FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 12:37:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 21:34:38 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Alu/pet pouzdro na pružinu je obdélník velký tak aby obalil pružinu, dlouhý to musí být tak akorát na pokrytí stlačené pružiny a na předku jsou střižené trojúhelníky jako na papírových modelech, ty se ohnou a pružina tohle poudro za ty trojúhelníky drží vepředu aby se neposouvalo. Když pohledáš určitě nějakou fotku najdeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 21:37:06 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Dík, už jsem to našel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 21:39:11 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Citace:
Použij takový ten dámský brousek na nehty


Jó, to už jsem čet jinde na fóru, že je to optimální na leštění plastu. Plast se nevyleštil, brousek se obrousil :D Ale jednou mě odchytla nějaká ženská v obchoďáku, přeleštila mi tim bez varování nehet a pak se mi to snažila za 40€ prodat. Byl to ale lesk jak blesk, takovej brousek bych si asi měl sehnat :D[/quote]

No já to použil na kovové součásti spoušťového mechanismu slávie S634 a tam to fungovalo bezvadně. S plasty nemohu sloužit, ale každý plast se chová dost odlišně při opracování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: pon 13. dub 2015 21:44:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Ak mozem pridat tiez svoj nazor - skusenost.
Zacinal som davno - davno s S630, potom dlllllllho, ale ze ozaj dlho nic a po tej prestavke som si kupil tiez Gamo Viper Max (5,5 mm). No na rozdiel od viacerych som mal stastie na kamarata, ktory ked som si zistoval, ze ci a aky puskohlad na to Gamo, tak hned po tom co ma zjazdil, ze co som "to" vlastne a naco "to" kupil, mi poradil, aby som puskohlad uz kupil poriadny. Ze ten, ked aj zahodim "to" Gamo, ze ten puskohlad vyuzijem neskor na lepsej vzduchovke. Takze v okoli som urobil "nevidanu vec", ktorej sa mnohi cudovali, ze na Gamo som kupil a namontoval MTC Viper 10 x 44 SCB. Ti ostatní mali typ: "Walther 6x40, Delta Entry 3-9x40 AO, fomei 6x40 atd.) a hovorili, ze na tak slabu vzduchovku sa neoplati dobry puskohlad. Ale potom ako kto chce aspon ako tak triafat ? Jasne, ze to nebude dobre triafat. Skuste dat na Steyera, na Waltera, ci HW100 optiku Walther 6x40 a skuste co s tym nastrielate ...
Nemyslim si, ze som dobry strelec, ale ked som trocha doladil spust na Game, trocha sa szil s tou spustou, ze ta kombinacia Gamo - MTC strielala celkom slusne, pre niektorych prekvapivo neocakavane slusne. (Poznamka: Slusne sa nerovna desat ran presne do jednej diery na 50 metrov :mrgreen: )

Ta spust - ano je to problem. Odporucam rovnako, ako ostatni doladit ako sa da a zatial zvyknut si. Kupovat tu specialnu spust tiez nedoporucujem, radsej dosporit na lepsiu flintu.

A k tomuto:
Zdendaxx píše:
Základem dobré pušky na HFT je: hlaveň, spoušť a pažba.....bojím se že CFXko nedisponuje žádnou.
Vlastně jsem měl možnost zmíněnou porovnat z HW97. O spoušti se vůbec nebudu zmiňovat to je nebe a dudy, pokud si CFXo nastřelíš na danou vzdálenost budeš celkem slušně trefovat(na onu vzdálenost), jakmile ale chceš přenášet na různé vzdálenosti, tomu se při HFT nevyhneš, zjistíš že gamo má naprosto nečitelnou balistiku. Prostě, seriozně můžeš střílet pouze na vzdálenost na kterou máš nastřeleno a zbytek je velká loterie. Vyzkoušeno na dvou kusech s naprosto stejným výsledkem. :shock: :idea:

prepac Zdenda, nedalo sa mi neusmiat sa. To je to, ze na tom Game si najskor mal nejakeho rozkopaneho "Walthera 6x40". Zakladom dobrej pusky je aj a najme dobry puskohlad. Pokial to Gamo nema poskodenu hlaven (ze nedeformuje diabolky), ked ladujes diabolky s uspokojivou kvalitou, tak to Gamo ma "naprosto standartnu balistiku". ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2015 8:01:16 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
A co jsi s tou spouští přesně dělal?
Já tu zatím čet o vyleštění styčných ploch a odstranění pružinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2015 14:47:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Jozef: No, je pravda, že to mohlo být i rukama :D ...ale nebyl jsem tam na to sám a výsledek stejný :lol:
Jinak nejlepší Gamo je s plastovou pažbou, při výstřelu rezonovala tak, že jsem měl pocit, jako kdyby mě někdo praštil prknem přes ruce :D Fakt mňamina :mrgreen: Asi už jsem moc zhýčkaný :oops: :lol:

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2015 22:47:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Majk: Ked si dobre pamatam (bolo davno) tak som ohol napinaciu pruzinu (c.s. 14120) na spusti podla jedneho obrazku na nete do modrej polohy:
Příloha:
ohnut na modro.jpg
ohnut na modro.jpg [ 52.31 KiB | Zobrazeno 11099 krát ]

vymenil stelovaciu skrutku na spusti (c.s. 07420) za dlhsiu a dosteloval to cele. Spust ako taku som nerozoberal a nic nelestil. Este rozkres spuste:
Příloha:
upravit spust.JPG
upravit spust.JPG [ 46.25 KiB | Zobrazeno 11099 krát ]

Gamo uz nevyraba iba jeden typ spuste, tak si over, ci je to to iste (ale myslim, ze CFX ma to iste).

Zdenda: Ze zhyckany ? Ale ano, hovori sa, ze je lepsie prechadzat z horsieho na lepsie, ako opacne. Raz Ti poziciam vyskusat tu moju gamovku. A este Ta potesim, ma tiez plastovu pazbu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: stř 15. dub 2015 7:14:55 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Jozef: Dík za detailní popis. Našel jsem na netu schémata CFXka se dvěma různými spouštěmi (rok 2005 a 2010). Prostě to rozeberu a uvidim, co tam mám.

Btw. já mám pažbu dřevěnou :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: stř 15. dub 2015 21:02:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář 2014 21:03:13
Příspěvky: 308
Bydliště: RPR
Mám taky tuhle skvělou pružinu (v plastu), na základě debaty jsem ji po delší době vyzkoušel a na 25m metrů se vešla do 25mm kruhu při střelbě na ,,pytlích,, s JSB exact
Zpětný ráz ,je ale oproti AA510 skutečně velký. (cfx bez uprav)
Po několika ranách jsem měl dost, za sebe, si nedokážu představit absolvovat 40ran a zárověň dobře trefovat. Pravdou je ,že jsem nic moc střelec. :D
Ale přesto je to pro mě oblíbena pružinovka.

_________________
Beskydští Vzduchovkáři since 2014
>> Beskydští Vzduchovkáři - Youtube <<
HFT ELITE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2015 10:53:09 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Proč ten zpětný ráz tolik vadí? Palné zbraně mají přeci o poznání větší zpětný ráz než pružinovky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz