FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 19. dub 2024 21:49:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 15:24:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:19
Příspěvky: 28
To s medzichladicmi je mi jasne, ja netvrdim ze to nieje pravda. Napisal som len, ze Radkov test potvrdil, ze teplota vzduchu vo valci pruzinovky nieje primarny faktor vyssieho vykonu v chladnom prostredi.

_________________
HW97K V-mach, HAWKE Sidewinder 8-32x56 1/2 MilDot 20x
Člen S A F T A
http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 16:53:41 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3309
Bydliště: Praha
No, těmi dalšími výstřely právě potvrdil, že primární faktor je teplota vzduchu.
Aby se zahřála pružina je blbost, ta je mimo pracovní prostor se stlačeným vzduchem, takže se nemá jak zahřát. Stlač pružinu kolikrát chceš a její teplota se nijak nezmění. Naproti tomu v prostoru před pístem se teplota mění v řádu stovek stupňů, prostě je to jako dieselový motor, schválně tam kápni naftu a uvidíš co se stane.
Pokud po první ráně následují další, tak už se vzduch nasává do vyhřátého prostoru, což ho zahřívá, tudíž se ho stlačí míň, tím pádem to má menší účinnost a vnějším projevem je nižší rychlost.
To je jasné jako facka. :mrgreen:
Je to stejné jako s tím motorem, jak píše Ondra.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 20:04:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Kubajzz píše:
... Pokud po první ráně následují další, tak už se vzduch nasává do vyhřátého prostoru, což ho zahřívá, tudíž se ho stlačí míň, tím pádem to má menší účinnost a vnějším projevem je nižší rychlost.
To je jasné jako facka. :mrgreen: ...

No, s tou fackou by som este chvilu pockal ... :lol:
Pri stlaceni vzduchu vo vseobecnosti "vznika" teplo, ale pri vystrele z pruzinovky je zohriaty vzduch len v poslednej casti valca a co je podstatne len velmi kratku dobu na to, aby stihol zohriat steny valca a piesta natolko, aby tieto spatne podstatnym sposobom ohriali vzduch pre dalsi vystrel vcucnuty ...
Na druhej strane, myslim, ze tu nikto netvrdil, ze pruzenim pruziny sa tato touto cinnostou ohrievala ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 22:36:19 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3309
Bydliště: Praha
No, na ohřívání pružiny tady tipuje Ranovak a rollo.

Podle mě chlazením se síla pružiny nezvýší, spíše naopak. S nižší teplotou se ocel zkracuje, takže pružina se zkrátí, takže bude slabší, toť moje teorie. :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: sob 13. úno 2016 0:29:39 
Offline

Registrován: pát 12. úno 2016 12:06:44
Příspěvky: 6
Bydliště: Nymbursko
Zdravím vespolek. Jsem tu nový a asi bych se měl představit, ale říkám si,že by nebylo vhodné plevelit vlákno OT plkama. Pro začátek asi bude stačit,co mám v profilu a zbytek vyplave časem,bude-li třeba.

Abych si přisadil k té vaší diskuzi: mám takový tušení,že to přirovnání k motoru asi bude na místě. Studená flinta podle mě má mírně vyšší výkon právě z toho důvodu, že studenýho vzduchu se vejde víc a při výstřelu je tedy vyšší tlak i rychlost střely. A postupně se střelbou ohřívá jednak teplotou stlačeného vzduchu, a jednak taky třením těsnění pístu o stěny válce. A to je,IMHO,ten nejpodstatnější vliv na ohřev zbraně.

Ale je to jen můj laický názor.Nemám dostatečného technického vzdělání,abych za to byl ochoten dát ruku do ohně.Což se potvrdí mým následujícím dotazem.
Pořídil jsem v rajchu u Schneidera HW97 BL STL v ráži 4,5. A k němu samo i V-MACH set. Jenže co čert nechtěl, nevšiml jsem si,že je ve dvou provedeních. A to pro ráži 4,5 a pak pro 5,5. No samozřejmě,že jsem si ke 4,5 flintě objednal 5,5 V-MACH. A rád bych se zkušenějších uživatelů zeptal, jak moc velkej je to průšvih? Laicky jsem si vydedukoval asi toto: Divil bych se,kdyby nějaký výrobce vyráběl vzduchovky obou záží z různých polotovarů. Zbraně se podle mě liší pouze průměrem vývrtu hlavně. (Pokud se ovšem nemýlím.) Tedy s průměrem pružiny,ani dalších dílů,by neměl být problém.Ani s její délkou. Rozdíl zřejmě spočívá pouze v "naladění" pružiny pro tu kterou ráži. Tedy: Pokud je výchozí veličinou maximální výkon (16J) musím pro těžší střelu(5,5) zajistit nižší tlak(a tedy nižší rychlost střely), než pro lehčí střelu(4,5). Vyplývá mi z toho tedy,že pokud do pušky ráže 4,5 vrazím pružinu pro 5,5,odladěnou na 16J, bude fungovat,ale s nižším výkonem. Je to tak, nebo se mýlím a všechno je jinak?

Prosím poraďte. pušku jsem zatím nerozebíral,takže tu teorii o rozměrech dílů nemám ověřenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 0:36:15 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Bohužel já snad nikdy HW97 ve .22 ani neviděl, natož abych ji měl v ruce....

Ale když jsem prošel soupis náhradních dílů, tak originální dokumentace HW ani nerozlišuje pružinu pro jednotlivé ráže, pouze pro rozdílný výkon.

U V-machu se dá koupit samotné vodítko pružiny a u něj se také nerozlišuje pro jakou ráži nebo výkon je určeno, takže předpokládám, že průměr pružiny bude stejný. Otázkou je její síla.
Ale protože je předpoklad že by ve .22 měla být spíše slabší, tak bych to nejprve zkusil namontovat a změřit rychlost diabolky a teprve když by byl výkon nízky bych objednával novo pružinu. Poškodit by se nic nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 11:22:56 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3309
Bydliště: Praha
Je to jak říkáte.
Všechno je úplně stejné, ale pružina do .22 je pro 16 joulů slabší. Nevím jak teď, ale kdysi bylo výrobcem výslovně zakázáno dávat pružinu z .177 do .22, právě z důvodu, že výkon byl o pár joulů vyšší.
Když to uděláte opačně, tak se nic nestane, ale pravděpodobně budete mít problém s nízkým výkonem.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: stř 13. dub 2016 19:34:26 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 19:54:15
Příspěvky: 287
Bydliště: Drahanská vrchovina
Tak jsem se stal majitelem nového HW97.
Dnes jsem namontoval optiku- Burrise a natěšen hned vyzkoušel a ejhle zrada :shock: Zásahy na 30 metru padají o 7cm pod kříž a točítko výškové korekce mám na doraz, co teď :?: Poraďte co mám špatně?
Rychlost: 233,5m/s
Montáž: jednodílná s kolíkem proti posunutí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: stř 13. dub 2016 19:52:02 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
uz nevim na cem ale podkladal jsem jedno oko montaze plechem od piva(plechovka)jinak te vitam mezi pruzinare......kurna Svato nebyla nahodou rec o AAPS :) uz vidim ten inzerat .......prodam EVo....znacka cuchnul jsem k pruzine


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Weihrauch HW97k
PříspěvekNapsal: stř 13. dub 2016 20:17:22 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 19:54:15
Příspěvky: 287
Bydliště: Drahanská vrchovina
Jo, čučel jsem po Prosportě :oops: ále ta Tpažba je prostě lepší. A to podložení zkusím.

EVo neprodám!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz