FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:41:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30. zář 2016 16:37:02 
Offline

Registrován: pát 30. zář 2016 15:58:39
Příspěvky: 14
Na našem trhu je snad již 10 let zajímavý Turecký výrobek „Vzduchová pistole BLOW H 01 cal. 4.5 mm“. Je to malá, lehká ale docela pěkná hračka, vhodná na rekreační střelbu do 10 m. Pistole s plastovou rukojetí je celá zhotovena z lehké zinkové slitiny, dokonce i vzduchový válec. Ocelová je jen 12-ti drážková vložka hlavně a pružina. Také má pružinové tlumení zpětného rázu.

Technické parametry: Ráže: 4,5 mm Celková délka: 321 mm Délka hlavně: 160 mm Úsťová rychlost: 130 m/s Hmotnost: 950 g

Má zde někdo praktické zkušenosti s tímto výrobkem? Zejména změna měření úsťové rychlosti na chronu, životnost kriticky namáhaných dílů apod..


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04. říj 2016 15:44:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Tuhle pistoli jsem měl v ruce jednou a nebylo to nic, co bych měl chuť někdy opakovat.
Mnohem lepší volbou jsou pistole na CO2 bombičky.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04. říj 2016 20:18:13 
Offline

Registrován: pát 30. zář 2016 15:58:39
Příspěvky: 14
Díky za odpověď! Já už tu pistolku také měl v rukou, ale jen na pár dnů. Tedy koupil jsem ji z druhé ruky, ovšem asi po 50-ti ranách se to rozsypalo - praskl válec z té lehké slitiny.

Ten rošťák, co mi to prodal, v tom zřejmě vyměnil pružinu, to ovšem zamlčel ! Ale vychvaloval, že střílí až 180 m/s. Říkal jsem mu, že zhledem k tak malým rozměrům je to přece nesmysl. A tak to dopadlo, jak muselo, dostal ji za pár dnů nazpět...

Stále se to prodává, chtěl jsem totiž tu malou pistolku pro vnoučka! A tak zjišťuji co to může vydržet při normálním zacházení. Ale asi si to rozmyslím, nikdo o tom nechce mluvit, že by všichni dopadli podobně ?

:?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2016 6:41:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 16:04:17
Příspěvky: 108
Bydliště: Pha 16
Skutečně kvalitní pružinová pistole je Weihrauch HW45. U Schneidera vyjde na cca 7500Kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2016 8:38:22 
Offline

Registrován: pát 06. bře 2015 22:43:37
Příspěvky: 28
Chcem dat do.ppzornosti HW40, ktora ma system PCA, je solidne vyrobena za velmi prijatelnu cenu okolo130€. Nema spatny raz. Velmi prijemne sa s nou striela. Mam ju asi 4 roky bez jedinej poruchy. Ma.za sebou asi cca 5000 ran. Kupil som ju v Merkurii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2016 8:50:38 
Offline

Registrován: pát 30. zář 2016 15:58:39
Příspěvky: 14
Díky! Vzduchové pistole Weihrauch mají docela zajímavou konstrukci a systém natahování.
Ovšem, také tomu odpovídá cena, která je vždy přímo úměrná kvalitě ...

Jsem však příznivcem klasických zlamovaček, snad jsou to vzpomínky z dětství, kdy jsem měl zbrojováckou pistoli VZP. Takže to ještě zkusím s osvědčenou Ruskou pistolí Baikal IZH PM-53M - 4,5 mm

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2016 11:15:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Ty lámací pistole nestojí za nic, až na pár výjimek, které jsou buď drahé nebo se už nevyrábí. Jsou slabé, nepřesné a mají pochybnou trvanlivost.
HW40 jsem koupil otci a nemá s ní žádný problém, ale je fakt, že ji má spíš na parádu. :) Ještě stojí za zmínku Crosman 1377.

Kdybych si chtěl koupit levnou pistoli, s kterou se dá i něco trefit, tak bych vzal Lov21 nebo SPA CP1.
Jinak něco na vzduch, ale tam už jdeš s cenou do násobků.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2016 15:19:25 
Offline

Registrován: pát 30. zář 2016 15:58:39
Příspěvky: 14
Pokud jde o výkon a přesnost, pak i další turecká vzduchová pistole Hatsan model 25 Supercharger cal. 5,5mm s energií 16 Joulů se zdá být zajímavou. Ovšem ty parametry se mi zdají být značně nadsazené, jak ostatně na youtube ukazují mnohé testy úsťové rychlosti na chronografu. ... Tedy 16J s běžným střelivem ani náhodou, snad jen s "pozlacenou" diabolkou!

Ani zkušenosti majitelů nesvědčí o velké spolehlivosti, mnohé díly spoušťového mechanismu jsou totiž z plastu. Takže občas něco praskne. Pistole také má velké rázy a tak ani optika na ní moc nedrží .

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2016 18:37:22 
Offline

Registrován: pát 06. bře 2015 22:43:37
Příspěvky: 28
Ono treba si aj určiť na aký účel chcem vzduchovú pištol používať. Pokiaľ len tak pre zábavu plinkanie na plechovky a kde čo na záhrade, tak v pohode aj lámačka Hatsan, aj v kalibri 5,5. Pokiaľ však mi už aj záleží na nejakej terčovej streľbe aj keď len v poňatí čisto hobby doma tak vtedy je PCA systém bezkonkurenčný/ má minimálny spätný ráz/, keď vylúčim PCP kvôli vysokej cene. A vtedy si myslím, že aj lepší je kaliber 4,5. S HW40 alebo aj so Zoraki/ aj tu vlastnim/ viem naozaj veľmi slušne obojruč cez otvorené mieridla nastrieľať na 10m. A pomerne presne s nimi plinkam na chate aj na 20 až 30m na plechovky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz