FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 19:54:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 13:35:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Já jsem se na to téma bavil docela dlouho s panem Kachlířem na letošní IWA.
Problém je v tom, že on tam v té komoře dělá náběh jak na hlavičku, tak na sukénku. A tím pádem to pasuje jenom na některé diabolky. V jeho případě to vždycky dělal na diabolky Crosman Premier, které jsou delší. Z toho důvodu z jejich hlavní třeba lítaly dobře Exact Heavy, ale normální Exacty už ne, protože ty jsou krátké.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 13:59:37 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Kubajzz píše:
Já jsem se na to téma bavil docela dlouho s panem Kachlířem na letošní IWA.
Problém je v tom, že on tam v té komoře dělá náběh jak na hlavičku, tak na sukénku. A tím pádem to pasuje jenom na některé diabolky. V jeho případě to vždycky dělal na diabolky Crosman Premier, které jsou delší. Z toho důvodu z jejich hlavní třeba lítaly dobře Exact Heavy, ale normální Exacty už ne, protože ty jsou krátké.
[quote="Kubajzz"]

[quote="FlyBear"]Teda, kde se furt berou podobné zvěsti :?: :roll:

Já střílím pouze diabolky přímo doporučené panem Kachlířem. Zatím jsem neměl důvod, proč shánět něco jiného.
Takže jsou to JSB Exact / 4,5 mm / 0,547 g.

to si trošku odporuje nie? FlyBear bude sa ti dať skúsiť aj porovnanie exact vs heavy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:07:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Ty zvěsti jsou přímo od pana Kachlíře.
Pokud ti udělal hlaveň na Exact, tak je to v pořádku. Je možné, že teď už všechno dělá na Exacty.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:15:40 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
nebolo by jednoduchšie dať tomu novú hlaveň aby tam pasovalo (exact, heavy,RS) všetko? To aby človek pri zmene streliva menil aj pušku :evil: A to som o nej uvažoval na HFT. No vypadá to tak že Steyr je asi najlepšia FT/HFT vzduchovka (objednáš a strieľaš, niš nedorábaš) :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:27:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Ano, tak jak to píše Kubajzz, jsem to pochopil i z GS fóra. Puška střílela i tehdy dobře, ale byla velmi zoptimalizovaná pro jiné střelivo, než JSB. Asi podle požadavku významných velkoodběratelů.

Ale dnes už je to asi jiné. Já jsem žadnou munici pro sebe nespecifikoval. Zeptal jsem se pana Kachlíře na jeho doporučení a na místě jsem přímo od něj koupil ty Exacty v dostatečném množství.

Takže předpokládám, že dnešní produkce jede na Exactech standardně. Já si rozhodně nestěžuju :)

Jinou munici od JSB nezkusím, protože zde není běžně dostupná. Musíme počkat do léta, až zase navštívím ČR. Taky nezapomeňte na těch mých 10J. To na těžkou munici neni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:34:50 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
2Pali KM:
Bylo by to jistě jednodušší. :D
Jenomže pan Kachlíř si na těch svých hlavních velmi zakládá.
Například ty jeho hlavně mají nejenom tu na míru diabolce dělanou komoru, ale i zužující se vývrt (o nějaké ty setiny směrem k ústí), protože diabolka se za letu hlavní trochu opotřebovává, tak aby byla stále stejně v dotyku s hlavní. A až pak je ještě čok, který tam je prý kvůli trvanlivosti.
Jestli to má nějaký smysl, případně jaký, to nevím, protože jsem to nezávisle neověřil. On tvrdí, že to tak má být, já si nejsem jistý.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:51:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Tohle mi pan Kachlíř vysvětloval podrobněji a domnívám se, že to význam má. A to na konzistenci a potažmo tedy přesnost střelby. Souvisí s tím i ta komora pro diabolky. Myslím si, že pan Kachlíř moc dobře ví proč to tak dělá a na jeho puškách je to IMHO poznat ;)

Dál to asi nemá smysl rozebírat. Viděl bych to celkem jednoduše tak, že puška kdysi zjevně střílela jinou munici, než kterou někdo místní preferoval, ale to se změnilo a dnes ji již střílí. Dnešní případný zájemce o TAU MK 300 se toho nemusí bát.

Bylo by taky fajn, kdyby své zkušenosti z praxe napsali lidi, kteří tím opravdu střílí. Já jsem svoje napsal a budu klidně pokračovat, ale chápu, že těch pár měsíců mé praxe není z pohledu statistiky dostatečně vypovídající. Vlastně jsem tu pušku tak akorát zaběhnul - ale praktické výsledky jsou zatím velmi slibné :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 14:55:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Pali KM píše:
nebolo by jednoduchšie dať tomu novú hlaveň aby tam pasovalo (exact, heavy,RS) všetko? To aby človek pri zmene streliva menil aj pušku :evil: A to som o nej uvažoval na HFT. No vypadá to tak že Steyr je asi najlepšia FT/HFT vzduchovka (objednáš a strieľaš, niš nedorábaš) :mrgreen:

Tomu nerozumím. Někde tu na fórech proběhla argumentace, že JSB jsou nejčastěji používané diabolky pro sportovní střelbu. Dnešní TAU MK 300 naprosto v pohodě a přesně střílí právě takové JSB diabolky. Takže objednáš, koupíš a střílíš, nic dedoděláváš. Já sám to mám v praxi ověřené. V čem je tedy problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě 2014 19:32:37 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Dorabanim som mal na mysli skracovanie hlavne aby sa dali pouzit jsb ale to je asi uz neaktualne a v TAU urobili s hlavnami pokrok. Napisal som do TAU mail ake zmeny urobili oproti verzii 2011 tak uvidime ci a co odpisu. Inak mne osobne sa ta vzduchovka paci (dizajnovo) ale musi byt pouzitelna. Dufam ze budes podavat "hlasenia" o novych poznatkoch pri strielani a potvrdis mi ze je to dobra vzduchovka. A na vianoce si ju dam pod stromcek :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2014 10:55:47 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Dostal som odpoveď od pána Kachlířa.
Dobrý den,
na modelu MK300 Sniper se od r 2011 změnilo vše podstatné pro spokojenost střelců kat.FT.
Objem ventilové komory,geometrie dávkovacího ventilu, materiál sedla a hlavy dávkovacího ventilu, rozměry a geometrie přefukového kanálu v tělese zbraně i v hlavni, geometrie nábojové komory a rozměr zasouvacího trnu, úsťový kompenzátor. Vše s ohledem na optimalizaci termodynamických ztrát v systému a dosažení max. přesnosti a konzistence parametrů výstřelů při použití patřičného střeliva pro střelbu na větší vzdálenosti-cca 50 m. Toto nastavení používáme i pro zaměření zbraně na disciplínu BRAG.
S pozdravem M.Kachlíř.

a použiť sa dá Exact, heavy i monstery :mrgreen: tak a teraz som na 95% rozhodnutý :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz