FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:24:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kluby CAFTA - staré téma
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2014 20:47:07 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
V současné době vznikají nebo už vznikly HFT kluby. Všichni ví, že založit a provozovat střelecké závody především ze začátku je náročné, a proto CAFTA bude podporovat vznik a činnost jednotlivých střeleckých klubů. A podporovat je bude nejen metodicky (v nejbližší době budou ke stažení střelecké karty do DVD obalů a další materiály jako jsou třeba kontrolní karty pro postavení trati podle pravidel, klub bude mít přístup k registračním formulářům na své závody atd.), ale pokud to půjde tak i finančně např. formou nákupu medailí na jednotlivé závody, které bude klub pořádat.

Kluby budou vyvíjet svou činnost nezávisle jak finančně, tak organizačně. S výjimkou připravovaného Poháru CAFTA, který bude tvořit pravděpodobně 5 závodů, a který bude prioritní meziklubovou soutěží a tyto termíny nemohou kolidovat s ostatními akcemi (na Pohár CAFTA bude ještě založeno samostatné vlákno).

Aby byl klub uznán a u CAFTA registrován, musí splnit tyto jednoduché podmínky:
1.) Musí v něm být alespoň 4 členové CAFTA.
2.) Klub musí mít k dispozici 30 sklopek.
3.) Klub musí během roku uspořádat alespoň jeden závod (tím je myšlen jakýkoliv závod, nemusí to být Pohár CAFTA).
4.) Klub musí mít jednoznačně identifikovatelný název
5.) Klub musí stanovit jednoho svého člena jako kontaktní osobu a poskytnout na něj mailový a telefonický kontakt
6.) Klub musí na začátku roku ve spolupráci s ostatními kluby zveřejnit plán termínů veřejných závodů (aby nevznikaly termínové kolize)
7.) Klub je povinen dodržovat jednotná pravidla HFT (http://www.fieldtarget.cz/reporty/pravi ... a-hft.html)
8.) Klub je povinen dodržovat metodické pokyny CAFTA

Po splnění podmínek bude klub zaregistrován u CAFTA a získá přístup k uvedeným materiálním i finančním výhodám.

Prosím členy CAFTA, aby vyplnili formulář s klubovou příslušností:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... RFdrUmc6MA

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2014 20:56:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Pokud myslíte, že by se mělo něco doplnit ohledně výše uvedených podmínek, napište to sem.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 8:42:42 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
Co se týká podmínek registrace klubů u CAFTA nemám žádné připomínky.Podmínky jsou přesně dané
a nemusí zvláštně omezovat činnost samostatných klubů a jejich spolupráci s CAFTA.I co se týká
pořádání samostatných regionálních soutěží HFT i jiných střeleckých akcí.
Připomínku mám k výše uvedenému odstavci,kde se píše o finanční a organizační nezávislosti klubů
CAFTA a jejich výjimce.S výjimkou z nezávislosti klubu v připravovaném poháru CAFTA souhlasím
v organizační části,tak jak uvedl předseda Kubajzz na závěr srazu v Drozdově 19.8.2014 ve svém
proslovu.Částečně nastínil/předpokládám že nastínil/ i případnou formu participace jednotlivých klubů na
financování poháru CAFTA.S touto formou za sebe, jako člen CAFTA nesouhlasím.Svůj nesouhlas
jsem předsedovi osobně řekl.Nebudu nyní rozebírat proč s uvedenou formou jako člen CAFTA nesouhlasím.Ještě není rok 2015 a žádná soutěž Pohár CAFTA neprobíhá.Počkám tedy až výkonný
orgán CAFTA podá svůj návrh písemně nebo na skle.Bylo by dobré,aby CAFTA včas upřesnila ve výše
zmiňovaném samostatném vlákně tyto finanční podmínky,pokud by byly brány jako výjimka z finanční
samostatnosti klubů.S případnou finanční participací klubů při pořádání poháru CAFTA souhlasím a
nejsem proti. Ale jinou formou.Těchto forem,jak se uplatňují i v jiných zájmových spolcích je hodně.
Jsem např. pro,aby klub,v případě že vygeneruje z pořádání společné soutěže zisk,tento formou
sdružení finančních prostředků poukázal CAFTĚ v případě,že to CAFTA bude potřebovat.Tedy pokud
nebude mít dostatek finančních prostředků z členských příspěvků,od sponzorů CAFTA a z akcí
pořádaných CAFTOU za účelem získání finančního příjmu do pokladny CAFTA. Stručně asi tak. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 12:04:01 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Kubajzz píše:

Aby byl klub uznán a u CAFTA registrován, musí splnit tyto jednoduché podmínky:
1.) Musí v něm být alespoň 4 členové CAFTA.

Toto by mělo být formulováno asi trochu jinak, nějak si nedovedu představit že založím klub a budu nutit, popřípadě tlačit na jeho členy aby se stali členy CAFTA, členství je přece dobrovolné, nehledě na fakt že většina nově vznikajících či už vzniklých klubů tuto podmínku zatím nesplňuje.....takže 4 členové ano, CAFTA nikoli, alespoň prozatím...

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 12:09:03 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
tohle mě také zajímalo, ale už jsem se bál na něco zeptat :)

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 12:39:06 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Myslím, že se nikdo nemusí bát na něco zeptat. ;)

Je jasné, že CAFTA nemůže technicky, materiálně a finančně podporovat kluby, jejichž členové nejsou v CAFTA a nemají s ní žádnou spojitost. Proto je tam ta podmínka minimálního počtu členů.
Čtyři členové jsou rozumné minimum. Cílem CAFTA není sdružovat a podporovat co největší počet klubů, ale kluby, které jsou aktivní a jsou ochotné pořádat závody.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 13:22:46 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
takže jestli tomu dobře rozumím, podmínka je 4 členové CAFTY a zbytek může být kdokoliv? nebo pokud nejsem členem CAFTY nemám nárok být ani členem klubu?

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 14:07:06 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Ano, stačí když čtyři z nich budou členové Cafty. Pak budou Caftou uznáni jako klub a budou mít přístup k věcem, které jsem psal výše. Nečlenové Cafta jsou záležitostí každého klubu a může se jich na jejich klubové činnosti podílet kolik chce.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 14:34:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Kubajzz píše:
Je jasné, že CAFTA nemůže technicky, materiálně a finančně podporovat kluby, jejichž členové nejsou v CAFTA a nemají s ní žádnou spojitost.

Nemůže a ani to po ní nikdo nechce, ale mohla by alespoň jako gesto dobře vůle uznat klub. Myslím si že každý vznikající klub bude mít dost výdajů s nákupem sklopek atd. Členský příspěvek za 4 členy tj. 2000,-Kč které na nákup potřebného vybaveni pro pořádání akci rozhodně budou scházet. Bez medaili se v začátcích klubové akce obejdou, bez sklopek bohužel ne.Takze velké kluby co už vybaveni dávno mají budou v naprosté pohodě, zatímco ty malé vznikající budou skomirat a místo sklopek platit členské poplatky. Nezlob se na me ale tohle mi připadá dosti podivná podpora nové vznikajicich klubu. když už to musí být tak proč jim nedat např. roční odklad od založení a uznání klubu. Ani to není podpora v pravém slova smyslu, ale rozhodně lepší než nastaveny model.....

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kluby CAFTA
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 17:00:52 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
....
Pro mne to znamená, že budou podporovat pouze kluby, které se podřídí CAFTA. A to se mi nelíbí.
Stejně tak jako klauzule ve stanovách CAFTA, že pouze oni budou určovat pravidla HFT v ČR a kluby jsoupovinny dodržovat tato pravidla HFT a metodické pokyny CAFTA (kde jsou zveřejněna, ať vím, k čemu pořadatele zavazují?)!
Osobně mám například problém s pravidlem o barvě sklopek - sklopka GAMO mají barevné schéma obrácené! To je mám teď vyhodit?!


Edit Kubajzz: Omlouvám se, omylem jsem místo citace dal upravit a odpověď i příspěvek jsem vložil sem i na další stranu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz