FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 28. kvě 2024 15:03:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: stř 05. led 2022 16:51:40 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 489
Bydliště: F-M
Pravidla můžete upravovat jak chcete PLATNÁ PRAVIDLA CAFTA podléhají procesnímu schválení a podle mých informaci zatím nic neproběhlo :roll: proto v rámci CAFTA platí původní verze 2021.

Ještě zde doplním body ze stanov CAFTA

6.2 Valná hromada CAFTA
6.2.1 Nejvyšším orgánem CAFTA je valná hromada členů CAFTA.
6.2.2 Do působnosti valné hromady náleží
- schvalování změn stanov CAFTA
- volba a odvolávání členů předsednictva CAFTA
- přijímání, změna a rušení vnitřních směrnic, sportovních řádů, soutěžních pravidel CAFTA apod.
- schválení účetní uzávěrky CAFTA, plánu činnosti a rozpočtu CAFTA
- rozhodnutí o sloučení nebo rozpuštění CAFTA na návrh předsednictva

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 23:13:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3319
Bydliště: Praha
Hned v první větě v pravidlech je napsáno, že 1.1. Všechny střelecké aktivity musí být v souladu s pravidly WHFTO. A pak následuje čistý překlad mezinárodních pravidel, která používáme.
Jako hlasovat můžeme o čemkoliv, ale bylo by to stejné, jako by si fotbalový svaz odhlasoval, že v Česku neplatí ofsajd...

Pokud bychom měli hlasovat o nějakých změnách pravidel, tak prvně musíme odhlasovat zrušení bodu 1.1. v tom smyslu, že naše pravidla nebudou v souladu s mezinárodními pravidly WHFTO.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pát 07. led 2022 0:58:42 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Dobříč
Soulad neznamená, že nižší předpis nemůže mít např. podrobnější úpravu. Nesmí být ale v rozporu. Viz např. národní transpozice Vídeňské úmluvy o provozu na PK, tam si třeba rozdíly vybavite všichni. Naše se liší od německé a ta od polské. Ale všechny jsou v souladu s Videnskou úmluvu...

Pokud má někdo kompetenci predpis vydat, může tak činit jen on - je neobkrocitelny (politika našeho hradu je toho, bohužel, zarnym důkazem. Putna by mohl vyprávět.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 01. úno 2022 18:39:42 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 489
Bydliště: F-M
Zdravím
nevím do kterého vlákna vložit tak to dávám sem. Pro lidi kteří mají juniory může být toto užitečné.





Zdraví
Tomáš Kožený

Ti, kteří se zabývají střelbou s dětmi, vědí, že určitá nejednoznačnost dřívějšího znění § 59 zák. č. 119/2002 někdy způsobovala problémy některým našim pobočným spolkům, protože ustanovení tohoto paragrafu bylo možné vykládat tak, že dětem do 10 let nelze svěřit zbraně kategorie D.

Při přípravě novelizace zákona o zbraních se pracovní skupina MVČR zaměřila mimo jiné i na tento problém a shodli jsme se na novém znění, které bylo již jednoznačné a svěřování zbraní kategorie D nijak neomezovalo. Bohužel, v připomínkovém řízení už mimo naši kontrolu se tento paragraf změnil tak, že jeho význam se otočil zcela proti původnímu záměru a explicitně uvádí, že zbraně kat. A-I, B, C, C-I, D smějí používat děti až od 10 let a ještě navíc pod dohledem držitele ZP sk. B nebo C. Protože v tomto výčtu jsou uvedeny zbraně kat. D, v praxi by to znamenalo, že např. obyčejnou vzduchovku lze svěřit dítěti až od 10 let a to ještě za dohledu držitele zbrojního průkazu.

Ministerstvo vnitra vydalo 10.11.2021 stanovisko, kterým tuto problematiku řeší. Platí, že zbraně kat. D může jejich oprávněný držitel svěřit dítěti bez omezení věku. Totéž platí při dodržení zásad bezpečnosti i pro zbraně kat. C-I.

Závěrem také upozorňuji, že nově se zákon o zbraních a střelivu netýká mechanických střelných zbraní. K vysvětlení této úpravy vydalo MVČR také příslušné stanovisko.

MVČR dalo svá stanoviska na vědomí Policii ČR a policejního prezidium je distribuovalo příslušným složkám.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 01. úno 2022 20:04:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Díky Vláďo, dám podobný text i na web cafty pro méně znalé návštěvníky. Může se jim to hodit.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pát 24. bře 2023 10:05:13 
Offline

Registrován: pát 24. bře 2023 9:55:19
Příspěvky: 1
Vladimír.K píše:
Zdravím
nevím do kterého vlákna vložit tak to dávám sem. Pro lidi kteří mají juniory může být toto užitečné.





Zdraví
Tomáš Kožený

Ti, kteří se zabývají střelbou s dětmi, vědí, že určitá nejednoznačnost dřívějšího znění § 59 zák. č. 119/2002 někdy způsobovala problémy některým našim pobočným spolkům, protože ustanovení tohoto paragrafu bylo možné vykládat tak, že dětem do 10 let nelze svěřit zbraně kategorie D.

Při přípravě novelizace zákona o zbraních se pracovní skupina MVČR zaměřila mimo jiné i na tento problém a shodli jsme se na novém znění, které bylo již jednoznačné a svěřování zbraní kategorie D nijak neomezovalo. Bohužel, v připomínkovém řízení už mimo naši kontrolu se tento paragraf změnil tak, že jeho význam se otočil zcela proti původnímu záměru a explicitně uvádí, že zbraně kat. A-I, B, C, C-I, D smějí používat děti až od 10 let a ještě navíc pod dohledem držitele ZP sk. B nebo C. Protože v tomto výčtu jsou uvedeny zbraně kat. D, v praxi by to znamenalo, že např. obyčejnou vzduchovku lze svěřit dítěti až od 10 let a to ještě za dohledu držitele zbrojního průkazu.

Ministerstvo vnitra vydalo 10.11.2021 stanovisko, kterým tuto problematiku řeší. Platí, že zbraně kat. D může jejich oprávněný držitel svěřit dítěti bez omezení věku. Totéž platí při dodržení zásad bezpečnosti i pro zbraně kat. C-I.

Závěrem také upozorňuji, že nově se zákon o zbraních a střelivu netýká mechanických střelných zbraní. K vysvětlení této úpravy vydalo MVČR také příslušné stanovisko.

MVČR dalo svá stanoviska na vědomí Policii ČR a policejního prezidium je distribuovalo příslušným složkám.

Díky za sdílení, pomohlo mi to!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 02. led 2024 20:17:32 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3319
Bydliště: Praha
Po dvou letech je tu zase jedna změna v mezinárodních pravidlech, která se týká rozstřelu.
Pravidlo o rozstřelu bylo zjednodušeno ve smyslu, že pro něj přeneseně platí pravidla o stoji a kleku bez opory.
Tedy jednoduše se bude střílet 3 x klek a pokud se nerozhodne, tak 3 x stoj jako dosud, ale vypadly tam ty staré limity na killzóny a všechno se bude střílet na velké 35-45mm killzóńy do vzdálenosti 7-32 metrů.
Rozstřel by tedy měl být divácky atraktivnější, protože to bude víc padat a už se nebude střílet vyloženě na náhodu jako střelba ve stoje v případě 15mm killzóny na 23 metrů nebo 25mm na 36 metrů...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz