FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 15:35:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 19:58:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Příšel mi do SZ dotaz na TAU MK 300 s tím, že tazatel má o pušku zájem a informace jinde na fóru jsou zmatečné :( Tak zakládám toto téma, protože si myslím, že by postřehy mohly zajímat více lidí a taky by sem mohli přispět i další její majitelé se svými praktickými zkušenostmi.

TAU střílíme někdy od konce zimy s tím, že je to naše vůbec první PCP puška. Moje předchozí zkušenosti zahrnují pouze klasické palné zbraně a malorážku, pokud teda nepočítám pružinovku z doby mého dětství :) V březnu jsme zahájili sezonu FT střelby a od té doby jsme s TAUkou prošli dvěma závody FT.

Nastavení zbraně:
Sešteloval jsem si pochopitelně pažbu a spoušť podle sebe, což TAUka v pohodě umožňuje. Ale mechanizmus zbraně zůstal nastaven tak, jak byl dodán výrobcem. Funguje perfektně a žádné ladění nebo jiné štelování nevyžaduje - naopak výrobce důrazně radí, aby se střelci nepouštěli do kutilských úprav. Hlavní devizou této zbraně je IMHO právě firmoui TAU vyvinuté výborné konstrukční řešení zajišťující konzistentně vysokou přesnost, a na tom my zbrojařští laici dost těžko něco vylepšíme...

Výrobce uvádí, že nová zbraň potřebuje určitý čas, aby si vše sedlo, jak má. Taková obdoba záběhu jako třeba bývalo u aut, motorů apod. Mělo by jít o mnoho set výstřelů. V případě mého kusu jsem toho asi dost nastřílel hned ze začátku tak trochu nadivoko, protože až jsem začal opravdu trénovat, nastřelovat optiku a pak i měřit konzistenci chronem, tak vše šlapalo jak hodinky.

Vlastní dojmy:
1) Zbraň se mi líbí, mám pažbu z finského lamina, líbí se mi i kompenzátor (jasně, tohle je opravdu velmi subjektivní :twisted: ).
2) Dobře se mi drží, je lehká a dobře vyvážená (ale vím o střelci, který má rád těžší a TAUku dovažoval vlepením závaží do pažby v prostoru pod tlakovou kartuší).
3) Perfektní chod spouště (navíc v širokém rozsahu regulovatelný).
4) Půjčil jsem ji po závodech několika střelcům, kteří sami konstatovali totéž, co píšu v bodech 2 a 3.
5) Sám jsem si naopak zastřílel s jinými zbraněmi a subjektivně konstatuji, že bych neměnil.

Zbraň střílí velmi přesně, ale nemám zatím nafoceny žádné soustřely.
Zkusím nějaké připravit později, až bude čas.

Od nákupu v Brně s touto zbraní pouze střílím a občas doplním vzduch v kartuši. Žádné dolaďovaní, žádná speciální údržba. Střílí stále stejně přesně bez ohledu na vnější podmínky, které jsem zatím s ní za těch pár měsícu absolvoval. První začátečnický FT závod jsem se umístil na třetím místě a ten druhý jsem vyhrál :D
Za sebe můžu rozhodně doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 5:21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 12:38:08
Příspěvky: 189
Sám jsem o této pušce nějakou dobu uvažoval a nemohu říct, že bych jí vyškrtnul ze svého hledáčku.Důvod je jednoduchý, rád bych střílel s českou puškou.CZ200 no ta je spíš do začátků, Black Mamba - to je další yeti, a Calbrgun kterej má na sobě nálepku Made in Czech není česká firma a na HFT to rozhodně není dobrá konstrukce, takže jediný co je nejblíž je právě Tauka.
Doveda s tím střílí velmi solidní výsledky, ale co sem se dozvěděl od několika uživatelů, že je puška citlivá na okolní vlivy jako je zima, nečistoty ( které při HFT v lese prostě jsou ).
Jaká je tvoje skušenost ? Jinak za fotky soustřelů bych byl moc vděčný.
A co konzistence, meřil si jí ?
Děkuji

_________________
http://darkenknife.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 6:24:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Já nemůžu říct, že by puška byla citlivá na okolní vlivy, alespoň ne v rámci podmínek, kterým jsem ji zatím vystavil.

Nějaké měření konzistence jsem již prováděl a průběžně tento ukazatel sleduju od doby, co jsem si pořídil vlastní chrono. Na konzistenci je tu speciální vlákno: http://forum.fieldtarget.cz/viewtopic.php?f=23&t=246, podívej se tam na můj příspěvek ze 2.5.2014, je to tam podrobněji popsáno. Stručné shrnutí asi takhle: od prvního měření 8.2. v chladu a vlhku do zatím posledního 10.5. jsem u při měření své pušky neviděl na displeji chronometrů nic jiného než čísla 182 nebo 183 m/s (zde máme limit do 10J). A časem - po záběhu - si to zjevně sedá k lepšímu, takže poslední malá série měření už jen 183.

Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet zbraň za extrémně nízkých teplot.
Na slunci v teple už ale byla.

Zbraň je díky své konstrukci extrémně přesná a konzistentní. Při správném zacházení by jí nemělo například vadit použití v dešti. Pohopitelně jí však bude vadit sajrat v mechanizmu (to ale asi každé zbrani :!: , nejen TAUce). Na to ovšem stačí dodržet pár pravidel: nesnažit se do toho rýpat, nic uvnitř nemazat, nesundávat tlakovou kartuši venku uprostřed písečné bouře :mrgreen: Prostě dodržet takovou základní hygienu a uvědomit si, že máš v ruce přesný sportovní nástroj a podle toho se chovat.

Jestli bude volno v halové střelnici, zkusím soustřely koncem týdne.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 8:00:59 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Aké strelivo používaš? Vraj to nechce spolupracovať s jsb-čkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 8:30:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Teda, kde se furt berou podobné zvěsti :?: :roll:

Já střílím pouze diabolky přímo doporučené panem Kachlířem. Zatím jsem neměl důvod, proč shánět něco jiného.
Takže jsou to JSB Exact / 4,5 mm / 0,547 g.

Jsem ale taky zvědavý na ten nástřel. Zkusím s tím trochu pohnout, ale máme teď hoňku na panském, tak nevím, kdy se mi zadaří najít čas a volno na střelnici (10m můžu sice kdykoliv, ale to je pro tento účel málo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 9:20:27 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Píšu o nej na GS a príde mi to ako keby to bolo dáke GAMO :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 9:36:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Tam se toho nakecalo :) Ale ke konci toho vlákna už je to lepší, když napsali ti, co TAU MK 300 mají a v pohodě užívají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 9:40:13 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
FlyBear píše:
Teda, kde se furt berou podobné zvěsti :?: :roll:


Prvu TAU 300 som mal v rukach na prelome rokov 2010 - 2011, ked si ju kupil kolega. Prvotne nadsenie vystriedalo totalne sklamanie. Puska absolutne nesla nastrelit. Sustrel zo zveraku v miestnosti na 10m bol katastrofalny. V piatok si bol kolega pre nu v Brne a hned po vikende sa vracala odkial prisla.
Asi po roku sa TAU 300 zacali podla prispevkov na GS kupovat vo vacsej miere. Zacala sa prejavovat tato zavada o com je na GS pisane. Velmi som sa bavil na tom, ako ludia chvalia p. Kachlira, ako hned ked sa dozvedel o tomto probleme ho zacal operativne riesit upravou hlavne. On o tom probleme totiz vedel uz minimalne rok.
Teda nie zvesti, ale realna skusenost.

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Naposledy upravil fero dne stř 14. kvě 2014 13:37:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 9:46:56 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Takže to čo sa teraz predáva je už nová verzia? Chcelo by to zistiť čo sa zmenilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 9:48:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
No jo, tak tohle šlo mimo mne, protože já kupoval pušku až teď v roce 2014 - s vše je ok, JSB jí chutnají.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz