FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 13:03:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj 2015 23:04:16 
Offline

Registrován: ned 25. říj 2015 19:23:21
Příspěvky: 3
Bydliště: Detva, Slovensko
Marcela píše:
Pružina je prostě pružina, to neokecáš. Má to sice svůj limit, ale jakej? Sice mám HW97k, se kterou jsem si vystřelila maximálně půl krabičky a v současnosti (vlastně teprve letos) střílím s HW98, limit je však vždycky puška, a já osobně vím, že jejího maxima jsem ještě nedosáhla.
Ako som pozeral v roznych vysledkovych listinach, videl som maximálne 40 bodov v FT z 50 moznych (50 sklopiek) :o
Opravujem: v Litve na MS nastrieľal Stephen Privett (UK) na tretí deň až 45 !! Za ním ďalší štyria 42 bodov.

V HFT by to bolo priblizne 95 bodov, ak predpokladám ostatné ako trafený obrys
( ak niekto sklopí 40 z 50, potom zvysok bude skoro isto aspon cinknuté).
Do takeho limitu sa musim este dlho snazit, aby som sa tomu aspon priblizil :roll:
Mám otázku: Je mozne dat dolu moderator z hlavne? Odspodu je nejaký torx, ale tym sa to neuvolnilo.
Uvazoval som nad nejakým moderatorom s kuzelom, ako je
napriklad tu http://cdn.pyramydair.com/images/acc/Hatsan-Air-Stripper-for--PCP-rifle_H-HA90100-5.jpg
Alebo na HW97 je to nezmysel?

_________________
HW97K & JSB Exact 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 22. pro 2015 23:30:31 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Závaží na konci hlavně (moderátor tam asi nebude, ten se dodává jen na německé verze za příplatek) se musí nahřát a pak teprve půjde dolů. Je to pojištěné nějakým tmelem. Víc by měl vědět Jirka Fousek (jirkaf), ten to už sundaval...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 22. pro 2015 23:46:02 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Jozef píše:
Kubajzz to co pises mas uplne pravdu, ale o stlaceny vzduch mi vobec neslo.
Skor ma zaujimal vplyv zmeny teploty (rozdiel 40 stupnov C) na samotnu pruzinu (tepelna roztaznost kovu pri zvysovani teploty, s tym suvisiaca zmena mechanickych vlastnosti, tuhost pruziny pri tychto rozdielnych teplotach atd atd.). Inac sa sprava pruzina v horucom lete a inac v zime. Sam urcite vies, ze prasknutych pruzin v pruzinovkach je podstatne viac v zime, ako v lete.
Dakujem ranovak za komentar. Od konca leta (skorej jesene) mam v HW-cku novu skratenu pruzinu. A rozmyslam, ci jej spravanie - zmeny (aj ked nie velke) su sposobene zmenou teploty, alebo "ze si uz konecne sadla", alebo cim. Ked sa mi bude chciet, tak to rozoberiem a porovnam dlzku ...


Jeden postřeh z používání HW97 v chladu: Oproti PCP se na mojí a Víťovo HW97k s teplotami pod +5°C výkon mírně zvyšuje! Opakovaně zjišťováno na chronu s puškou temperovanou na cca pokojovou teplotu a po dvou hodinách v teplotách okolo 0-5°C je výkon asi o 2-3m/s vyšší!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2016 13:39:10 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Ale dnes jsem konečně udělal test, na který jsem dlouho čekal na dostatečně nízké teploty...

HW97k s V-machem co má za sebou cca 12.000 ran (takže bych řekl dostatečně zaběhnutá). V garáží při cca +18°C má výkon 237 m/s +-4m/s (měřeno 20 ran). Pak jsem ji dal na hodinu na terasu, kde je -8°C. A pak začal střílet. První rány byly přes 243 m/s a jedna dokonce až 248 m/s. Celkem bylo rychle vystřeleno 20 ran přes chrono. Poslední rány byly všechny okolo 238 - 239 m/s (jedna dokonce 236 m/s). Celkový výsledek byl 243 m/s +-6 m/s.

Takže závěr který jsem si pro sebe udělal:
V chladu pružinám stoupá výkon (a naopak v létě, jako třeba letos, při +35°C klesá klidně o 10m/s, max. odchylka v létě byla o 15 m/s dolu) a zhoršuje se konzistence (v létě se konzistence nezhoršovala). Pokud ale v chladu střílím intenzivně rychle za sebou, pružina a píst se začne zahřívat a výkon se vrací do normálu. Pak stačí třeba na 15 minut přestat střílet a pružina opěch vychladne. Extrém je závody HFT, kde za cca 3 hodiny člověk vystřelí 30-40 ran s dlouhými prodlevami mezi výstřely, kde se flinta nezahřeje.

Navíc u pružin může hrát ještě vliv použité mazivo (olej vs. vazelína, já tam mám grafitovou vazelínu co je přibalena k V-machu, ale když si vzpomenu co všechno v různých flintách už jsem viděl za mazivo a to od HW je proslulé tím, že v zimě výrazně ztuhne...)

Přesnost jsem nezjišťoval. Máme na zahradě 20cm sněhu a lehat si do toho bílého hnusu nehodlám a do haly, kam jezdím střílet se v tomto množství sněhu nedá zajet. Ale protože z léta vím, že mi to výškově nástřel změní (o 1-1,5cm směrem dolu) tak předpokládám že teď v zimě to nebude jiné.

A pak že pružiny jsou nenáročné, bezúdržbové a bezporuchové.... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2016 18:51:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
A vsak, ze je s pruzinou vacsia zabava ... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2016 21:03:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Mi to dává logiku, ale s pružinou to nebude mít nic společného.
Bude to souviset s teplotou vzduchu. Při pohybu pístu se vzduch zahřeje na několik set stupňů a tím se rozepne. Když je ten vzduch studený, tak je hustší a udělá to při rozepnutí větší objem a tudíž větší tlak. Je to stejné jako když přehřátý motor v létě taky nemá výkon. Dalo by se to i poměrně lehce spočítat podle stavové rovnice plynu. Ale teď se mi nechce. :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2016 22:01:17 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Příčina je mi úplně ukradená. Stejně ji nemohu nijak ovlivnit. Důležitý je pro mne důsledek! A ten je, že to vlivem teploty mění nástřel a to tak, že výrazně. :evil:

Navíc to co tvrdíš ty nedává smysl, protože při rychlé střelbě by to pořád nasávalo stejně studený vzduch a tudíž by to nemělo v daných podmínkách v průběhu střelby měnit výkon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2016 22:51:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Myslim si, ze vacsi vplyv, ako samotny "studeny vzduch", je spravanie sa ciastociek vody - pary v tom "studenom vzduchu" pri samotnom vystrele. Ale tieto vplyvy su podla mojho nazoru minimalne. Skor by som sa zameral na "zelezo" ...
Kazdopadne, ako pise ranovak, je dobre poznat dosledok, ako sa chova pruzinovka v zime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 14:23:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:19
Příspěvky: 28
Kubajzz píše:
Mi to dává logiku, ale s pružinou to nebude mít nic společného.
Bude to souviset s teplotou vzduchu.

Jakub, som hlava nestudovana, ale s tymto sa nedokazem stotoznit. :mrgreen: Ak by to bolo iba o teplote vzduchu ktory sa dostane do valca pri natiahnuti pruziny, efekt narastu vykonu by musel byt takmer okamzity. Cize puska bytovej teploty by musela mat okamzity narast ustovky, nie az po nejakej dobe vystavenia vonkajsej teplote ako pisal Radek. Zvysenie ustovky urcite nesposobi ani ztuhnutejsia vazelina a tesnenie piestu. Mne to logicky vychadza na pruzinu. To ze ocel krehne vplyvom mrazu je znamy fakt. Cize vychladena pruzina sa sprava ako viac zakalena. preto ten vyssi vykon. Toto by podla mna mohol potvrdit nejaky strojar vystudovany v odbore materialovy inzinier. Ak to tak nieje, opravte ma prosim. Vzdy sa rad naucim nieco nove...

_________________
HW97K V-mach, HAWKE Sidewinder 8-32x56 1/2 MilDot 20x
Člen S A F T A
http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 14:31:44 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: ned 26. led 2014 16:14:54
Příspěvky: 78
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
No myslím že Kuba má pravdu, proč maji přeplňované motory mezichladice vzduchu? Čím menší má ten vzduch teplotu tím více ho tam nacpu ne? :)

_________________
AirArms EvII mk IV Blue
Ewanix - Windy City. 117
HW 97k
http://ondrak88.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz