FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 0:40:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 14:12:04 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Ještě mě napadlo, že by za položení sklopky mohlo být 2000 a za cinknutí nebo minutí 1000 bodů.
Takový junior by pak třeba za celý závod netrefil ani jednu sklopku, ale měl by 30 000 bodů. A to je super, ne!? To by muselo přitáhnout davy střelců! :shock: :mrgreen:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 14:21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 72
To petr:

Já jako spolustřelec jsem měl konečně víc času sledovat okolí, kontrolovat, jak kdo máchá zbraní, co se kde v lese pohne. Když čekám na cink, vždy se plně soustředím na samotnou sklopku a zorné pole se zúží, tedy už tak moc nevnímám široké okolí (jen třeba okruh 10m za sklopkou - což by mělo v případě houbaře stačit). O to horší je, když fouká.
K tomu už se dá jednoduše přidat bavení - jelikož se neřeší cink, tak ho nezamluvím. A bavení nahlas? Střelec má kolem sebe tolik rušivých elementů, že by ho bavení nemělo rozhodit. Sám vnímám cizí rozhovor jen do doby, než si lehnu a kouknu do optiky. Pak na mě můžeš mluvit jak chceš - nebudu vnímat (nejsem baba, abych zvládl dělat 5 věcí zároveň :D ).

Začínající střelci - těm to bude asi úplně jedno, protože bodování 2/1/0 v praxi vůbec nepoznají (sám střílím teprve něco přes rok a kdybych se učil na bodování 0/1, tak mi to přijde přirozené). Spíš budou mít problém někteří déle střílející (ano, hůř se na to nové bodování zvyká). A upřímně, výsledný počet bodů mě ani tak nezajímá, zajímá mě vždy umístění mezi střelci a nebo % úspěšnosti střelby, kdy střelec s nejvyšším počtem bodů má 100% úspěšnost. Pokud budu na 30 sklopkách první, tak neřeším, jestli je to s 20, 30 nebo 60 body :D

A navíc toto byla opravdu testovací série závodů, navíc i účelná. Jakmile se totiž bude řešit oficiální změna mezinárodních pravidel HFT, byla by blbost odklepnout něco neodzkoušeného. Za mě by se mělo takových testovacích závodů udělat ještě pár i na jiných místech, ne jen v Březí. chce to vzorek alespoň 10 různých závodů, aby se udělal pořádný závěr. Za mě ale zatím ano (a to jsem byl bohužel jen na prvním závodě).

To Kubajzz: Nebo můžeme udělat bodování 5/4/3/2/1 - 5 za sklopení, 4 za cink, 3 za strom, 2 za to, že zbraň vůbec vystřelí a 1 povinný za účast na skopce - a nula nebude žádná, aby nikdo neplakal :D

_________________
JELEN Team!

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 15:00:35 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
John S.: Bohužel patřím ke střelcům, které mladý Sajfy nemá až takový problém přestřílet.

Zuki: Bodování 5/4/3/2/1 mi nepřijde tak špatné. Ale 2/1/0 je celkem osvědčený a spravedlivý systém.
Pokud jsem správně sledoval, tak v Březí se ti kdo zrovna nestříleli věnovali spíše volné zábavě, než bedlivému sledování, co se děje za sklopkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2021 18:02:45 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 14:31:18
Příspěvky: 226
Tak, vyzkoušeli jsme si bodování 1/0 u "Jelenů", kterým za to patří náš dík.
Ten systém je férovější a určitě odpadají dohady, zda cinkla nebo necinkla. Férovost spatřuji v tom, že v systému 2/1/0 je stejně bodů za cinknutí na kraj killzóny i za cinknutí někam na do obrovské plochy mimo killzónu (tedy pokud tam je :D ), to tady odpadá a vracíme se tak k původnímu účelu sklopek, a to sklopit ten terč.
Jistou nevýhodu spatřuji ve větším rozevření nůžek mezi výkonnostními kategoriemi střelců. Pokud měl ve stále platném bodování při třiceti sklopkách někdo třeba mínus jedenáct bodů (tedy 49) a vítěz měl mínus tři body (tedy 57) výsledek přepočtený na procenta by byl 85,96%. Pokud bychom počítali výsledky podle modelu 1/0, měli by tedy hypotetický střelec 19 bodů a vítěz 27 bodů dostaneme se někam trošku jinam a to na 70,37%. To je sakra rozdíl! Mohlo by to dělat "věci nevídané" :shock: v různých pohárech.
Určitě bodování 1/0 odbourává výstřely na jistotu do velké plochy sklopky nebo konzoly atp., aby byl alespoň jeden bod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pát 03. pro 2021 17:25:36 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Zdravím kolegové HFT střelci a střelkyně.
Po diskuzi, které jsem se zúčastnil na závodech posledního kola Česko - Polského poháru jsem dospěl k závěru, že jsem v současné době PROTI změnám v bodování závodu.
Tuto změnu bych provedl jen pokud by došlo ke změně oficiálních pravidel HFT jako celku. Je třeba vše důkladně promyslet a udělat změny, které by náš sport udělaly více atraktivní.
Proto navrhuji v rámci změn pravidel:
Navýšit regulérní závod na minimálně 40 cílů (letní varianta, zimní beze změn).
Povinné polohy 3+3+1+1 celkem osm (staronově 1+1 polohy s oporou 7-37m).
Polohy s oporou proto, že HFT by mělo přispět ke komplexnímu procvičení a prověření střeleckých dovedností jednotlivce.

A na závěr, na VH bylo řečeno, že se varianta bodování 0-2 na závodech vyzkouší. Pokud by mělo dojít k oficiální změně pravidel tak toto přísluší ke schválení Valné hromadě, stejně by se měla VH vyjádřit, ke změnám v pravidlech WHFTO. Toto schválit nepřísluší jednotlivci bez pověření VH.

Vladimír.K

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2021 16:04:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Souhlasím s Vladimírem - měli bychom používat mezinárodní pravidla WHFTO stejně jako ostatní země a pokud v nich nebude bodování 0/1, tak mi nedává žádný smysl, abychom používali jakousi naši lokální variantu pravidel s jiným bodováním a bůhví čím dalším.

Dále možnost závodu na 40 sklopek už v pravidlech je a záleží jen na pořadatelích, zda ji využijí.
Povinné polohy - tohle je v pravidlech uvedeno nevhodně, protože tam jsou striktně 3+3 a já budu v tomto směru ve WHFTO prosazovat úpravu pravidel, aby tam bylo napsáno 10% z kolíků stoják a 10% klečák.
Jinak možnost volitelného počtu povinných s oporou už v pravidlech taky je a záleží jen na pořadatelích závodu, zda ji využijí.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bodování 1/0 (padla/nepadla)
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2021 18:41:08 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Špatně jsem byl pochopen.
Navýšit a dát do pravidel, regulérní závod na MINIMÁLNĚ 40 cílů, myšleno na MČR, ME a MS.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26. led 2022 14:22:34 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Pro zajímavost jsem vaše výsledky přepočítal podle tabulky zásahů na 1-0. Na celkové pořadí to prakticky nemá vliv. Tedy až na skutečnost, že rovná polovina střelců by se ocitla na sdílené pozici. Současně klesla všem procentulání úspěšnost. Čím níže ve výsledcích, tím více. U posledního střelce klesla ze 68 % na 40 %.

https://drive.google.com/file/d/1KSU9ncnceP90irh6oESKW8x9rjHHBpGB/view?usp=sharing

To je pak obdobné, jako je výsledek v Žalanech. Deset z dvaceti střelců skončilo na sdílené pozici (z toho jedna dvojice šla do rozstřelu). Úspěšnost posledního byla 33 %. Nicméně při bodování 2-1-0 by byla úspěšnost posledního v tomto případě 65 % (protože jsem jen jednou zcela minul sklopku) a měl bych 39 bodů. Takže za mě rozhodně palec nahoru pro bodování 2-1-0.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26. led 2022 22:36:45 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
No, na tom příkladu je krásně vidět, jak ten nový způsob posouvá horší střelce výsledkově nahoru.
Jinak složil jsi třetinu sklopek co vítěz, tak v porovnání k němu máš 33%, to je ok, ne?

Ještě by mohlo být za cinknutí 1000 bodů a za položení 1001 a rozdíly mezi prvním a posledním budou v tisícinách procenta... :lol:
A třeba by to pak dětem připomínalo počítačovou hru...Takže tisíc palců nahoru! :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2022 9:40:52 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Jestli nové bodování posouvá slabší střelce nahoru nebo dolu, to je otázka pohledu. Hodí je to totiž do jednoho balíku sdílených pozic a o pořadí rozhodne jen abeceda a jejich jméno.

Složil jsem třetinu sklopek, ale nezasáhl jsem jen jedinou. Zásah do sklopky (bez jejího složení) je přece něco jiného, než to poslat úplně mimo.

Zesměšňovací argumenty jako 1000 nebo milion bodů za sklopku jsou "fajn".

Optikou horšího střelce zase můžu říct, že trefit 5 x za sebou sklopku, byť ji nesložit, a mít za to pět nul v řadě příliš motivační není. A na druhou stranu - pokud byste chtěli závod přizpůsobit těm méně výkonným střelcům a stavěli trať lehčí, tak vy, dobří střelci, byste měli plný počet bodů. To asi také není to "pravé ořechové". I když je pravda, že jste říkali, že větší počet rozstřelů udělá závod atraktivnější, tak problém že většina střelců z prostředka startovního pole zůstane v balíku sdílených pozic tím neodstraníte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz