FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 15:13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: sob 11. dub 2015 15:36:59 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Jo, koukal jsem, kde ty srazy jsou, Západní Čechy jsou holt zapomenutý kraj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 6:38:02 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Základem dobré pušky na HFT je: hlaveň, spoušť a pažba.....bojím se že CFXko nedisponuje žádnou.
Vlastně jsem měl možnost zmíněnou porovnat z HW97. O spoušti se vůbec nebudu zmiňovat to je nebe a dudy, pokud si CFXo nastřelíš na danou vzdálenost budeš celkem slušně trefovat(na onu vzdálenost), jakmile ale chceš přenášet na různé vzdálenosti, tomu se při HFT nevyhneš, zjistíš že gamo má naprosto nečitelnou balistiku. Prostě, seriozně můžeš střílet pouze na vzdálenost na kterou máš nastřeleno a zbytek je velká loterie. Vyzkoušeno na dvou kusech s naprosto stejným výsledkem. :shock: :idea:
Jak už tu někdo psal, odstřílet se s tím určitě dá s jakou úspěšností je věc druhá, každopádně bych se vyhnul investicím do sportovní spouště atp. Zajeď na pár akcí vyzkoušej i jiné pružiny a pak se rozhodni ;) 8-)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 7:00:46 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Zdendaxx píše:
gamo má naprosto nečitelnou balistiku. Prostě, seriozně můžeš střílet pouze na vzdálenost na kterou máš nastřeleno a zbytek je velká loterie.

Nechci být moc chytrý, ale neměla by být ta vnější balistika stejná jako u ostatních?
Nějak jsem si nevšiml, že by se třeba do chairgunu zadávala i značka vzduchovky. ;)

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 7:12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 18:18:27
Příspěvky: 181
Bydliště: u Brna
Pro diabolku krerá čichne ke španělské oceli zřejmě přestane platit gravitace :D

_________________
Steyr 110 + Sightron SI
www.hft-brno.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 9:26:19 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
martin k píše:
Zdendaxx píše:
gamo má naprosto nečitelnou balistiku. Prostě, seriozně můžeš střílet pouze na vzdálenost na kterou máš nastřeleno a zbytek je velká loterie.

Nechci být moc chytrý, ale neměla by být ta vnější balistika stejná jako u ostatních?
Nějak jsem si nevšiml, že by se třeba do chairgunu zadávala i značka vzduchovky. ;)

No asi měla, ale není, je to nejspíš vlivem více faktorů...tvrdá spoušť, nepříliš kvalitní hlaveň, to kopnutí. Já si to nedokáži taky vysvětlit, ale balistické tabulky pro Gamo zřejmě neplatí, nebo to líta ve spirále či co :?: :?: Kdybych to sám nevyzkoušel, taky bych tomu neuvěřil :?: :?: ..moudrý jsem z toho nebyl, ale prostě to tak bylo. Na nastřelenou vzdalenost to chodilo relativně dobře, na jinou jsem to honil po "celém terči". Jako, sklopku bych asi trefil, ale killzonu ani omylem :!:

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 9:57:27 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Citace:
pokud si CFXo nastřelíš na danou vzdálenost budeš celkem slušně trefovat(na onu vzdálenost) ... a zbytek je velká loterie

balistické tabulky pro Gamo zřejmě neplatí, nebo to líta ve spirále či co


To mi přijde fyzikálně krajně nepravděpodobné :)
Vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 11:29:43 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
jo vyzkoušej, samotného by mě zajímalo na co přijdeš. s tím že to lítalo po celém terci jsem to přehnal, proto ty uvozovky ale na 25mm kilzonu fakt loterie. ;-)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 12:47:47 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Ještě dodám, že minulý víkend, když mi puška přišla, jsem nastřílel tak 200-300 ran (JSB, různé typy, hlavně Exact 4,51mm). Střílel jsem v leže s flintou na pytli (od brambor) s pískem na cca 20m. Ke konci se mi dařilo střílet seskupení, která by se vešla do kruhu 25mm.

Hodně jsem se ale trápil s optikou (Delta Entry 3-9x40 AO). Nedařilo se mi nastavit paralaxu. Cíl nebyl nikdy pořádně ostrý, kříž mi po něm plaval. Takže jsem se zabýval hlavně tím, jestli je to optikou nebo mnou. Přitom jsem zjistil, že stupnice paralxy neměla s realitou nic společného a při změně zvětšení se mi nástřel posouval. Takže optika putovala nazpět.

Takže vzhledem k tomu, že jsem nucen dělat všechno v dost polních podmínkách a nemám moc zkušeností, mi to nepřijde tak zlé. Vím, že tohle jsou jen takový kecy. Na příště pořídím lepší optiku a pokusim se přinést nějaké exaktnější výsledky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 16:44:07 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
No a o to jde, aby jsi byl schopný toho alespoň 25mm soustřelu na různé vzdálenosti ne jenom na těch 20m, ale po pravdě i tenhle soustřel je na sklopky poměrně slabý a ber v úvahu, že při závodě samotném Ti odpadá ten komfort pytle s pískem atp. Všechno to máš pak jen v rukách a to je u pružiny docela rozdíl. Neříkám že se to tréningem nedá zlepšit, ale až si střelíš např. z HW97, zjistíš, že aby jsi byl schopný s ostatními držet krok tak s Gamem asi né ;) Nechci Tě ale odrazovat, z vlastní zkušenosti vím, dokud to nezkusíš...neuvěříš. Nechci tu Gamo nijak očerňovat a hanit, v podstatě to není špatná flinta.....ale primárně určená spíše na tu plinkačku ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gamo CFX
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2015 17:03:34 
Offline

Registrován: pát 10. dub 2015 11:45:39
Příspěvky: 24
Kdyby moje ruce vykazovaly stabilitu pytle s pískem, rozdíl by v tom být neměl :D Né, jasně, chápu.
Já jsem původně vzduchovku kvůlu soutěžím nekupoval, chtěl jsem jí pro zábavu. Původně jsem do toho chtěl dát tak 5k celkem (puška + optika). Pak jsem se četbou hodnocení propracoval k tomu CFXku. U optiky to dopadlo podobně. Takže z 5k je 10k a podle zdejších diskutérů to pořád nestačí a pohybuje se to směrem 15k+. No nevadí, budu prostě střílet s tím, co mám, a pak se uvidí, co bude dál :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: vanhouten a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz