FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:21:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skoro nová HW 100T
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj 2020 20:49:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. říj 2020 21:13:11
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha
Zdravím Vás,

s Velkou omlouvou začnu trochu oklikou ...

Osud mi na na přelomu zimy a jara uchystal 14 dní o samotě v lesích naší vlasti. Věda, že nebudu mít možného vyžití a zábavy, přemýšlel jsem, čím se tam budu zaobírat...

Uvědomil jsem si, že jako malý kluk jsem dostal Slavii 631 Lux, sic pravděpodobně měla ostříleno (odlámáno) miriády ran ve Svazarmu či v něčem podobném, ale myšlenka vzít jí s sebou byla ta SPRÁVNÁ :idea: Krabička diabolek RWS Hobby byla k dispozici a tak jsme byli komplet.
Nevím kolik ran (cca 1/3 krabičky) jsem odstřílel, než Slávinka selhala - udělal jsem rozborku a našel závadu (prasklo pero spouště). Objednal jsem tedy náhradní díly - těsnění pístu i hlavně nebylo už v kondici a pružina pístu také také ne - potřebné pro opravu mé společnice v samotě + X krabiček diabolek RWS něvěda o jiných... Střílel jsem a střílel do všech možných předmětů i klasických terčů, ale na 20+ metrů pouze plechovka od fazolí byla mým terčem.
(plechovka od piva mi připravila perné chvilky, když ve stoje bez opory jsem ji najednou přestal trefovat - i začal jsem zkoumat co se Slávince stalo. Nic se nestalo, jen plechovka byla bez plechu a tak diabolky létali skrz bez klasického plink/cink :lol: :lol: :lol: )
Začal jsem po večerech hledat na internetech jak Slávince a sobě pomoci v lepší střelbě. Postupným laděním a utahováním jsme se posunuli na lepší soustřel, ale na 20+ metrů mohla být krabička od diabolek naším terčem na plinkink, však střelba do terčů byla silně demotivující. Někdy v této době jsem narazil na diskuzi o On-line střelbě a výsledky se Slaviemi mi vzali dech.... Zkoušel jsem zkoušel, ale někde byla chyba. A tu jsem narazil na Kubajzzovu recenzi o HW 97. Přečetl jsem si ji a i celou diskuzi na tomto i sousedním fóru a měl jsem rozhodnuto. Ale peněz pomálu a tak jsem prozatím pořídil Slávince puškohled Valiant Lynx 6x40 AO. I v diabolkách jsme se posunuli (ano zkusil jsem, jestli Gamo a podobné kamení by nemohlo fungovat - nefunguje), pořídil jsem testovací sadu od JSB a nejlépe jí chutnají Stratony. Na 20 metrů (sed s oporou) 8-9 /10 víček od piva,ale to je tak maximum. /Terče na 10m s JSB Match sed s oporou 96-100/100 ale já vím že chci dál a dál .../

Čas běží a jak tak čtu o HW 97 a postupně se do ní zamilovávám stále více a více a tu narazím na HW 100 :o Co teď? :?:
A tak čtu o HW 100 a sním a sním ...
Přemýšlím, přemýšlím a nevím :?

Čas plyne a plyne :cry:

Osud si znovu zahrál ruletu s mým životem a stal jsem se hrdým majitelem této, dle mého názoru NEJNÁDHERNĚJŠÍ,NEJLUXUSNĚŠÍ A NEJ NEJ!!! vzduchovky mého světa :D :D :D

Je to verze HW 100T, cal. 0.177, předpokládám 16J, cca z roku 2012, po prvním majiteli, podle jeho slov nastříleno do 500 JSB Exact ...

Vystřílel jsem necelé dvě kartuše (pro euforii ani nevím kolik ran / zásobníků na jednu) / ta nádhera když na 20 metrů - střelnice pro Slávinku - to jde, jak se tady říká "jednou dírou", ale nerad bych jí ublízíl vzhledem k tomu ,že moc nestřílela a dlouho spala...

Rád bych Vás tímto poprosil o pomoc jak postupovat. 1, mám strílet bez obav, či raději servis? 2, jak zjistím z kolikátého roku je?

Velice rád bych poděkoval Kubajzzovi za jeho články, recenze a nadšení které mne nasměrovali správným směrem ;)

Děkuji za prostor a omlouvám se za rozsáhlost.

V.

P.S. Úprava textu se týkala chybějícího slova..

_________________
. 177


Naposledy upravil Vasek dne ned 18. říj 2020 20:46:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skoro nová HW 100T
PříspěvekNapsal: pát 16. říj 2020 15:51:07 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
Tady bys to mohl zjistit.


http://www.weihrauch-database.eu/dywp#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skoro nová HW 100T
PříspěvekNapsal: pát 16. říj 2020 20:16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 72
Než bude problém, střílej. Nějaký se dřív nebo později objeví - určitě bude potřeba vyměnit těsnění. Udělal jsem to tak s EVinou dokud nezačala pouštět vzduch a nic se jí nestalo. Věřím, že kromě přetěsnění nebude potřeba dělat nic.

_________________
JELEN Team!

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skoro nová HW 100T
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2020 20:41:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. říj 2020 21:13:11
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha
2Marysh: Díky moc za nasměrování ;)

2Zuki: Díky, zatím vše těsní a střílí úžasně! ( pohlcovač diabolek co stačil Slávince je skrz :lol: )
Sadu těsnění objednám aby bylo při ruce.

2L: Díky za SZ. Nechám jí tak jak je, ale viz výše..

O víkendu dost foukalo, tak jsem zůstal na těch 20-ti metrech neb ji nemám kde zastřelit na víc :(

P.S. Omlouvám se Adminům, možná je to 1/2 duplicitní téma - při vytváření 1. příspěvku jsem byl v diskuzi o HW 100 a dal jsem "nové téma" neb jsem nechtěl odpovídat na nic předemnou, ale vytvořt nový dotaz,
když tak slučte
. Děkuji

_________________
. 177


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz