FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 19. bře 2024 8:02:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pát 01. led 2016 23:42:06 
Offline

Registrován: pát 01. led 2016 22:06:29
Příspěvky: 2
Zdravím,
prosím o radu při výběru vzduchovky. Chci koupi vzduchovku s optikou, terčové střílení, sklopky, případně možná i nějaký závod. Sám vlastním vzduchovku z dob pionýrských táborů 631 ( ...70 léta...) Je mě jasné, že cena 3000 kč nic neřeší. Preferoval bych ráži 4,5 mm a střední cestu....nechci nic obyč, a ani žádný extra luxus, vidím to v cenové relaci 5000 - 6000 kč +- 500 kč. Po zjištění a čtení různých informaci jsem značky Game a Hatsan zavrhl.
Rád bych znal Váš názor na tohle : Crosman Remington Sunnit,optika 3-9x40 cca 3990 kč, nebo Hammerli Hunter Force 900 Combi, spodní nátah s optikou 6x42,cca 4990 kč, k téhle se popravdě přikláním blíž .....případně nějaké Vaše doporučení.
Vaše stránky, jsou velice zajímavé, dozvěděl jsem se spoustu informací a budu se těšit na další.

V Nové roce 2016 Vám Všem přeji hodně zdraví a pevnou mušku.

Libor
l.benes@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: ned 03. led 2016 21:58:28 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Asi bude víc lidí, co ti doporučí HW 97. Nebo ještě lépe, stav se na nějakém sraze a myslím, že budeš poměrně rychle zasvěcen.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: ned 03. led 2016 23:53:07 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Pokud ji chceš na to co jsi uvedl v úvodu, tak uvažuj jedině o jedné z následujících: Weihrauch HW77 nebo HW97 nebo AirArms TX200/TX200HC případně ProSport. Ještě by v úvahu mohl připadnout Walther LGU. Ale cena těchto vzduchovek je cca dvojnásobná než tvůj limit. Občas se podaří koupit jetou HW97 za cca 8-9.000 Kč. Nová u nás stojí cca 11.000 Kč. AirArms jsou ještě o něco dražší.
Na obě značky je dostatek náhradních a tuningových dílů a jsou s nimi bohaté zkušenosti.

Hamerli 900 bych raději nebral. Na plechovky by možná mohla stačit, ale na přesnou střelbu nebo na HFT to chce něco lepšího.

Zbytek jak psal Mandy. Nejlepší je někde si je vyzkoušet. Případně napiš odkud jsi. Třeba se najde někdo v okolí s kým se můžeš sejít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2016 20:36:26 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Ono hlavní problém je, že v těch pístových vzduchovkách nic jako střední třída neexistuje. A tím myslím střední třídu jako vlastnostmi při střelbě, nemyslím tím cenově.
Ten rozdíl ve vlastnostech mezi levnými vzduchovkami a HW97+TX200 je velmi výrazný. Ale ty vzduchovky co si jako hrají na střední třídu by se spíš daly srovnávat s těmi levnými. Je to poznat hlavně na závodech. V pístovkách se jiné vzduchovky než HW+AA prostě vůbec nechytají. To není jako třeba v PCP, kde i střelec s levnou větrovkou může vyhrát nebo nastřílet velmi dobrý výsledek.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2016 23:17:52 
Offline

Registrován: pát 01. led 2016 22:06:29
Příspěvky: 2
Výborné vysvětlení chlapi,
díky za objasnění situace a tipy. Začínám býti více v obraze, a pomalu i přehodnocovat finance. Je pravda, že to co je levné, není ve skutečnosti dobré, to už mě také život naučil.... Takže pístovka a cenová relace s optikou 12-14000 +-,že ? Případně upřesněte....Jinak, já jsem od Plzně, spíše Plzeň-jih, takže pokud by byl někdo v okolí, s kým bych o tom mohl hodit řeč, byl bych rád za tip. Co se týče srazu, asi je to nejlepší varianta na rychlé zasvěcení. Pro mě jsou asi nejdostupnější Panenské Břežany, nebo je také něco dostupnějšího ?
Předem díky za další informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2016 23:26:42 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Beny: Zkus kontaktovat na fóru gunshop.cz uživatele "pelerm". Je také odněkud z plzeňska a s pružinami má dost zkušeností, případně bude mít kontakt na další kolegy z plzeňska.

Pokud bys někdy jel přes České Budějovice tak se mi ozvi a můžem to probrat a něco i vyzkoušet.

Určitě marné by to nebylo ani třeba v CACu u Alexxxuse. Tam je pružinářů vždy několik.

A pak samožřejmě Žalany. Tam je také slušná koncentrace pružinovkářů (i když někteří aktuálně střílí s PCP, tak o jejich zkušenostech s pružinami netřeba pochybovat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: ned 05. čer 2016 15:07:17 
Offline

Registrován: ned 05. čer 2016 15:01:36
Příspěvky: 1
Zdravím, nenašla by se na jihu čech dobrá duše s Prosportem, nebo s HW97 ? Rozhoduji se mezi těmito dvěma a vyzkoušení v ruce by mi určitě řeklo víc než 10 recenzí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: stř 19. dub 2017 16:56:59 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
Ahoj.
Zase se zaobírám myšlenkou koupit si letos nějakou slušnou pružinu. Zkušenost z minulosti mám s TX200 ale na tu letos nebude, strop mám tak do 10t. za holou braň, tak mě zaujali čtyři jiné a to Diana 280 Classic nebo 34 Classic a Walther Terrus WS nebo Classus WS, všechno ve 4,5. Bohužel o nich toho nikde na forech moc není, respektive o Dianě jsem sem tam zachytil povzdech, že už to není co bývalo a o Waltheru v podstatě nic. Pokud mi někdo můžete přispět názorem budu rád, samozřejmě nehodlám platit stín v minulosti slavné značky ve kvalitě Slavia.
Díky za názory.
Miki


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: čtv 20. dub 2017 17:51:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro 2014 20:29:48
Příspěvky: 16
Ahoj, podívej se i na HW95. Kvalitní hlaveň, méně plastu, dobrá spoušť, klasický vzhled:
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/30375
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1502
https://strix071.wixsite.com/airgunup/weihrauch-hw95

Bude obtížnější tuto pružinu nainstalovat. Doporučuji uživatele Strix71 (na vedlejším fóru) Strix071@gmail.com ;)

_________________
AA TX200 HC 5,5 FAC + EO HELIX 6-24X50 SFP • Exact Jumbo Express


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem vzduchovky
PříspěvekNapsal: čtv 20. dub 2017 19:10:03 
Offline

Registrován: úte 18. dub 2017 7:23:35
Příspěvky: 6
Jo, já mám v podstatě všechno co se dělá projetý, ale tyhle už jsou trochu přes rozpočet, když k tomu připočítam dopravu, úpravu u puškaře a zkušebnu, budou ty náklady bez optiky někde ke 14 tis. Trochu jsem myslel i na HW 57, ale nejsem si jistej, třeba ta echt hnusná muška no ale zatím ani tu nezatracuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz