FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 18:16:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2016 19:18:29 
Offline

Registrován: sob 01. úno 2014 12:03:27
Příspěvky: 63
Bydliště: U řeky Sázavy
U hw je origo pružina předepjatá dost, vmach asi dává smysl.
U prosporta se dotahuje jen kousek, vcelku zlehka, tam takový rozdíl nebude. U FAC je otázka někde jinde.

_________________
Píst je píst, kdo ho nezkrotí, tomu zbývá větrovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: sob 01. dub 2017 10:51:25 
Offline

Registrován: sob 01. úno 2014 12:03:27
Příspěvky: 63
Bydliště: U řeky Sázavy
Komu se povoluje šroubek spojující napínací táhlo a pouzdro pístu, stačí lepidlo na závity vysoká pevnost.
Před rokem jsem to zalepil a stále drží :mrgreen:

_________________
Píst je píst, kdo ho nezkrotí, tomu zbývá větrovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: pon 13. srp 2018 20:53:13 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2018 20:15:41
Příspěvky: 5
Bydliště: Hořovice
Zdravím kolegy vzduchovkáře. Jsem majitelem vzduchovky AA ProSport 4,5mm, osazenou ji mám puškohledem Optisan 10x44i. Rád bych se zeptal jaké konkrétní diabolky používáte pro tuto vzduchovku. Jelikož jsem s JSB Exact 4,52/8,44gr nedosahoval slušných výsledků, koupil jsem si testovací krabičku diabolek JSB, vyčistil jsem hlaveň a vydal jsem se testovat. Střílel jsem vleže, puška byla vepředu podložená střeleckým bagem, vzadu levou rukou. Občas jemně zafoukalo. Střílel jsem na 20m série po pěti, vždy jsem mířil na střed. Z krabičky jsem to bral od začátku do konce. Nastřílel jsem toto:

Poprvé:
Obrázek

Podruhé:
Obrázek

Potřetí:
Obrázek

Řekl bych že by mi asi vyhovovaly JSB Exact 4,50/8,44gr ( viz terč č.1, první terčík první řady. Ten jeden vlevo je úplně první rána z vyčištěné hlavně, ten se nepočítá :) ) a JSB Exact RS 4,52/7,33gr ( viz terč č.3 první terčík druhé řady ). Překvapilo mne, že jedny jsou 4,50mm a druhé 4,52 mm. Zajímalo by mne jaké diabolky používáte Vy, a samozřejmě taky názory na ten nástřel. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: stř 15. srp 2018 6:15:39 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2018 20:15:41
Příspěvky: 5
Bydliště: Hořovice
A včera jsem to opakoval ještě jednou. Stejné místo, stejný postup, stejné počasí, pořádně jsem se na to soustředil, rozdílný výsledek :) A teď babo raď, protože po včerejšku to vypadá na JSB Exact 4,52/8,44gr... Vidím je i zde http://eshop.fieldtarget.cz/ mezi nejprodávanějšími, takže můj dotaz stále trvá - jaké diabolky používáte do AAPS vy? Díky.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: stř 15. srp 2018 16:15:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Nechtěl bych, abys to bral nějak osobně, dokonce je i možné, že se pletu, ale když se na ty terče dívám, tak bych ti měl říct hořkou pravdu - To, že nemůžeš dosáhnout soustřelů není střelivem a zřejmě ani puškou. ;)
Na těch terčích to máš rozlítané, je tam plno stržených ran, nedá se z toho vyčíst vůbec nic. Sem tam se ti to jakoby shlukne vlevo dole od středu, ale kolem toho jsou další zjevně minuté zásahy.
Na to abys porovnal a vybral série diabolek, musíš prvně dosahovat nějakých soustřelů a já tam žádné nevidím. Na druhou stranu bych tě chtěl uklidnit, protože u nás neexistuje střelec, který by z pružinovky dokázal střílet tak, aby byly vidět rozdíly mezi sériemi. ;)
Jestli můžu radit, tak neřeš diabolky, ale střílej a střílej, časem se ty zásahy k sobě začnou přibližovat samy.
A hlavně nestřílej na malé terče, na nich všechno vypadá hrozně a akorát tě to frustruje, vem si něco velkého. Dobré jsou takové ty klasické staré na vzduchovku, co zná každý. A střílej hodně ran do jednoho místa, klidně 30 ran do jednoho terče. Nestřílej po pěti, to je na náhodu a budeš se furt rejpat v optice, jak budeš co chvíli honit ty zásahy na kříž. Prostě když vystřelíš 30 ran, tak to střílí tam, kde je největší díra a podle toho poznáš, jestli máš dobře nastřeleno.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: stř 15. srp 2018 19:26:00 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2018 20:15:41
Příspěvky: 5
Bydliště: Hořovice
Kubajzz: Dík, tak trochu jsem se toho obával, když jsem to viděl, ale vždycky je ještě lepší názor někoho jiného. Potvrdils mi to. A osobně to neberu, to je v pohodě, kritiku unesu. Myslel jsem si že střílet celkem umím, z malorážky to dávám na 50m na flek, proto jsem provedl tenhle test. Chtěl jsem si prostě jen vybrat nejlepší střelivo hned na začátek, to je celý, protože u malorážky jsem tím strávil spoustu času než jsem našel optimální střelivo. To jsem si chtěl ušetřit, objednávání z netu, zkoušení, zkoumání a tak, proto jsem se ptal co používají ostatní. No, jak se ukazuje tak pružinovka je o dost jiné kafe než malorážka :) Chápu že se to nedá srovnávat a vím proč, tak holt budu prostě furt střílet jak říkáš a uvidím. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2018 12:26:54 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 58
Jestli se můžu připojit, tak taky něco dodám. Pružinová vzduchovka se při střelbě drží úplně jináč než malorážka a od toho bys měl začít. Prošel jsem si tím sám. Někde to je tady popsané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2018 21:39:54 
Offline

Registrován: pát 06. bře 2015 22:43:37
Příspěvky: 28
Absolútny súhlas s Kubajzzom, neriešil by som série. Zameral by som sa najviac na stále rovnaký úchop pušky, tu doslova rozhoduje každý centimeter. Takisto veľmi dôležité je aj zovretie pušky rukou- malo by byť len mierne, približne stále rovnaké. A čo najviac strieľať, ako už písal Kubajzz nie po pár rán ale 30 rán na jeden terč. Postupne to predsa vyformuje jednu centrálnu dieru a tá je potom určujúca. Tie rozhádzané zásahy hovoria o rozdielnom úchope pažby rozdielnou silou. Pružina s malorážkou neporovnateľná v technike streľby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: pát 17. srp 2018 7:27:19 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2018 20:15:41
Příspěvky: 5
Bydliště: Hořovice
OK, díky za rady, zaměřím se teda na úchop a začnu od 10m. Zkusím taky pohledat ty rady tady na fóru. Zatím jsem prošel akorát vlákno o tréninkové střelbě, ale tam jsou převážně terče s nástřely...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Air Arms ProSport
PříspěvekNapsal: pon 16. lis 2020 12:34:11 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 25. lis 2019 8:02:44
Příspěvky: 50
Zdravím všechny šťastné majitele Pro Sporta. Já mám tuto vzduchovku chvíli. Koupil jsem jí z druhé ruky. První majitel jí měl od Alexxxuse. Je to dobrá vzduchovka, akorát na její "zkrocení" potřebujete hodně střílet, fakt hodně. A taky jsem jí snad 40x rozebral, nežli jsem nastavil rychlost, resp. výkon a konzistenci. Každá pružinovka je tak trochu "věda". Nežli člověk přijde na to "co to potřebuje", tak někdo ztratí trpělivost a zbraň prodá....
No, ale jestli to někdo nevzdal, rád se podělím o zkušenosti. Nechci sem dávat terče a "vytahovat" se kolik nastřílím, protože doma je každej "čarostřelec"... to už vím... Ale s něčím potřebuji poradit. Chci vyměnit botku na pažbě za stavitelnou. Ale fakt nevím jak tu stávající bez poškození sundám. Už to někdo dělal? Děkuji za radu.

_________________
STEYR HFT Challenge
MTC Viper Connect


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz