, z nichž 5 bylo sprostých. Holt sportovní kodex. Ale není to jen o závodu v Březí, to je spíš o lidech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2021 17:47:10 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Já jsem rád, že o tom neváháte diskutovat a jsem vděčný za jakoukoliv zpětnou vazbu. Těch myšlenek tady bylo řečeno víc, tak zkusím reagovat jen krátce a nesouvisle.

1. Nuly padají hlavně, když stavitelé trati mají malé sklopky. Proto už třeba v České sklopce už pár let nepoužíváme ta malá kolečka. Akorát to frustrovalo začátečníky a slabší střelce - vystřelil mimo a hned měl 2 body mínus... Takže když máte systém 0/1 a používáte všelijaké ty pavučiny nebo kolečka, tak tím naopak začátečníkům a slabším střelcům pomáháte k lepšímu výsledku.

2. Větší počet terčů. S tím jsem v pohodě, na MS nebo ME se používá 40 sklopek. Akorát podotýkám, že každých 10 sklopek znamená prodloužení závodu minimálně o jednu hodinu. S FT se to nedá srovnávat, oni kdyby měli střílet 50 sklopek na 50 stanovištích, tak to za den nejsou vůbec schopni odstřílet.

3. Junioři. Jestli je to bude bavit, záleží na jejich rodičích a plno dalších věcech, nějaké bodování na to nemá žádný vliv. A podobně jako jsem psal výše, bodování 0/1 jim pomáhá k lepšímu výsledku, protože na povinných nechytají ty dvoubodové ztráty.

4. Že je mistrovství ČR vyhlašováno jako Open. Tak to jsme už řešili v minulosti... Jakékoliv podmiňování účasti na MČR účastí na jiných závodech, členstvím v nějaké organizaci, občanstvím a dalšími věcmi vede jenom k snížení počtu zúčastněných střelců.

5. Pohár. Tak ten už tady byl - Pohár CAFTA - každý klub pořádal za rok jeden závod, který se do něj počítal. Že už se nepořádá, je velká škoda.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2021 8:44:37 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 14:31:18
Příspěvky: 228
Jen na okraj a trochu mimo téma bodování, k tomu Poháru CAFTA.
Naposledy se konal v roce 2017. V tom roce bylo šest závodů započítávaných do poháru. Pouhých devatenáct závodníků se zúčastnilo alespoň třech z nich.
https://www.fieldtarget.cz/cs/reporty/2017/597-pohar-cafta-2017-vysledky.html
Je to škoda, ale pohár byl vlastně zrušen pro nezájem střelců...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2021 19:46:04 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
Nezávodím a tak do toho nemám co kecat. No, tak nesměle trochu kecnu - co takhle bodování 0-1-3 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2021 20:08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 73
To ale neřeší problém cinklo/necinklo.

_________________
HFT WINNERS!
https://hftwinners.cz

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz