FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 21:37:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 14:30:43 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Dovolím si založit tohle vlákno. Vím že na GS jedno podobné je, ale nějak nemám čas to všechno pročítat a protože mne docela pálí čas před MS, zajímají mne zkušenosti s dalekohledy na pružinách.

Osobně jsem měl na S634 Optisan Cobra 3-9x42 AO s MilDotem. Kromě obligátních problémů, že nešel na S634 doklikat a problémy s posunující se montáží, fungoval bez problémů. Ale sundal jsem ho asi po 2.500 ranách.

Optisan Viper 10x44 SCB. Puškohled, co mi zatím vyhovuje ze všeho nejvíc. Líbí se mi jeho krytky optiky, trošku vadí zbytečně velké komínky (problémy najít vhodné pouzdro a kufr). Bohužel odešel na HW97k s V-machem po necelých 4.000 ranách (začala se otáčet osnova). Zkusím ho sice vyreklamovat, ale je otázkou jestli ho na tu pružinu dávat znova?

S čím máte ještě dobré zkušenosti, že to na pružině vydrží. A cena tak do 12-15.000 Kč. Marcha fakt na pružinu dávat nebudu... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 15:19:24 
Offline

Registrován: čtv 30. led 2014 11:16:03
Příspěvky: 116
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Tohle téma mě taky zajímá. Jinak moje zkušenosti:

Mám bazarový (prý byl jen na větrovce) Optisan Viper 10x42 na HW77 a hned po pár prvních ranách se mi někde zevnitř ze stěny začala sypat barva, takže puškohled vypadá jakoby zevnitř zaprášený. Na funkci orgánu to nemám vliv, nástřel drží, kříž drží, je to jen malá moucha na kráse, než že by se s tím nedalo žít. Zatím jsem s ním nenastřílel o moc víc než takové dvě tři krabičky diabolek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 15:25:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Kdysi jsem měl Bushnell 3200 Elite 10x40 s Mildotem. Byl malý, robustní a úplně jednoduchý. Tomu bych na pružinu věřil.
Nemá AO, ale paralaxa se dala nastavit vklidu doma otáčením přední čočky. A ty komínky by taky mohly být menší.
http://www.bushnell.com/all-products/ri ... mm-mil-dot

Velikostně je zhruba jako Burris viz uprostřed:
Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 16:47:11 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Teď mám na prosportu burisse a po necelých 3tis. výstřelů zatím drží, takže jsem spokojen, toho bushnela jak psal Kuba jsem měl taky a je to to hodně dobrá optika, teď ho má marcus na větrovce, ale na prosportu mi sloužil výborně, absolutně jednoduchá optika s parádním sklem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 16:59:43 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
Ja som celkom uspesne pouzival na TX200 Optisan 10x44 a chvilu Burris Timberline. Jediny problem som mal u Optisanu ked sa mi obe casti origo montaze roztrhli. Najskor som predal Optisan a o par mesiacov som prisiel na to, ze pruzina je super, ale nie pre mna a predal som aj TX200. Pisem to pre to, ze moja byvala optika a pruzina sa znovu stretli a spolupracuju dalej.
Co si tak pamatam kolegovia maju na pruzinach Big Nikko, Falcon T50, Hawke Sidewinder a Eclipse, Delta Titanium a BSA Deerhunter.

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 19:46:32 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Koukal jsem, že Poláci celkem často používají nějaký Vortex 4-12x40.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: úte 03. úno 2015 0:24:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Ten 4-12x40 Vortex je to samé co Hawke. Všechno je to z jedné čínské fabriky, stejně jako Optisan, Falcon, MTC, Valiant a x-dalších značek, o kterých jsme tady ani neslyšeli.
Prostě je to "brand". Funguje to jednoduše - čínská fabrika dělá pár typů optik, všechno na jedno brdo. Když si jich objednáte dostatečný počet kusů, tak vám na to udělají odlišné točítka s pár vrypy navíc, osnovu tam udělají podle jakéhokoliv návrhu a natisknou na to jakýkoliv nápis co si budete přát. Pak už jenom záleží na tom jak to marketingově zvládnete a jestli přesvědčíte lidi, že si mají koupit právě tu vaši značku. A taky jakou si tam zaplatíte kontrolu. Například Valiant tam má vlastního člověka, co kontroluje každý kus a vrací jim 30% optik.
Nemusí to být úplně špatné optiky, ale pořád je to brand dělaný s ohledem na minimální cenu z podřadných materiálů a orientovaný na levná konstrukční řešení (jenom těch promáčklých tubusů, co jsem už viděl...).
Ono je velký rozdíl, když je to tahle brand produkce pro kohokoliv a nebo to tam vyrábí někde v Číně nebo na Filipínách firma jako Leupold, Nikon nebo Burris ve vlastní fabrice se svými vlastními standardy a vlastními lidmi.
Každopádně vyznat se v tom není jednoduché. :roll:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: úte 03. úno 2015 10:46:33 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Zipep píše:
Teď mám na prosportu burisse...

Stejnou sestavu měl K. Siuda, když na MS před třemi lety střelil -2 body na mistra světa a v Polsku vyhrával každý závod v kategorii pružin. Pak ho zlanařili na Walthera s Deltou a už mu to tak nejde, a nebo se mu nechce. :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: úte 03. úno 2015 21:39:21 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
Kubajz mi o tech optikach a cinanech pripomel jeden vylet na Cebit - kdyz mi asi paty cinan ukazoval fotku "sve" tovarny, tak jsme mu rekli, ze jsme tu fotku uz nekolikrat videli, tak na vysvetlil, ze si proste v jedne fabrice zaplati jeden az dva dny vyroby v mesici, kdy na jinak stejne vyrobky davaji prave jeho logo.... Nekdy si trosku vic hlidaji kvalitu, nekdy ne... Proste ta znacka se da natisknout jakakoliv a je to jen o tom zaplatit si na nejaky cas vyrobni linku... Asi to stejne funguje nejen v pocitacich, ale i s optikama na vzduchovky. Koupis cinana, zaplatis za znacku, kdyz mas stesti, tak si znacka hlida, aby jeji logo nebylo na uplnem shitu...

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na pružinové vzduchovky
PříspěvekNapsal: stř 04. úno 2015 8:07:37 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Proč ne Sightron SIH :?: , Jama ho měl na AAPS teď na HW97 už docela dlouho, až mu z něj vyskákali šroubky :lol: , dal nové a funguje dál ;)
Osnova HHR, nebo MD, věžičky taktické nebo lovecké, myslím že si člověk vybere. Optika to není špatná a cena relativně příznivá :idea:

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz