FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 25. dub 2024 19:51:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 9:32:15 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
Ještě poznámka k zásobníkům, bezpečnosti a pravidlům. Jsem zde pouze krátce, ale obávám se, že je zásadní rozdíl mezi sportovní, loveckou a poloautomatickou či automatickou zbraní. Poslední dva druhy jsou samonabíjecí. K dalšímu výstřelu stačí pouze zmáčknout spoušť. Lovecká zbraň vyžaduje před dalším výstřelem natáhnout závěr (čímž se nabije další střela ze zásobníku do komory). Sportovní zbraň je zpravidla pouze jednoranná.

Takže pokud se bavíme o bezpečnosti a povinnosti vyjímat zásobník mezi stanovišti, tak u Hubena či ostatních poloautomatických vzduchovek (nemusím asi jmenovat) je obava z ponechání zásobníku mezi stanovišti, zejména pokud zbraň není transportována v obalu, naprosto na místě. U loveckých zbraní - a HFT je lovecká sportovní disciplína - je košer mluvit o zákazu náboje v komoře / nabité zbraně mezi stanovišti. Že se Jeleni neřídí v této věci pravidly WHFTO a CAFTA ale zdravým rozumem považuji zrovna v této věci za přínosné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 12:26:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
To Horda:
1. V disciplíně FT se píše 1, proto se v HFT bude psát také 1. Někteří mimo ČR střílí obě disciplíny, nebude se jim to plést.
2. Pokaždé nejsi schopen spravedlivě posoudit cinknutí. Nejen proto nové bodování.
3.Ty jsi byl na závodech JelenTeamu podle nových pravidel? :shock: Tak co řešíš stará pravidla a zásobník? Najdi mi text, kde píšeme, že budeme dodržovat stará pravidla. :roll:
4.Můj osobní názor je, aby se po výstřelu nemanipulovalo se závěrem ani zásobníkem, i kyž je v pravidlech opak.
5. Kilzona může a často má jiný tvar než kruh.

Záležet na mě, pár věcí bych v pravidlech přepsal a upravil, ale nemám potřebu tady zakládat nějakou odnož HFT, proto budeme dodržovat vydaná pravidla organizací WHFTO.
Škoda, že jsi se nepotkal s nickem SPORTOVEC, on měl takové diskuze rád. :-) Mě to psaní sem neláká...

Měj se.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 15:22:36 
Offline

Registrován: sob 06. lis 2021 21:42:14
Příspěvky: 193
Bydliště: Dobříč
To že jsem byl na závodech Jelenů, kde se bodovalo 1 - 0 neznamená, že tomu bodovani dávám přednost před 2 - 1 - 0. Znamená to, že jsem se k vám chtěl podívat a současne že je málo závodů v rozumném dosahu a člověk moc nemá na výběr.

Nikde nepíšu že se budete držet starých pravidel.

Mezi pravidly FT a HFT nejsou jiné rozdíly?

Co se píše v pravidlech by se mělo dodržovat na střelnici. Jinak to nejsou pravidla, ale Schweinerei.

BTW: Jaké máte rozměry těch nekruhových killzon?

Tvůj názor na (ne) manipulaci se zásobníkem je známý a nedá se s ním než souhlasit. Bohužel, není podle pravidel CAFTA. Proto jsem rád, že nejste v CAFTA a nemusíte se jimi řídit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 15:28:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. pro 2016 10:30:12
Příspěvky: 134
Máme pro vás aktualizovaný kalendář závodů všech českých klubů pro rok 2022:

https://jelenteam.webnode.cz/kalendar-hft-zavodu/

Kalendář průběžně aktualizujeme.

Váš Jelen Team


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 20:54:32 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
v kalendáři je chybka u termínu závodů v Bohumíně v lednu - není to sobota 29 ale neděle 23.

Jinak bezva nápad, je to takové přehlednější.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2022 21:40:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. pro 2016 10:30:12
Příspěvky: 134
Díky za upozornění, je to opraveno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: pát 07. led 2022 0:13:37 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 07. led 2018 16:50:01
Příspěvky: 76
Bydliště: Libiš
Ten kalendář je bezva ,dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: stř 06. dub 2022 11:46:16 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 14:31:18
Příspěvky: 228
Jen bych rád připomněl, že Jelen Team pořádá 9.4.2022 závod HFT. https://jelenteam.webnode.cz/pripravovane-akce/
Aby se někdo nevymlouval, že to nevěděl... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2024 7:38:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
Ahoj střelečtí kolegové a kolegyně.
Rádi bychom vás informovali o naplánovaném odchodu Zukiho a Steela z klubu Jelen Teamu. Strávili jsme mnoho času (telefon, chat, osobně) diskusemi okolo fungování klubu a jeho směřování. Dohodli jsem se, že zkusíme založit spolek JelenTeam a posunout se dál. Bohužel se tento nápad nepovedlo z různých důvodů a názorů posunout dále než jen do oblasti diskuze. Přivést nové lidi do klubu kvůli založení spolku by bylo hloupé a vypadalo by to jako ,,loupež,, zaběhlého klubu, což nechceme a proto jsme se rozhodli založit nový klub a spolek. Již zmiňovaný odchod plánujeme po všech pořádaných závodech Jelenů v tomto roce. Počítáme tedy s uspořádáním závodů ve Vacenovicích pod hlavičkou JelenTeamu a dvou závodech ve Starém Kolíně. Věřte, že to nebylo jednoduché rozhodování a snad chápete důvody odchodu. Vážíme si značky JelenTeam a věříme, že v dosavadním režimu může JelenTeam v pohodě fungovat i bez nás.

John Steele a Zuki

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jelen Team
PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2024 8:47:02 
Offline

Registrován: čtv 10. srp 2023 19:02:15
Příspěvky: 45
Těšíme se, že vznikne další kvalitní spolek, stejně jako Jeleni a NKS (a samozřejmě dalšív ČR)! Těšíme se, co přinesete do českého HFT a cítím, že to bude bomba.! Hodně štěstí a myslím, že budu mluvit za všechny z NKS když řeknu, že s naší podporou můžete vždycky počítat, stejně jako Jelen team!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz