FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 28. dub 2024 22:12:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2015 2:21:02 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:42:50
Příspěvky: 334
ranovak píše:
...Z PCP se naučíš střílet za víkend, na pružiny to chce měsíce, možná roky. Nevěřil jsem tomu, když někdo od vás psal, že s pružinou musíš střílet alespoň jeden rok než se to pořádně naučíš.


:roll: Kua, to abych už teda začala trénovat na příští sezónu :mrgreen:

_________________
Weihrauch HW98 / MTC Viper 10x44 IRS SCB
Walther LG300 / MTC Viper Connect 3-12x32 SCB
mojerajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 10. led 2015 18:02:23 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Jen tě straší.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2015 11:58:50 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:42:50
Příspěvky: 334
Já se hned tak něčeho nezaleknu... 8-) :mrgreen:

_________________
Weihrauch HW98 / MTC Viper 10x44 IRS SCB
Walther LG300 / MTC Viper Connect 3-12x32 SCB
mojerajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2015 17:09:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Kde tě je konec, už se nám po tobě stýská...?

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 10:02:30 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Mám teď doma 2ks pružin HW97k. Modrou lepenicovou s originální 16J pružinou a mojí s bukovou pažbou a V-mach kitem. Obě vzduchovky osazeny puškohledem Viper 10x44 SCB. Takže konečně jsem mohl porovnat chování obou typů pružin. Překvapilo mne, jak malý rozdíl v tom je. Po všech těch oslavných příspěvcích různě na fórech jsem do svojí HW97k dal V-mach okamžitě po koupi, takže jsem neměl jak a s čím srovnávat. Dnes mohu s klidným svědomím říct, že na střelbu bohatě postačuje originální pružina. Přesnost obou pružin je napsrosto srovnatelná. Originál pružina při výstřelu kopne o trošku víc a jakoby nahoru. Je to cítit hlavně na lícnici, když má člověk přilíceno, že dostane o trochu větší ránu ve vertikálním směru.

Kde je poznat rozdíl je při natahování: Originál pružina jde o něco více ztuha a ne tak plynule a je o poznání hlasitější! Při natahování vydává podobné přerušované cvakání jako např. AA TX200 (která má ale pojistku proti nechtěnému zavření natahovací páky). Zde se asi projevuje, že součástí V-mach kitu je "alu tuninig", díky čemuž nemá pružina takovou vůli a jde hladce a potichu. Taktéž je V-mach kit méně předepnutý (což se pozná při montáži pružin). Rychlost obou vzduchovek je 248 m/s s JSB Exact 4,52mm.

Překvapivě je lepenicová pažba o 300g těžší než buková - 4,3 kg vs. 4,0 kg (čekal jsem že bude lehčí). Na těžiště zbraně to má však naprosto minimální vliv. To dutá plastová pažba je znát zcela jinak (s tou je HW97k výrazně těžší na předek)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 10:16:23 
Offline

Registrován: čtv 30. led 2014 11:16:03
Příspěvky: 116
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Chtěl bych si je na nějakém srazu vyzkoušet side-by-side.

Já jsem subjektivně výměnou pružiny exportní (od Schneidera) za v Mach zaznamenal výrazně lepší výsledky ve střelbě. Před tím jsem měl dost velký rozptyl, ihned pro výměně se to ale hodně zlepšilo.

U pružin má ale samozřejmě velký podíl na přesnosti technika střelby. Proto bych chtěl na sobě, při současné úrovni, vyzkoušet jestli bych s oběma nastřílel přibližně stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 10:17:22 
Offline

Registrován: čtv 30. led 2014 11:16:03
Příspěvky: 116
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Jinak co se týče plastové pažby: možná by stálo za to do ní hodit nějaká olověná závaží. Místa je tam na to dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 11:21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
No, len tak hodit, ci nasipat olovo do pazby nedoporucujem. Raz som to ako zacinajuci urobil na inej pruzinovke s plastovou pazbou a pri vystreloch mi to olovo vytrhlo bodku - povolili skrutky v plaste. Ked som to ale zalial do PUR peny, tak uz to bolo dobre.
Kazdopadne pruzinovku je potrebne vyvazit ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 11:24:17 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Samozřejmě v plastové pažbě místo na závaží je. Ale mě nakonec nevyhovovala T pažba jako celek (hlavně kvůli špatně dostupné pojistce), proto jsem šel do klasické pažby.

Bohužel lepenice (nebo alespoň její železo) půjde ke kamarádovi a ten to chce jen na takové to domácí střílení. HFT s ní určitě střílet nebude :( Takže jedině porovnat na srazu s HW97 někoho jiného (Jama, Bodhi ap.). A souhlasím s tím, že úroveň střelce v tom má určitě dost podstatný vliv. A samozřejmě na závodech nemáš často tak ideální pozici jako při nastřelování a v tu chvíli se může rozdílný zpětný ráz projevit také dost rozdílně. Já to nastřeloval v sedě s rukou položenou na dvou na sobě daných bagách. A tam jsem rozdíl nepozoroval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 25. led 2015 13:08:16 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Tady jsem nafotil terčíky ze včera.

V první řádce jsem nastřeloval puškohled (na ten pravý z dvojice terčů) - po chvíli to začalo chodit na střed, tak jsem o to o řádek níž ověřil na čistý terč - 5 ran (jedna ulítla)
Pro porovnání jsem vzal svojí HW97k s V-machem a dal také 5 ran (ale protože má Blue jinak nastavenou spoušť na kterou nejsem zvyklý, tak jsem se víc soustředil abych s Blue tolik nestrhával, střelbu ze své HW97 jsem odfláknul protože se už i šeřilo a chvátal jsem domů).

Před tím jsem ještě nastřeloval HW98 s puškohledem Delta 4x32. S tou se ale pořád nějak nedokážu popasovat. Na trubce jsou videa, jak s tím někteří střílejí skoro jako s HW97, ale mě so to stále nějak nedaří.

Stříleno venku, za mírného větru na 30m vsedě s oporou o bag. Terčíky mají vnější průměr 27mm.

Uvidím, jestli se mi podaří dostat se s oběma puškama v týdnu do haly a nastřílet toho trochu víc.

Zatím jsem spíše mile překvapen chováním origo pružiny.


Přílohy:
DSC06844 (2).jpg
DSC06844 (2).jpg [ 240.38 KiB | Zobrazeno 10173 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz