FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:29:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 15:51:16 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Dal jsem dohromady článek o pořízení evropského zbrojního pasu a o cestách se zbraněmi kategorie D do zahraničí.

http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/ost ... hovku.html

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 23:00:37 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 21:20:19
Příspěvky: 401
Bydliště: Krásná Studánka
Liberec bez problémů a velmi ochotný personál. Ani to eFko nikde nehledali.

_________________
Nechceš mít draka pod věží? Dbej, ať ti do nosu nesněží!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 23:20:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Karviná - velmi ochotní, efko hledali a našli, žádný problém.
Napište kdyžtak svoje zkušenosti.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 23:42:58 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
České Budějovice: před rokem s HW97 žádný problém. Koukli na to, že to je vzduchovka a vůbec to neřešili (ale chtěli ji vidět). Před 2 lety když jsem zařizoval EZP (ale na CZ200 s českou značkou) tak s tím měli na první pokus problém, že na zbraně kateg. D to nejde. Ale po chvíli přesvědčování pak si to někde ověřili a problém to nebyl, stačil k tomu jen záručák se sériovým číslem zbraně. Když jsem tam těsně před odjezdem byl dopsat LG110 tak už se jen usmáli a udělali mi to na počkání (poprvé to bylo do týdne) a myslím že pušku také nechtěli vidět. V té době se ještě museli údaje do zbrojáku zapisovat (vytisknout) v jejich tiskárně (tu mezitím přestěhovali do stejné budovy). Dnes jejich program na EZP zbraně kateg. D vůbec neumí zpracovat, tak to tam vpisují ručně, takže tu HW97 mi udělali rovnou na počkání a už mne znali, takže s úsměvem na tváři a dotazem, kam zase jedu...

Strakonice: Velký problém vydat EZP, pokud nemá člověk klasický ZP. Olča uspěla až na třetí pokus. Evidentně se s takovým případem ještě nesetkali. Posílali ji od čerta k ďáblu, když to prý jde v ČB, tak ať si to vyřídí tam apod (ČB jsou jejich nadřízené pracoviště). Ti ji zase odkázali zpět, že musí na okres podle trvalého bydliště. Na třetí pokus někam zavolali (myslím že právě do ČB, ti jim to vysvětlili) a pak terpve EZP vydali.

Předpokládám, že když nějaké odělení zvládne tuto "nestandartní" situaci vyřešit poprvé, tak další střelci to už mají snažší, protože už příslušnící vědí jak na to...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 16:08:48 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:42:50
Příspěvky: 334
Já jsem si zařizovala EZP před dvěma lety v Jičíně. Taky jsem tam byla evidentně prvním exemplářem tohoto druhu - jenom na vzduchovku. Hned při vstupu do oné místnosti a dotazem jednoho z orgánů zákonné moci "s čím k nim jakože přicházím?", byla má odpověď jasná a stručná - "chci žádat o vydání EZP na vzduchovou zbraň kategorie D". Taky jsem dostala dost pobavenou odpověď typu, že to mi nevydají, protože nemám ZP... Ale byla jsem nekompromisní "...kdepak, ten mi teda vydáte.." a ten pán v uniformě ten vysmátej výraz ve tváři, narozdíl ode mě, za chvíli úplně ztratil. Postavila jsem ho zkrátka před hotovou věc. Kolega od vedlejšího stolu začal ihned listovat jakousi příručkou, a netrvalo dlouho a má slova potvrdil. Pak mě sice chtěli přesvědčovat, že onu zbraň musím přinést prej kvůli fotoevidenci a podobný nesmysly, rozhodně na ni ale nechtěli hledat žádnou značku. Museli si však dodatečně ještě přivolat jednu posilu, aby neudělali asi nějakou chybu a hlavně jim ta třetí osoba vysvětlila, že mi danou věc musí vyřídit, a taky jak. A stačili jim pro vydání vlastně jen ty základní údaje o zbrani, které jsou v EZP uvedeny. Kolek jsem nepotřebovala, vzali si pouze peníze a taky moje telefonní číslo, na který mi druhej den přišla SMSka, že mám u nich doklad již k vyzvednutí. Suma sumárum celkem hladký průběh a bez jakýchkoli zbytečných emocí, byli dokonce velmi ochotní a nesetkala jsem se tam s tím, že by mi pro svou dosavadní nevědomost nechtěli vyhovět - ani vlastně nedostali s mým přístupem k dané záležitosti jinou šanci :mrgreen: Naopak, vzájemně jsme si nakonec i poděkovali. Takže z mojí strany s tímhle okrskem spokojenost ;)

Edit:
Zdenečku, jak můžeš vědět, že nebyli na konci s tvrdým...? 8-) (..chybovat je lidské ;) )

Jinak mám takovej dotaz - když si nechám zapsat do EZP ještě jinou zbraň v průběhu jeho trvání, jak dlouhou bude mít platnost? Zajímá mě nejen případ zapsání další vzduchovky, ale třeba pokud si držitel v průběhu období platnosti stávajícího EZP udělá ZP a nechá si zapsat zbraň jiné kategorie.. Platnost je tím pádem od posledního zápisu automaticky prodloužena?

_________________
Weihrauch HW98 / MTC Viper 10x44 IRS SCB
Walther LG300 / MTC Viper Connect 3-12x32 SCB
mojerajče


Naposledy upravil Marcela dne stř 17. úno 2016 22:47:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 18:25:26 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
A Marčéla, policajti byli oni nebo ony. Ja treba umim jednat pouze s ony :D , to mi jde jako po másle.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 20:41:38 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
U nás taky napřed překvapení (co že to chci a nemám ani zbroják ani registrovanou žádnou zbraň) a pak v pohodě... byl jsem tam asi první po úpravách zákona o zbraních, tak asi trošku bádali, dřív to dělali sportovcům taky a bylo to jinak, ale po týdnu telefon, že se můžu stavit, že je to připravené. (dokonce mezi vánočními svátky). Já nevím jak jinde, ale u nás jsem na oddělení zbraní potkal samé rozumné lidi - dělají svou práci, ale rozhodně nevyrábí zbytečné překážky lidem co chtějí střílet sportovně nebo si udělat zbroják a mít zbraň. Letos tam zkusím průkazku CAFTA, nějaké ty registrace mám v plánu, tak uvidím, jak se budou tvářit na tu.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14. lis 2016 22:29:35 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: sob 17. led 2015 20:25:12
Příspěvky: 268
Bydliště: Frýdek-Místek
Po předchozí telefonické přípravě paní věděla jak na to jen říkala ,že to ještě nikdy nedělala ale spolu jsme to zvládli ;) .
Chtěla vidět výbavičku-teda opsat si v.č. a kolky s fotkou.Byl jsem ve Frýdku-Místku první :). Za mě 100 %.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. lis 2016 7:13:50 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Ahoj Hombre
Ve F-M určitě nejsi prvni :P
Ja mám do EZ zapsané tři kusy.
Na jaře jsem připisoval třetí a paní mi sdělila, že v okrese jsme dva co máme zapsané vzduchovky a nemáme ZP.
V

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. lis 2016 11:10:06 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: sob 17. led 2015 20:25:12
Příspěvky: 268
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj.Možná nebudeš věřit ale čekal jsem že se ozveš.Prodávám jak jsem koupil. ;) .Taky mi to bylo divné,že by tu nikdo nebyl.Říkala že už tam byli pro zapsání do ZP ale čisté D ještě nee.Ale jinak je to jedno.Rád bych se s Vámi spojil někde na treninku ale zrovna jsem na PN tak až v prosinci.Chtěl bych vyjet na maraton 100 sklopek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz