FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:30:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: čtv 20. dub 2017 20:48:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro 2014 20:29:48
Příspěvky: 16
Miki píše:
Jo, já mám v podstatě všechno co se dělá projetý, ale tyhle už jsou trochu přes rozpočet, když k tomu připočítam dopravu, úpravu u puškaře a zkušebnu, budou ty náklady bez optiky někde ke 14 tis...

Úprava nestojí majlant, zkušebnu si škrtni :D a na 14K se dostaneš jedině s V-Machem za 120 Eur!

_________________
AA TX200 HC 5,5 FAC + EO HELIX 6-24X50 SFP • Exact Jumbo Express


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: čtv 20. dub 2017 20:52:27 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
To už nemusí být české tormentační značky? Čili se dá dovést ( třeba ) vzduchovka z Polska a normálně jí tady provozovat? ( o 17J vím )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pát 21. dub 2017 15:26:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro 2014 20:29:48
Příspěvky: 16
Já teda nevím o nikom, kdo by vyměnil pružinu a mazal se vzduchovkou na zkušebnu . Notabene, když budeš mít po výměně výkon třeba lehce nad povolenou hranici. Normálně koupíš v Čechách vzduchovku od polského distributora nebo na Slovensku od českého...

_________________
AA TX200 HC 5,5 FAC + EO HELIX 6-24X50 SFP • Exact Jumbo Express


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pát 21. dub 2017 15:45:22 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Obavál bych se ,že jestli jednou k tomu dojde a ty ji budeš muset přihlásit ,tak ti tam ta zkušebna nejspíš bude chybět.....snad k tomu nedojde....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pát 21. dub 2017 15:48:41 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
Já to nespojoval s výměnou pružiny, žil jsem v tom, že když si necháš poslat/sám dovezeš pušku ze zahraničí tak aby jsi jí tady mohl provozovat musí projít českou zkušebnou za pětikilo, pokud to ( už ) neplatí, pak jedině dobře, mám kamaráda v Polsku a občas se tam dá nakoupit levněji než tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě 2018 20:11:02 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. kvě 2018 16:07:02
Příspěvky: 186
Bydliště: Ašsko
Ahoj, trošku to tu zkusím oprášit. A jelikož je to můj první příspěvek na fóru, tak se zároveň i krátce představím.
Jmenuju se Míra - obráceně Arim, jsem až z Aše, jj až z Aše.. :lol:
Jsem dlouholetým vlastníkem krátké pušky Československé zbrojovky, 4,5 cal. Je to kus prorezlého železa co jsem za poslední letá tu a tam sporadicky zvenku přejel hadrem od oleje a hlaveň protáhl hadříkem.
Přesto i při kadenci zhruba 1000 ran ročně ,,opravdu slouží". :D
Přiznám se že donedávna jsem byl s proháňením plechovek, víček od piva, terčíků, a jiného bordelu na pět metrů na dvorku docela spokojenej.
Ale nyní jsem si vzal do hlavy, že bude třeba koupit něco nového, a proto jsem začal googlit, sjíždět videa na Trubce atd. Samozřejmě jsem narazil na firmu Gamo, Hatsan, Cometa a podobných.
Nebudu vám tu spamovat dotazem na první Gamo cfx co mě zaujalo, co na něj říkáte a bla bla.. ;)
Něco jsem si tu už početl. Je mi jasný že je tu určitá úroveň a standart. Přesto se s odstupem pokusím zeptat na nějaký tip, v řádu pár měsíců bych chtěl pokoupit pístovou vzduchovku ráže 5.5cal, nemám žádný závodní ambice nebo tak.
Chtěl bych něco při pořizovací ceně max. 8500,- za holou zbraň. Samozřejmě to nejlepší co je v týhle cenový relaci dostupný. Z hlediska náhradních dílů, pokud by byla možnost s montážní lištou ale není podmínkou.
Plast nebo dřevo taky nehraje roli. Zkrátka se zeptám na najlepší vzduchovku za max. 8500,- na prohánějí plechovek s dobrou přesností, dostřelem, výdrží atd.
:mrgreen:
Snad nejsem zase jeden z těch co se s penězma na kolo ptá po motorce..
Budu vděčnej za každej tip.

_________________
AA400 Carbine, Valiant Themys II, 3x12 - 40
HFT Team NKS
https://nks-as.team/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě 2018 20:29:58 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. kvě 2018 16:07:02
Příspěvky: 186
Bydliště: Ašsko
Ještě bych chtěl dodat, že se přikláním spíš k co možná nejvíc destruktivní střelbě. Spíš než z desítek v terči se raduju z prostrlřeleného prkna.. :D 8-) :oops:

_________________
AA400 Carbine, Valiant Themys II, 3x12 - 40
HFT Team NKS
https://nks-as.team/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 14. kvě 2018 21:48:12 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Nikdo se k tomu nemá, tak zkusím aspoň já, asi trochu nesouvisle.
Destrukční střelba - to je fajn, že párkrát prostřelíš prkno, ale co dál? Pak začneš chtít něco trefovat.
Ráže 5,5mm - tohle nemá v pístových vzduchovkách smysl.
Cena do 8500 - za to jsou čínské, turecké a španělské flinty. Je to rychlovýroba, špatné konstrukce, nevhodné materiály, mají děsné spouště, ty pušky se prostě po pár krabičkách diabolek rozsypou, a to myslím doslova. Pamatuju si, jak se vloni v Bohumíně v JSB stánku střílelo na špejle o ceny z podobných pofiderních vzduchovek, padly tam za den určitě tisíce ran, protože každý si chtěl vystřelit nějakou tu cenu, všichni tam stáli frontu dokola, no a furt to nešlo pořádně nastřelit, pořád se dávalo hledí výš a výš, až už bylo úplně nadoraz. No a na to konto jsem si všiml, že těm puškám se tím natahováním prostě normálně ohnuly hlavně směrem dolů!

Pokud trváš na pístové vzduchovce, tak pokud to chceš jen tak na zábavnou střelbu bez optiky na zahradě na plechovky, tak si kup Slávii 634. Pokud chceš střílet s optikou a chceš taky něco trefovat, tak je tady Weihrauch HW97/98 nebo Air Arms TX200/Prosport. Nic jiného nepřipadá do úvahy, možná kromě pár dalších v zásadě kuriozit. U pístovek to není tak odstupňované jako třeba u větrovek, u pístovek je prostě mezi těmito puškami a ostatními obrovská kvalitativní a užitková (nikoliv cenová) propast.

Tak nevím, to jsi asi slyšet nechtěl. Předpokládám, že to mělo být něco jako: "Vem tamtoho Turka, ten udělá díru do dveří a prostřelí flašku od rumu." :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2018 4:24:18 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. kvě 2018 16:07:02
Příspěvky: 186
Bydliště: Ašsko
Ahoj, děkuju za odpověď.
Samozřejmě budu chtít pušku na trefovaní, blbě jsem nadsazoval.. :oops:
Ještě jsem koukal na Walther Terrus. Ani ten za ty peníze nestojí?
Přiznám se že náklady na HW 97/98 jsou už dost nad čarou, ok dovedu si to ještě představit. Ale vůbec netuším jakou optiku.. Tzn. nejmíň 4000,- za puškohled navíc že? Ale potom budu majitelem s equipem na začátek i pro závod? ( fakt sem mezi vámi nováček, prosím nekamenovat)
:lol:

_________________
AA400 Carbine, Valiant Themys II, 3x12 - 40
HFT Team NKS
https://nks-as.team/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2018 7:15:40 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Kombinace HW 97 a Nitru se ti bude fungovat jak má a budeš spokojený. Nicméně v této ceně už koupíš i větrovku CZ 200 a to je v přesnosti zase malinko jinde. Nicméně chápu, že k tomu by muselo být další příslušenství.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz