FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 15:32:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 23:17:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Ale dost teoretizování a zpátky do praxe.
Příklad 1:
Předminulý víkend jsem střílel na Slovensku. Ujel jsem s puškou 500km v autě, na Zero range jsem jenom třemi ranami vyhnal pavouky bez jakéhokoliv kliku, závod začal pod mrakem v asi 5°C a přes poledne to vylezlo nejmíň o deset stupňů a na pušku svítilo slunko, pušku na závodech nenosím v kufru nebo obalu, ale pověšenou na řemenu přes rameno. Nástřel se celou dobu nehnul a závod se mi povedlo vyhrát.

Příklad 2:
Minulou sobotu tu samou pušku, co jsem měl ve Skýcově, jsem tam hodil do kufru, ujel s ní 500km zpátky a pak dalších 70 km do Žalan, kde po cestě posledních pár set metrů autem skáčete po výmolech. Na Zero range jsem opět jenom vyndal pušku jak tam ležela od Skýcova, zase vyhnal třemi ranami pavouky z hlavně. Na nástřelu se nezměnilo vůbec nic. Teplota byla v mlze něco nad nulou, závod jsem šel zase jako obvykle s puškou přes rameno a střelil jsem komplet.

A otázka na vás:
Chcete mi říct, že když tu objímku sundám a budu střílet bez ní, tak to bude lepší?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 7:06:48 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 21:20:19
Příspěvky: 401
Bydliště: Krásná Studánka
Nebudes. Ale je fer uvest mistnim vsechny aspekty. Tzn. treba ja mam dole sbrousenou objimku. Vyndanej O krouzek a vycentrovanou hlaven + pro zvyseni torzni tuhosti mandyho/jendovo predpazbi. Nastrel se mi nehybe taky. Ale ta puska neni tak jak vylezla z fabriky. Nicmene neznam na svetove spici federacni strelce,kteri by strileli neupravenou flintou tak jak vysla z fabriky. To ze strilim blbe je uz jen muj problem, ale na flintu je po tuningu! spoleh. ;)

_________________
Nechceš mít draka pod věží? Dbej, ať ti do nosu nesněží!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 7:29:06 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 9:05:03
Příspěvky: 67
Bydliště: Jč, Pha
Mlcim, mas Kubajzi jako obvykle SVOU pravdu. Zbytecne bysme tu zaplevelovali vlakno, kolem dokola.
Jsem carodej ze zeme Oz a uz se zacinam pomalu bat exorcismu a hranice.
Treba na to casem taky prijdes ( kdyz to budes potrebovat ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 7:39:28 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: čtv 21. srp 2014 12:21:26
Příspěvky: 25
Bydliště: Divoký západ
Kubajzz píše:
A otázka na vás:
Chcete mi říct, že když tu objímku sundám a budu střílet bez ní, tak to bude lepší?
No pokud ti jde o dosažení volně plovoucí hlavně, tak bys musel sundat ještě tu karbonovou trubku, která je přes lauf. Pak už by se dalo mluvit o freefloat a mělo by teoreticky dojít ke zlepšení.

_________________
HW77k Ni SD špeci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 8:29:44 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Nevím jak u FWB, ale u Wathera je trubka(nedílnou součastí hlavně) s hlavní pevně spojená(hlaveň je v ní nalisovaná nebo vlepená....nevím), tzn. tvoří jeden celek.....

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 9:23:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
mari píše:
Mlcim, mas Kubajzi jako obvykle SVOU pravdu. Zbytecne bysme tu zaplevelovali vlakno, kolem dokola.
Jsem carodej ze zeme Oz a uz se zacinam pomalu bat exorcismu a hranice.
Treba na to casem taky prijdes ( kdyz to budes potrebovat ).

Ale tady nejde o žádný exorcismus, žádné hranice, je to normální diskuze na téma, které mě navíc v poslední době z jistých důvodů velmi zajímá. ;)
Tady jde o to, že jsou dva způsoby uchycení hlavně a každý má své výhody a nevýhody.
A já bych nechtěl, aby tady vzniklo povědomí, že plovoucí uložení hlavně je jediný správný a samospásný způsob. Nebo chceš říct, že když má puška plovoucí hlaveň, tak se nastřelí jednou a pak už nikdy? Já myslím, že ne.

Možná to vypadá, že se tady stavím na obranu přední objímky. Asi ano, ale to neznamená, že proto nevidím výhody volné hlavně.

Ono to vážně do téma o FWB800 nepatří - rozdělím to a přesunu do jiného vlákna, můžeme pokračovat tam.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feinwerkbau 800 FT
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 9:28:00 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Dobrý nápad ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Způsoby uložení hlavně
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 9:46:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 16:04:17
Příspěvky: 108
Bydliště: Pha 16
Přidám jeden takový svůj postřeh z praxe. Mám HW100 v továrním provedení. Pouze jsem hlaveň pootočil tak, aby střílela do nejvyššího bodu (viz vlákno HW100 na GS foru). Změnu nástřelu jsem nepozoroval minimálně od listopadu do července, kdy jsem pušku vozil v pevném kufru a byla tedy chráněna mechanicky. Nikoli však teplotně, to zažívala více, než dvacetistupňové rozdíly. Přesto, když jsem ji vytáhl k nastřelení, klikat jsem nemusel. Od léta ji vozím opět v tašce a asi s ní sem tam nechtěně bouchnu, tak pár kliků je potřeba. Takže jdu koupit kufr... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Způsoby uložení hlavně
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 11:21:59 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 297
Bydliště: Ostrava
Tak já si taky přisadím. :P Je fakt že objímka ovlivňuje hlaveň,ale velmi málo.Její úloha je především v ochraně hlavně a jejího spojení z komorou.Podotýkám že u HW 100 je zajištěna pouze jedním červíkem,který zaroveň přitlačuje těsnění hlavně ke komoře.Jakékoliv větší vychýlení hlavně narušuje těsnost a nemluvě o vlivu skoro půl metrové páky na celé tělo nábojové komory navíc která je u HW jenom sešroubována.Objímka je určitě menší zlo než je plovoucí hlaveň,jen je třeba aby byla dobře usazena a nevychylovala hlaveň. :shock: 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Způsoby uložení hlavně
PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 13:26:45 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Tak v případě že flintu používáš jako opory při vratkých nohou :lol: , je vše v pořádku, půlmetrová páka je fakt dost :D A ohledně toho "MENŠÍHO ZLA", je opravdu dobré si ujasnit na co tu flintu chceme používát ;) :lol:
Teď vážně:
Myslím že názor Mariho a Jirky kteří defacto potvrdili mou doměnku je pro mě směrodatný a nevím o nikom kompetentnějším, kdo by se k tomuto měl vyjádřit než jsou právě oni. A když už jsme u toho, stačí trochu zagooglit a na otázku o použití plovoucích hlavní, dostaneš vcelku jednoznačnou odpověď..... světe div se :shock: , vlastně ti jenom potvrdí to co tu řekl Mari 8-)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz