FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:25:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 11:33:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
To Bodhi: Hlavně musejí být přenosné, aby byly platné po celém území ČR. Já bych jich taky dost koupil a rozdával bych je na všech srazech, soutěžích, okresních přeborech i lize. :-)

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 11:50:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Hodnotná cena do tomboly, ne? Udělal bych permici na CAFTA závody, zaplatíš za pět povinných a dva zdarma! ;)

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 11:57:12 
Offline

Registrován: ned 12. říj 2014 19:26:08
Příspěvky: 33
mandy píše:
To Ranovak: Chápu to tedy správně, že když někdo dělá závod za 200,- (člen CAFTA platí 150,-) a juniory má za 0,-, je to nechutná zlodějina, jak jsi napsal... A pak, když někdo dělá závod za 150,- a juniora má za 50,- je to ok?? Nicméně, jak jsem napsal výše, je to věc organizátora...

Bez ohledu na názorové rozdíly se rád zúčastním, včetně juniora.



Pamatuješ si dobře, ale dobře to nechápeš. Diskuze na vedlejším fóru řešila prostředí a zázemí konkrétního závodu a výše startovného zrovna na tom závodě.

Vysvětlení, proč platí junioři jsem už podala výše.

Rádi Tě i s juniorem uvidíme a diskuzní fórum je přeci od toho, aby se diskutovalo. To by bylo hodně špatné, kdyby všichni měli stejný názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:00:05 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Mandy: Když už to sem tedy taháš. Tak jsem napsal, že nehorázná zlodějina je chtít po někom 150, resp. 200 Kč na smetišti! A tentokrát to tedy mazat nehodlám.

Ad Junioři:
Můj názor je ten, že junioři (často kolem 15-ti let, co střílí mnohdy lépe než leckterý dospělý v Open) ty sklopky omlátí naprosto stejně jako dospělý. A právě protože se jim dávají medaile, nebo jiné ceny i při menším počtu než 5-ti soutěžících, případně se dávají nějaké drobnosti i juniorům na jiných místech než prvních 3, tak si myslím, že je oprávněné chtít po nich cca 50% startovné. 50 Kč ve Stříteži jsem zvolil proto, protože nejspíš nebudu ,mít drodné abych vracel 25 Kč na stovku!

A např. na Křivonosce nám dali velice férový nájem, resp. poplatek za použití kempu za každého přihlášeného závodníka (ale bez ohledu na kategorii). Takže ty náklady za juniory jsou oprávněné. Zejména, když se musí zaplatit výpalné CAFTĚ. A dotovat ty závody opravdu nehodlám. Bez ohledu na to, jestli mám nebo nemám vzduchovku za x desítek tisíc korun a projezdím x tisíc korun za závody po republice, jak je tu také rádo zdůrazňováno.

Své výhrady k výši startovného na pohárech CAFTA a MČR jsem vyjádřil v interní diskuzi představitelů jednotlivých klubů už na podzim, stejně jako názor na startovné pro juniory. Můžeš si to zajisté ověřit.

Startovné by mělo odrážet i náklady jednotlivých klubů spojených s pořádáním akce, s náročností jejího připravení (např. cca 8 hodin instalace sklopek ve Stárkově, dva dny vysekávání rákosu a trní v Tuháni vs. 1-2 hodiny potřebné k zapíchání sklopek hřebíkama do pole třeba v PB apod.). Pak chápu, že někdo chce za pořádání třeba 300 Kč/osobu. Ale ne že to bude nařízeno jednostranným rozhodnutím CAFTY nebo že bude vyvíjen nátlak na pořadatele aby se stanovilo i na klubových akcích jednotné startovné pod záminkou, aby si navzájem nekonkurovaly!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:19:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Já to tedy zkrátím, nikdo po tobě nechce, abys cokoliv dotoval a právě proto jsem vždy říkal, že by startovné mělo být pro kluby rentabilní a mělo by odrážet vše potřebné. A je úplně jedno v jaké lokalitě. Jen mi prostě přijde naprosto nepochopitelné proč do svých ekonomických zájmů taháš děcka. Možná jednou až jich bude v HFT dost to bude mít jistý smysl, ale nyní tomu opravdu nerozumím. Nic víc, nic míň.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:23:53 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Takže vlastně chceš, aby ty děcka zadotovali ostatní dospělí soutěžící? Protože pokud je akce ztrátová, třeba i z části kvůli juniorům, tak ať více platí dospělí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:24:06 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
A ještě poslední věc, jak jsem psal na jiném místě tohoto fóra "Juniory je potřeba maximálně podporovat a dělat pro ně HFT natolik přitažlivým, aby o něm ve svých komunitách (škola, facebook atd.) zasvěceně komunikovali a šířili jej dál.". A třeba je i dotovat ze startovného dospěláků!

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:33:23 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Mne zas právě přijde jako ne příliš správné, aby někdo sponzoroval jiné než vlastní dítě. Jak říkám, na jiných společenských, kulturních a sportovních akcích bývá za dítě také vstupné (s výjimkou dětí třeba do 3 let apod.). Tak nechápu proč je najednou problém zaplatit nižší startovné i za dítě.

A ano, souhlasím, že je potřeba to dětem zatraktivnit. Právě proto dostávají ty medaile a jiné ceny i když na ně nemají "nárok". Aby se měli čím v pondělí chlubit ve škole, aby měli zážitky, případně aby se něco nového naučily. Stejně to dítě vůbec neřeší kolik za něj ten rodič vstupné zaplatil. Buď ho tam rodič vzal, nebo ne a dítě má zážitek nebo ne. Málo který z juniorů si to startovné/vstupné asi platí ze svého kapesného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:41:45 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
P.S. Když tu vidím kolegy z SK, tak jsem schválně kouknul, jak to mají oni v FT:

Na aktuální závod je startovné pro členy SAFTA:
dospělý / junior
10 / 0 Eur - převodem
12 / 0 Eur - na místě

Nečlenové SAFTA:
13 / 1 Eur - převodem
15 / 3 Eur - na místě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o startovném
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 13:21:33 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Vidím, že se mi tě povedlo zaujmout a to je dobře. Uvedl jsi zajímavý příklad od přátel ze Slovenska, na kterém je pěkně vidět, jaké mají například členové SAFTA výhody před nečleny. Myslíš, že taky smýšlejí negativně vůči zastřešující organizaci nebo mezi sebou hovoří o výpalném při pořádání soutěží za předem dohodnutých podmínek?

Je to přesně tak, jak to má podle mě být, a jak to například náš klub Česká sklopka dlouhodobě dělá. Členové CAFTA mají startovné menší než nečlenové a dokonce i pro juniory nečleny z toho plyne nulové startovné. No, není to fajn?

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz