FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 28. dub 2024 16:11:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 20:47:13 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
do nedavna jsem si taky myslel ze je potreba drzet pevne obema rukama,ale z toho me vyvedl kubajzz v lipove.strilel jak z vetrovky.proste polozenou na ruce.prej ta diabolka pri kopanci uz je pryc z hlavne.nahodou jsem to dneska zkousel jen tak mit polozenou vzduchnu na ruce a jde to.je pravda ze nastrileni na 30 metru musim uplne predelat.zitra se chystam znova to poradne vyzkouset.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp 2014 19:47:27 
Offline

Registrován: čtv 30. led 2014 11:16:03
Příspěvky: 116
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Taky jsem se díval na nějaká videa na YouTube, jak se má pružina správně držet a mám hrozně nekonzistentní výsledky. Občas super, a občas jak cedník.

Většinou, když se na pružinovku naladím a soustředím a srovnám se a pak to jde (na 15 metrů ve stoje se mi daří i dát deset z deseti ran do černého na standardním vzduchovkovém terči), jindy je ten terč jak řešeto.

Ale jinak má pružinovka svoje kouzlo, nicméně na HFT závod bych s ní zatím rozhodně nemohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pon 25. srp 2014 12:53:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 16:04:17
Příspěvky: 108
Bydliště: Pha 16
Přidám pár postřehů, mám 97ku modrou lepenici asi měsíc. Přestože kupovaná v tuzemsku, během cca první stovky ran lítaly exacty 254-257ms. Docela mazec, ale po vystřílené krabičce diabolek se rychlost ustálila na 245 s konzistencí +-1m(!) Měřil jsem to opakovaně na 20 ranách po sobě, skutečně to tak je. A k tomu držení - opravdu je nejlepší podepřít ji dlaní těsně před spouští - tam má také těžiště. Pětiranný soustřel na 27m se často povede jak s HW100. Měl jsem Prosporta, ale nedokázal jsem s ním nastřílet tak dobře, jako s touhle. Je velice "uživatelsky přátelská", nebo jak bych to nazval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: pon 25. srp 2014 12:57:03 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Tož vítej mezi námi... :D

Už jsem to tu psal. V nové HW97 jsem vyměnil pružinu za V-mach a výkon je 248m/s +-1m! A i po třech krabkách stále stejný. (střílím pouze Exacty)

S ostatním naprostý souhlas do posledního písmene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: čtv 18. zář 2014 18:01:47 
Offline

Registrován: čtv 30. led 2014 11:16:03
Příspěvky: 116
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
@rollo Jak moc jsi tu pružinu zkracoval? Nechal jsem si HWčko teď přeměřit na chronu a budu muset ubrat. Kolik (orientačně) mm na exportní pružině je tak jeden joule? Ať pořád nešroubuju a nebrousím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: čtv 18. zář 2014 19:46:07 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Na slovenském fóru jsem četl něco v tom smyslu, že 5-6mm sníží výkon o cca 2 J (tj. z cca 16,5-16,8 na 14,5 J). Vedlejším efektem je prý o něco klidnější chování a hlavně zlepšení přesnosti (nejspíše v důsledku menšího kopnutí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: čtv 18. zář 2014 20:29:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:19
Příspěvky: 28
Ja som autor napadu s tym skratenim struny. Musim len upresnit, ze nakoniec vykon isiel dolu o rovne 3 J na aktualnych 14,8 J. Skracoval som V-mach. Odrezal som iba zakoncenie pruziny, spolu so zabrusenim rezu neubudlo viac ako 5-6 mm. Mimochodom ten V-mach je pekelne tvrdy material, je to naozaj uslachtila ocel. Nemam tam vobec ziadne podlozky. Pruzina je iba minimalne predpata. Pri jej vkladani blok spuste nebolo vobec potrebne tlacik k zavitu. Po zlozeni som to samozrejme premeral na chrone. Exportnu strunu mam doma tiez, ale tu som este vobec neskusal. Je ovela dlhsia ako V-mach. Skratit ju o 1 cm podla mna nemoze uskodit. 97-cku mam 3 roky, od zaciatku s nou sutazne strielam FT plus som si vyskusal aj zopar krat HFT. Rozhodne mozem potvrdit, ze po osadeni V-mach kitu a jeho upraveni na nizsi vykon je to celkom iny level ako tovarensky standart.

_________________
HW97K V-mach, HAWKE Sidewinder 8-32x56 1/2 MilDot 20x
Člen S A F T A
http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 21. zář 2014 9:08:04 
Offline

Registrován: stř 11. čer 2014 23:57:35
Příspěvky: 15
Potvrdím Rollove slová. V mach pružinu som skrátil aj ja o cca 5mm - 6 mm a dostal som sa na zákonný limit. Podložky som nepoužil žiadne a celý priebeh výstrelu je tlmenejší. Konzistencia výstrelov sa pohybuje +- 2,5 m/s čo je viac ako prijateľné. Možno by to chcelo ešte trošku polaborovať s dľžkou aby sa chod ukľudnil na max možnú mieru, ale pravdu poviem nemam chuť to X krát rozoberať a skladať pretože toto sa dá urobiť iba systémom pokus - omyl. Tento stav mi vyhovuje a až sa naučím strieľať tak potom snáď dôjde aj k doladeniu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 22:42:09 
Offline

Registrován: sob 01. úno 2014 12:03:27
Příspěvky: 63
Bydliště: U řeky Sázavy
Ono to zakončení pružiny tam má své odůvodnění a to poměrně důležité, vedení energie na střed pružiny, když už bych zkracoval, tak jen na jedné straně a tu orientovat dozadu, origo zakončení na píst!!! Zakončení pružiny je náročné na výrobu, a kdyby nebylo tak důležité, tak se s tím nikdo s prominutím srát nebude a ušetří. Zkracovat obě strany je opravdu hloupost...

_________________
Píst je píst, kdo ho nezkrotí, tomu zbývá větrovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: stř 24. zář 2014 5:12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:19
Příspěvky: 28
Ved nikto netvrdi, ze sme rezali z oboch stran. Skratena strana isla samozrejme dozadu ku spusti.

_________________
HW97K V-mach, HAWKE Sidewinder 8-32x56 1/2 MilDot 20x
Člen S A F T A
http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz