FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 11:36:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: pát 24. led 2014 11:57:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Recenze na Air Arms TX200:
http://www.fieldtarget.cz/clanky/pruzin ... tx200.html

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: úte 29. črc 2014 22:14:50 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
Tak po roce pouzivani prvni problem - praskly dil (na rozpadu 1, pri kazdem natazeni se mirne pohne hlaven, ktera je v predni casti tohoto dilu nasroubovana, prasklinka je mezi pakou natahu a prednim uchycenim k pazbe po celem obvodu), na 15m obcas trefim A4 papir. Napred jsem myslel, ze je po optice a ze proste nevydrzela, nebo ze nedrzi montaz, ale kdyz ani treti puskohled a montaz neprinesly zadnou zmenu, zacal jsem pusku vic prohlizet... Nejakou tu zavadu jsem casem cekal, ale spis ze praskne pruzina, ktera je v servisni sade, ale ne toto :(
Tak jsem z pudy snesl krabici a ac nerad, budu muset reklamovat.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: úte 29. črc 2014 23:15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Petr, mozes to pred odoslanim na reklamaciu nafotit ?
Vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: úte 29. črc 2014 23:46:10 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
Ted jsem to dofotil a asi mam i pricinu. Z venku na pusce je to jen malinko znatelna trhlinka po celem obvodu. Nedalo mi to a sundal jsem pazbu, at se podivam lip... Dole jak jsou uchyty paky natahu je vyfrezovana dvojita drazka pro paku natahu a na te je videt na profilu ve strukture materialu nepravidelna dutina, cca stejna na vsech stenach vyfrezovaneho profilu. Prasklina po celem obvodu je prave v miste, kde je ta nepravidelna dutina nejblize k povrchu. Vnitrkem to jeste drzi, jen ten profil co jeste drzi je cca petina puvodniho, proto se to asi zatim nerozpadlo uplne, ale mensi pevnost materialu zpusobuje asi ohybani te predni casti s hlavni. Proste mam smulu na vadny kus, kde se tak trosku nepovedl material (predpokladam, ze tu dutinku tam nevyrabi zamerne). V tom kovu je nejaka bublinka uvnitr a nanestesti zrovna v miste, ktere je hodne (asi nejvic) namahane pri natahu. Na druhou stranu mam snad stesti, ze se to projevilo jeste v zaruce a snad to dobre dopadne (prodejci uz jsem volal a problem mu popsal, kdyz to stihnu, odpoledne tam pusku vezu, jinak zitra odpoledne).


Přílohy:
Poznámka: Z venku skoro neni videt - prasklinka okolo
TX200_0w.jpg
TX200_0w.jpg [ 120.56 KiB | Zobrazeno 28198 krát ]
Poznámka: Zespoda bez pazby
TX200_1w.jpg
TX200_1w.jpg [ 60.88 KiB | Zobrazeno 28198 krát ]
Poznámka: Jeste jeden detail
TX200_2w.jpg
TX200_2w.jpg [ 60.89 KiB | Zobrazeno 28198 krát ]

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: stř 30. črc 2014 20:38:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 12:01:05
Příspěvky: 239
Bydliště: Peklo
tak vada se najit muze stejne jako HW neni bez chyb....
spis by mne zajimalo proc vetsina lidi si kupuje HW97(77) a ne treba AA
do ted jsem neprisel na to proc pritom rozdil v presnosti bude asi takovy jako Steyr vs Walther
tedy alespon se domnivam ;) ..spoust si naladim pomalu jako na vetrovce
navic co je uzasna vec TX rozeberu vycistim slozim vymenim pruzinu kdykoli kdekoliv levou rukou a jeste s prstem v nose ...kit tam muzu dat jaky chci pocinaje Vmachem a konce Vortekem....
tak v cem je sakra helga lepsi???

_________________
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: stř 30. črc 2014 20:48:14 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Třeba protože je levnější? ;)

Jinak k těm V-mach kitům: S V-mach kitem není při skládání HW97 vůbec žádný problém. Zadní díl se dá zašroubovat jednou rukou. Pružina není zdaleka tak dlouhá jako originální 16J pružina, se kterou jsem se značně zapotil při výměně. A ten svěrák asi ani nebude třeba (po prvním rozebrání by se mělo dát vystačit s dvěma velkými klíči - jeden nasadit na zploštění na začátku hlavně a druhý do otvoru po spoušťovém mechanizmu, a pak to také půjde rozebrat na pařezu někde na louce... ;) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: stř 30. črc 2014 21:21:10 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
Ja jsem s TX200 maximalne spokojeny, porad vaham, cim strilet na soutezich - i kdyz v mem pripade vysledky moc nehrozi, beru to spis jako zabavu a odreagovani, je pekne, kdyz se podari nastrilet lip nez minule, ale nejak se za body nehonim, jeste to bude hodne trenovani a hodne diabolek...
Toto je vada materialu, stane se. Ale kdyz strilim s vetrovkou S400F, tak nastrilim prakticky to same, co s touto pruzinovkou. Je to tezke a blbe se s tim strili stoj bez opory, ale to je i to HW, proste ma fyzicka stoji za houby a mam problem to stabilne udrzet, za to puska nemuze, proste furt sedim u pocitace nebo v aute..., ale jinak maximalni spokojenost. Je fakt, ze kdyz jsem chytl do ruky Steyr LG110, tak je to proste jina liga (nerikam, jestli je lepsi Steyr nebo Walther, pokud do toho nekdy budu chtit ty penize vrazit, tak si asi oboji odzkousim), cenovy rozdil odpovida, strili se s tim uplne jinak (lip), nez s S400F. Na druhou stranu kdyz jsem zkusil HW97, tak je to trosku jine, nez AA TX200, ale v podstate se da na oboji zvyknout a slusne s tim strilet. Ted jsem proste po x letech, co jsem strilel ze stare Slavie, vybiral vzduchovku, se kterou trosku potrenuju strelbu, v podstate zbyly pruzinovky HW a AA (nechtel jsem jit do PCP a resit vzduch, cim plnit, atd...) a nakonec padla volba na AA (neslo az tak o cenu, proste se mi v dany moment vic libila, na srazy jsem nejezdil, nebylo kde to zkusit) a nelituju. Kdyz jsem ji vybiral, tak o nejakem HFT jsem jen vzdalene tusil. Pak k tomu pribylo nakonec i to PCP a zustal jsem u znacky, ale u zakladu, jednoranky, precejen musim resit i co vydelam a muzu do toho vrazit. A ted je na rade spis nejaka kulovnice a brokovnice (a mozna CZ200 pro malou, kterou to strileni nejak zaclo bavit a mame s malou problem s nastavenim optiky - co sedi me nevyhovuje male, tak je sdilena puska trosku problem), takze u tech vzduchovek co mam nejakou dobu zustanu...

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: stř 30. črc 2014 21:42:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 12:01:05
Příspěvky: 239
Bydliště: Peklo
tak jasne srovnavat to s Steyerm nebo Waltherem nema smysl je to sportovni special a vetrovka....a rozdil mezi nimi je spis v ergomonii a to jak se s cim a jak lip strili na teto urovni se uz tak presnost neresi jelikoz obe potazmo i FTP900 bude presnost defacto +- stejna....tim vsim jsem si uz prosel a prave proto jsem sel pro mne do neznaleho sveta pruzin uz z duvodu zmeny a to,ze to chci mit jako zabavu a ne honeni bodu a zavody...zjistil jsem,ze s pruzinou kdyz trefim 15mm na 23 metru nebo 25mm na 37 a podobny fakt mam radost(zatim to neni moc casto-zacinam s tim,ale i tak) :P :P kdezto z vetrovky je to spis trochu povinnost(pokud se dostanes uz na trosku vyssi level) tim spis kdyz to pak clovek neda akorat je nastvany....
taky jsem se dlouho rozhodoval zda TX nebo HW...klidne bych mohl koupit obe a vzajmne testovat zkouset,ale jak se znam nevedel bych cim pak strilet tak jsem se tomu radeji vyhnul...ale cervicek bude hlodat vzdycky :mrgreen:

_________________
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: stř 30. črc 2014 22:24:48 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
No, ja jsem spis prekvapeny, ze doma trenuju na max 20m (vic prostoru na strileni nemam, nejak je mi blbe si lehnout na chodnik pres cestu :mrgreen: ) a strilim ty 15mm cile a jsem ve stavu, ze s pruzinovkou je strilim zhruba stejne, jak s tou S400F (obema strilim stejne blbe). Uz jsem to psal jinde, ale TX200 ma lip udelanou pazbu - detaily v uchopu pravou rukou, drzi se mi lip, lip se mi s ni strili, vetrovka zase lip umozni vnimat chyby pri strelbe - proste ze to strhnu si vic uvedomim a nemam vnitrne snahu to svadet na zpetny raz pruzinovky, lip si uvedomim, co jsem udelal blbe. A vetsi radost mam, kdyz trefuju pruzinovkou, proste z toho mam lepsi pocit, nez kdyz trefim vetrovkou, kterou trefuje i osmileta mala - poradim ji jak mirit a strili skoro lip nez ja.... Pruzinovku neunese a nezvladne, tak mi zatim nekazi sebevedomi. Strilim stridave obema a porad to beru jako zabavu a zdokonalovani se. Jo, sportovni specialy jsou proste jina liga, srovnavat to nejde, ergonomie tech pusek je jinde.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms TX200
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc 2014 15:04:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Na straně HW97 je především cena a taky že jich existuje hodně variant podle délky hlavně, pažby S a T, pažby ze dřeva nebo z plastu nebo lepenice, černěné verze nebo stainless, s mířidly nebo bez mířidel, se stavitelnou botkou nebo bez. Jinak je to ve srovnání s TX200 prakticky to samé.
HW se trochu líp nabíjí a ovládá, protože má větší nabíjecí otvor a má automatické blokování páky (nemá boční západku jako AA).
TX200 má zase hlaveň v centru pístu, to má teoreticky vliv na lepší průchod vzduchu do hlavně a má estetičtější pažbu.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz