FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 20. dub 2024 0:40:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 29. led 2024 21:50:51 
Offline

Registrován: pon 29. led 2024 17:13:34
Příspěvky: 1
Poraďte prosím s výběrem. Vlastně sháním v PCP to, co je Ruger 10/22 nebo Savage Arms 64F v malorážkách - malá, lehká, samonabíjecí, přesná 8-9/10. Mám v malorážce terčovnici MC12, úžasná puška, ale když si chci zastřílet, musím dát 200,-Kč na střelnici a každá rána mě stojí 10Kč, aby to chodilo jednou dírou. A to vychází při stovkách ran draze a střelnice je tu otevřená jen v neděli.
Mám velkou zahradu, děti rády střílejí také (Slavia 612 a 631 lux) a dobře. Nebaví mě po každé ráně znovu nabíjet a přesnost je.. no jako u Slavie. Ani s JSB match exact vlastně nikdy nevím, jestli jsem to netrefil já nebo puška.

Chtěl bych střílet tak na max 50m (ale nejčastěji kolem 25m), ale ne puškohledem, ale přes otevřená mířidla. Mít v zásobníčku 5-10 ran, nemuset pumpovat nebo natahovat. Ideálně jen mačkat, ale to už jsem pochopil, že asi u PCP moc nehrozí a prosté natažení kliky jako u opakovací malorážky mi zas tolik nevadí. Ráži asi o něco větší než 4,5mm, abych trochu odrušil vliv slabšího větru a určitě chci aby to bylo podzvukové, hlučné max jako ty Slávie, abych neprudil sousedy. "Lovit" s tím nic nehodlám, nicméně počítám s tím, že aby to na těch 50m dolétlo, nějaký výkon asi bude potřeba. A aby každý výstřel šel se stejným tlakem, takže určitě něco s regulátorem, jestli to říkám dobře.

CO2 nechci, to má víc nevýhod, než výhod.

Napadá vás něco?

https://www.savagearms.com/content?a=pr ... ms&s=40203
https://www.top-armyshop.cz/malorazka-t ... 22lr#50226


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29. bře 2024 18:36:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. bře 2024 15:17:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad LAbem
Ahoj, náhodou jsem narazil na Tvůj dotaz ;)

PCP jsou myslím všechny s puškohledem.

Mé doporučení:
pružinovka Weihrauch HW90 v 5,5mm 30J na 50m v pohodě. Má pevná mířidla, lze dát případně i puškohled.
nebo
Weihrauch HW 57 v 5,5mm 16J na 50m v pohodě ale diabolky budou víc padat. Pevná mířidla. Lze dát případně i puškohled.

_________________
Dukorr Biker


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz