FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:26:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 16:21:58 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
NEVYMĚKNEM !!! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 17:14:43 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Globalizace :oops:
Eurohujerizmus :mrgreen:

Nezbývá nám než začít švejkovat :cry: :lol:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 18:50:20 
Offline

Registrován: ned 12. bře 2017 18:51:16
Příspěvky: 60
A dost!
Možná nikdo můj názor neveme, protože jsem malá nevýrazná holka, ale střílím už dlouho a dlouho se pohybuji v HFT. Nedá mi to a musím taky něco připsat.

Hunter Field Target…. Ano ten název by se měl změnit, souhlas.
(př. Airgun filed target, Outdoor field target)

Bodování 0 - 1 ne, určitě ne, to rovnou můžeme střílet FT. Vím, že často bývají problémy s cinknutím, že to někdo špatně slyšel atd., ale proto je nás ve skupině víc a máme dávat pozor na toho, kdo střílí, navíc, když mu píšem body do karty.
Co se týká sklopek… pokud chcete bodování 0 - 1 tak rovnou můžete zrušit plech kolem killzony, stejně je to spadla/ nespadla. Tak nechat jen killzonu. Ps. to, že nemáte v České sklopce siluety zvířat neznamená, že nebudete mít problém s něčím jiným, př. ruka, otevřená dlaň je symbol ústupu, a střelit někoho do otevřené dlaně, když se vzdává taky není úplně ok.

Píše se tady, že by se vyměnila zvířátka za lízátka… setkala jsem se s lidmi, a bylo jich dost, kteří měli problém s lízátky, a strašně jim vadily…
A z Kňoura by se stal na půl biatlon, když by tam nebyly prasátka…
A když už jsme u toho, jak psal na začátku XPETRX
Taky rovnou můžeme přestříkat killzony na jinou než černou nebo bílou barvu … přece nebudeme rasisti, ne?

Za další někde jsem slyšela názor, že by někteří chtěli někdy v budoucnu HFT na Olympiádě, to mě popravdě pobavilo. Na Olympiádě už jsou střelecké disciplíny, tak pokud tam chcete, stačí si vybrat jiný sport, evidentně jste ve špatné skupině lidí.

A s tím vším co chcete změnit, mi to připadá jako byste chtěli předělat skoro celou naší střeleckou disciplínu.

HFT je v ČR už dlouho, a myslím, že bychom se měli posunout někam dál, ať neusneme na vavřínech, ale zároveň nedělat hned takové razantní kroky, nebo jich alespoň nedělat tolik. Jinak odradíme stávající střelce a příznivce střelby HFT.

_________________
"Ehm... a kde máš na tom pojistku?"
"No, já jsem pojistka."

https://www.youtube.com/watch?v=RJJWmvRXLjQ
https://www.youtube.com/channel/UC0tNLG ... Q/featured
https://www.instagram.com/beskydsti_vzduchovkari/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 20:20:43 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Koukám že "malá" holka vám to musela nandat.....Maruško promiň.
Ohledně bodování: Před x lety jsme jako Krušnohorci nadhodili změnu bodování na 0/1 z důvodu zlepšení ferplay. Vlna odporu nás smetla. Teď to najednou jde. Jde o to že někdy ten zásah v množství výstřelů není slyšet, nebo naopak. Několikrát se mi stalo ,že jsem dával pozor na synka a jeho výstřel překryl výstřel někoho z vedlejší skupiny. a když jsem se zeptal kolegy ,tak odpověděl : " hele já nevím já blbě slyším" ... Proto za mě 0/1 ano. Stejně se budou muset používat siuety, jelikož by kilzony bez nich nebyly vidět.
Byl jsem na valné hromadě a nestačil jsem se divit: Hesla jako Olympijský sport , medializace , korektnost....A hlavně peníze ! z ministerstva vnitra,nebo obrany?
Předtím jsem tak nějak zaslechl že aktivních členů Cafta je okolo 45 a odhadem je v republice okolo 250 střelců HFT. A stále stárnem.. Kde máte juniory? Už vidím tatíky jak kupují svým ratolestem výbavu. To k tomu olympijskému sportu.
A dostat se do televize? Jako že přímý přenos ? Tak maximálně ve zprávách ,až se někdo postřelí. A ta habaďura, že nás nikdo nechce natáčet jelikož názvem propagujeme lov, nebo že střílíme na plechové veverky a myši jako symbol života? Ach ta korektnost...Proč by o nás měl někdo chtít dělat reportáž? Nebo obráceně ,chci já aby o mě někdo psal? Je mi úplně jedno do čeho Česká sklopka střílí , ale rozhodně je pro mě lepší pokud si po závodě mužu pokecat o tom "jak jsem netrefil kobru, nebo zajíce, nebo na kolik metrů byla ta veverka a né jako netrefil jsem asi na 6 no byl tam takový paskvil , myslíš ten větší nebo ten menší, ten byl vedle toho... takovýho...." Paráda! Takže Sklopko střílej si do čeho chceš, my máme plechové siuety vesměs zvířátek a dokud nevyjde zákon, že se do nich nesmí střílet ,máš smůlu. Budeme si dělat závody či střelecká setkání podle nás,bavit se a jíst když uvařím. Nepotřebujeme dotace, na všechno jsme si vydělali a střílíme pro zábavu a né pro peníze.
ps: trochu si pane od armády protiřečíte, když na jednu stranu HFT srovnáváte s výcvikem odstřelovačů (viz valná hromada) a na druhou stranu zakazujete střelbu do siuet zvířat. Na jaké asi terče armáda trénuje? ....figuríny, domy, auta.... byť symboly ale jsou v nich lidé...
Jak to může někdo kdo to střílí 3 roky takhle rozesrat....
Schrnutí: 250 lidí by se bavilo ale nemůže, jelikož 10 lidí z toho chce dělat olympijský sport....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 6:53:57 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 25. lis 2019 8:02:44
Příspěvky: 50
Termite hlavně klíííd!!! Nikdo nechce nic "rozesírat" (za to slovo se omlouvám - jen ho po Termitovi opakuji). Zdůrazňuji, že nikoho nepřesvědčuji a nemám to ani v úmyslu. Platí pravidla (HFT) WHFT. Podle nich se řídíme. Mým záměrem je "polemizovat" a diskutovat o tom jak dál s tímto mladým a myslím perspektivním sportem... To je celé!

_________________
STEYR HFT Challenge
MTC Viper Connect


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 8:18:47 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
Děkují, Termite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 17:39:22 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 14:31:18
Příspěvky: 226
Vidím, že některá vystoupení na valné hromadě CAFTA se některým rozležela...
Nalijme si čistého vína
HFT jako Olympijský sport? ;-D
    HFT je menšinový sport a tím zůstane i kdyby se nám dostávalo mediální podpory měrou vrchovatou. Zaregistrovali jste snad dva měsíce před OH nějakou zmínku o naši sportovních střelcích v celoplošných mediích? Přivezli medaile a do týdne bylo tichoučko o nějaké střelbě na asfaltové terče.
    Přejmenovat HFT? Opravdu věříte, že to něčemu výrazně pomůže?
    Pro většinu lidí zůstaneme ti + + + (nechť si doplní každý laskavě sám dle své zkušenosti) s flintičkama.
    HFT je divácky dost nezajímavé. Střílí se na alespoň třiceti stanovištích najednou a ještě v terénu. To je horší než golf! Myslím, že to nelze sledovat v přímém přenosu a i záznam by byl zřejmě zmatený. Vzpomeňme si na MS 2019 v Polsku, kde na jedné z tratí bylo stanoviště se dvěma kamerami (střelec a terč). To jako na všech stanovištích?

Změna bodování?
    Jistě by odpadly dohady zda sklopka cinkla nebo ne.
    Těžko by se však hledala motivace pro některé juniory. Devět bodů ze třiceti možných? To nezní povzbudivě.
    Určitě se nebráním tomu to vyzkoušet na závodě u Jelen teamu. Těším se na to. Zatím v této otázce nemám jednoznačně jasno.

Tvary sklopek jsou důležité pro následné diskuse, ale mnohdy i v nepřehledném terénu. Pokud jsou sklopky blízko sebe, různě se kříží a podobně a terče by byly stejné, velmi snadno, ještě snadněji než dnes, by se mohlo střílet na cizí sklopku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 18:13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Když se bavíme o tom bodování. Bylo tu video se sklopkou na které se při zásahu rozsvítila LED dioda. Možná by to bylo řešení.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 18:55:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 72
Na MS ve Skýcově byla světelná signalizace super. Sám bych si u jedné sklopky napsal za 0, ale asi jsem o ní zavadil a zasvítila (u kolegy naopak, slyšel jsem něco jako tlumený cink a psal bych 1, ale trefil suk nebo šroub na stromě). U pár jednotek se stalo, že nefungovaly (do rána na ně zapršelo), ale většina fungovala. I tak zůstalo pár sklopek bez signalizace (nebylo jich dost).
Za mě, by to mohlo také fungovat, problém je ale s cenou a hlavně s časem dodávky a domluvou (ze začátku ani nechtěl slyšet, že by dělal jednotky pro někoho jiného, jsou pracné, vnitřnosti jdou z Číny a dělá je v osobním volnu).

_________________
JELEN Team!

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2021 19:20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Takže je možnost nezbavovat se bodování 2-1-0. Jasně že 1-0 je jednodušší i když méně zábavné a myslím si že pro spoustu střelců i méně motivující. Kolikrát já si řekl zaplať pánbůh za jedničku.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz