FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 21:58:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: ned 28. kvě 2023 21:21:48 
Offline

Registrován: pát 05. úno 2021 20:50:25
Příspěvky: 53
A slíbené výsledky, celkové i podle kategorií


Přílohy:
vysledky-celkove.jpg
vysledky-celkove.jpg [ 209.35 KiB | Zobrazeno 2698 krát ]
vysledky-kategorie.jpg
vysledky-kategorie.jpg [ 210.86 KiB | Zobrazeno 2628 krát ]


Naposledy upravil sajfi dne pon 29. kvě 2023 20:44:02, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: ned 28. kvě 2023 22:54:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. led 2019 22:56:51
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
Ahoj všem
Děkujeme za krásnou neděli. Trať byla super na prověření všech střeleckých dovednosti. Moc se nám to líbilo už se těšíme na příště. Díky i Lukanusovi bez něj bych nemohl vzít oba své juniory ( to bych fakt nedal ) a Ladikovi za trpělivost. Jde vám to moc dobře chlapi. :D Michal Marek a Radek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 10:58:58 
Offline

Registrován: úte 30. črc 2019 12:52:07
Příspěvky: 14
Ahoj kluci,
super postavená trať, s kouzelnými chytáky (26 a 27 dobře vymyšleno).
Jen berte, prosím, ohled i na nás, co máme závratě - myš a liška v rokli (21 a 22) už byla mimo mé reálné možnosti.
Děkuji moc za super neděli v hezkém prostředí a v příjemné společnosti.
BROOKE

_________________
HW 97 KT + Valiant Themys II 10x32 SF COMPACT HFT MRAD
AA S400F + Valiant Themys 4-12x40 HFT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 12:23:31 
Offline

Registrován: pát 05. úno 2021 20:50:25
Příspěvky: 53
Tabulka zásahů, strojově zpracovatelná data výsledků + zásahů najdete na https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Přílohy:
tabulka-zasahu.png
tabulka-zasahu.png [ 138.28 KiB | Zobrazeno 2581 krát ]


Naposledy upravil sajfi dne úte 30. kvě 2023 20:31:24, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 18:07:48 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Atreides píše:
Ahoj kluci,
super postavená trať, s kouzelnými chytáky (26 a 27 dobře vymyšleno).
Jen berte, prosím, ohled i na nás, co máme závratě - myš a liška v rokli (21 a 22) už byla mimo mé reálné možnosti.
Děkuji moc za super neděli v hezkém prostředí a v příjemné společnosti.
BROOKE


Ahoj Brooke,
díky za zpětnou vazbu.

Tyto pozice vždy diskutujeme. Vnímáme, že někdo může mít problém se závratí. Postupně se proto vyvíjí. Snažíme se omezit i přecházení po okraji a kumulaci lidí těsně u střelců v této části. Pokud pamatujete náš první závod, od té doby hledáme / upravujeme pozice tak, aby se člověk buď opřel o něco alespoň trochu pevného co nepoškrábe pušku (kláda zahrabaná v kamení na č. 21), nebo před ním bylo něco něco, co brání závrati (průhled mezi kameny na č. 22). Reálně to snižuje počet míst, ze kterých se dá střílet, ale to je cena za bezpečnost i přijatelnost pro většinu střelců. Také proto nikdy dolů do rokle nedáváme už více, než 2 pozice. A proto všechny upozorňujeme, ať k nim přistupují s respektem.

Současná 21 je největší extrém, kam jsme i my ochotni jít (a je otázka, jestli vás u nás letos potká znova). Kvůli ostrému úhlu byla použita o 1 cm větší killzona, než by byla nutná na rovině. Cenou za zpevňování a zvyšování hrany je, že se při výstřelu buď musíš natáhnout přes ni a máš ve vzduchu pušku, nebo máš botku a rameno vysoko nad zemí a pozice je střelecky nestabilní. Jako další krok můžeme příště vyzkoušet ještě lépe pozici zpevnit - to už moc nepůjde, nebo ji už jen vynechat. A proto je pro nás Vaše zpětná vazba důležitá. Potřebujeme vědět, jestli je toto správná cesta.

Pokud bude lidí, kteří nechtějí střílet dolů více než kteří si to chtějí zkusit, můžeme to omezit na max. jednu pozici. Nebo v případně ještě více negativních ohlasů zrušit. Obecně se nám ale možnost střílet prudký úhel dolů zdá dobrá jak z pozice tréningu (klidně se podívejte do starších výsledků, jak na sobě mnozí zapracovali - nebudu třeba Johna Steela jmenovat - a ani on "nemá z výšek dobrý pocit"), tak z pozice atraktivity. "Wow efekt" je tady značný. I pro mě, protože při stavbě trati skáču dole po kamenech a Sajfi leží nahoře s puškou a dělá si čárky. A co jsou ve výsledcích dvě pozice v úhlu dolů proti 6-ti pozicím povinných poloh?

Je to mimochodem i reálná simulace lovu v H(unting)FT. I pozice s oporou. Kdo byl někdy s puškou "v lese" ví, že pokud může, tak se před výstřelem opře. Už proto že nechce, aby se zvíře trápilo. Kdyby to byl K(unding)FT a stříleli jsme na inertní kosočtverce...můžeme je dát třeba do haly :) Ke skutečné liščí noře, dočasně obývané jezevcem, bylo v případě stanoviště č. 21 nějakých 12 metrů a v případě stanoviště č. 2 asi 1,5 metru k novému pokusu o liščí norování... Na jezírku pravidelně potkáte divoké kachny, nad zerem během závodu několikrát zakroužilo káně a přes malou rokli mají nataženou průchozí trasu divoká prasata. V okolí lze potkat krahujce, jestřába i ostříže, k hnízdišti výra velkého to není daleko a za kopcem běhá jelenec viržinský... (ale až za tou ohradou pro kozy).

Zpětnou vazbu můžete psát klidně i do SZ, to je na Vás.

Děkujeme, že jste si závod užili a těšíme se na Vás příště, Horda.

P.S.: Pokud chcete vymyslet či zopakovat další chujovinu, jako byla 20 s vynucenou střelbou od kolíku, stačí říct... Poprali jste se s ní statečně, jen Kotelník skuhral jak stará bába, než ji čistě složil!:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 20:52:36 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. kvě 2018 16:07:02
Příspěvky: 186
Bydliště: Ašsko
Já tedy, jestli můžu. Z pohledu střelce návštěvníka, ta 21 je fakt na hraně. Ale sám za sebe ještě při lehání a vstávání v poledne na pařícím slunku točením hlavy ani zvrklým kotníkem moc netrpím. :lol:
Z pohledu stavitele sportovní tratě bych takovou sklopku - pozici pro střelce na tom kamení nikdy, opravdu nikdy nedopustil. Tam jako jde opravdu o velkej průser.
Jo a za leváka, podle mě absolutně super. !
Ale není to reklamace, jen píšu jak to vidím já.

_________________
AA400 Carbine, Valiant Themys II, 3x12 - 40
HFT Team NKS
https://nks-as.team/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 21:13:14 
Offline

Registrován: pát 05. úno 2021 20:50:25
Příspěvky: 53
Omluva juniorům, nějak mi vypadli z tabulky výsledků podle kategorií a nikdo mne neupozorní :-). Dal jsem do původního příspěvku novou tabulku.

K tabulce zásahů, je vidět, že trať nebyla jednoduchá, i borci dávali za čistou 0. Ale je to takové hezky vyvážené, jak by to mělo být - na prvních příčkách žádná 0, v 1/3 občas nějaká ta 0 je a 2 převažují nad 1 a směrem dál se začínají 1 a 2 vyrovnávat, aby postupně 1 a 0 převzaly iniciativu. K tomu nám asi hodně dopomohl i vítr, který je v lomu dost nevyzpytatelný.

Pozice v rokli. 23 na kohouta na protější skále asi byla ok pro každého, tam se nebylo potřeba naklánět nad okraj rokle. 22 (liška) byla sice poblíž kraje, ale nebylo se potřeba naklánět nad okraj, byl tam takový průhled mezi kameny, takže v lehu dobré, nesměl člověk zakopnout a přepadnout přes okraj do boku. No a 21 (myš), to je asi nejhorší, co v rokli je, je nutné se buď hodně zvednout, nebo vyklonit nad okraj rokle, jinak střelec trefí skálu několik centimetrů před sebou. Kdo můžete, napište prosím, jak jste 21 a 22 vnímali. Po včerejšku mne napadlo, jestli na místě, co je 21, nezkusit okraj trochu upravit a nevytvořit podobný "průsek" jako byl na 22. Tedy že by střelec nemusel tolik nad okraj, měl před sebou ještě něco místa, ale měl by kudy střílet. Ale to záleží na průzkumu, jestli bude stačit shodit pár kamenů, nebo je tam skála a pomohl by nám jen sám pan Nobel :-).

Koukám, že mezitím napsal Arim. Díky za podněty, zkusíme do příště něco vymyslet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: pon 29. kvě 2023 22:06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. led 2022 22:52:49
Příspěvky: 10
Reaguji na rokli:
Za mě, stanoviště 21. - "HARDCORE" ale trocha adrenalinu neuškodí :-)
stanoviště 22. - to už bylo v pohodě
stanoviště 23. - taky pohoda (až na to že jsem ho nedal :( )
Jinak vynucené pozice typu stanoviště 20. bych klidně uvítal jako pěkné zpestření.

_________________
AA S400 Aeron


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2023 15:58:12 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 29. čer 2015 10:41:09
Příspěvky: 431
Za mě pěkný závod. K pozicím: Třeba pro mě 20tka bolest kyčelního kloubu, křeč do stehna a málem jsem nevstal (příště někoho kdo by nás 60+ po výstřelu zvedal) :D . Pro mě je horší pohled nahoru s prohnutou páteří do dolíku(jsem bez pupíku a když zakloním hlavu tak ztrácím obraz) :D :D . Berte mě s rezervou ;) . Těšíme se na další závod u vás.
Mějte se a větru zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trněný Bumbác 28. 5. 2023
PříspěvekNapsal: stř 31. kvě 2023 6:07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. říj 2020 21:13:11
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha
Odpověď na trať - za mne ok, na 21 jsem dlouho hledal pozici než jsem si vzpomněl na rozpravu, pak to bylo ok (oproti prvním závodům jste to hezky upravili nejen z ohledem na bezpečnost střelce, ale i s ohledem na bezpečnost zbraně a možného výstřelu do kamení), 22 si myslím, že úplně v pořádku.
Výstřel mimo kolík (20 a "1" )- myslím že to k HFT patří, nebyla to nijak krkolomná pozice. Pro L i P úplně stejné podmínky.

Střelbu pod úhly, ať nahoru či dolů nabízí málokterá lokace a je výrazným zpestřením závodu.

Jen tak dál chlapci!

Výše uvedené je čistě můj osobní názor, bez jakýchkoliv ohledů na ostatní střelce, jejich potřeby, nároky a indispozice :lol:

_________________
. 177


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz