FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 8:19:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2014 16:30:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Myslím, že nákupu nebudeš litovat :)

Já dnes pořídil novou nastřelovací stolici a na zítřek předběžně domluvil střelnici. Je sice kompletně obsazeno, ale má to pronajaté policie a zítra je pátek :twisted: Prej většinou zabalí výcvik dřív a když zavolám po obědě, mohlo by se najít volné okno i pro mne se vzduchovkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě 2014 20:15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Na pořádný nástřel si asi budu muset ještě chvíli počkat. Nejprve se budu muset víc naučit nejen střílet, ale taky střílet s využitím téhleté technické opory. Dnes jsem stojan smontoval a pak během hodiny, kterou jsem měl na střelnici k dispozici, alespoň zkusil. Seděl jsem na lavičce, puška ve stojanu přede mnou na klasické polici u palmpostu. Tato pozice nebyla ani zdaleka tak stabilní, jak jsem si představoval... :cry: No, byl to pokus, přístě se polepším, donesu si ještě střelecký stolek a vymyslím nějaké upnutí zbraně do stojanu.

Takhle mi kříž příliš lítal a výsledek je tedy ovlivněn mým (ne)uměním udržet kříž na středu terče a správně spouštět.
Ale alespoň jsem o něco lépe nastřelil optiku :)

Obrázek

Terče jsem si vytisknul na laseru na papír A4. Desítka s průměrem 10 mm má ještě uvnitř jednu kružnici o průměru 4,5 mm. Okolo desítky následují kružnice 20 mm, 30 mm a 40 mm. Veškerá střelba proběhla v halové střelnici na vzdálenost 25 metrů.

Začal jsem spodní lajnou zprava na pušce osazené puškohledem Optisan Taipan. První tři terče jsem si klikal s optikou a ten levý krajní pak dostal 5 ran na vyzkoušení nástřelu.
Druhá lajna od spodu byla na pušce s puškohledem Burris Timberline. Opět jsem začal zprava klikáním optiky (první dva terče zprava). Třetí terč zprava jsem zkusil soustřel a dal jsem si záležet jak nejlíp umím - je v něm deset ran JSB Exact. První terč zleva pak dostal ještě 15 ran, ale už mi to moc nešlo, strhával jsem dolů.

No a protože mi na platíčku zbylo posledních 10 ran a člověk, co měl zamluvenou střelnici po nás, se teprve připravoval, vystřílel jsem je rychle za sebou do toho horního terče.

Obrázek

Zde je zvětšenina těch 10 ran na ukázku soustřelu:

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě 2014 21:16:51 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 22:01:26
Příspěvky: 79
Prepac, trosku si rypnem, nie v zlom ;) Velmi by ma zaujimal sustrel na 50m... 25m nie je vypovedna hodnota... na 25m na krytej strelnici da sustrel do 10ky skoro kazda PCP puska...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě 2014 22:04:20 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 9:05:03
Příspěvky: 67
Bydliště: Jč, Pha
Tohle bylo strileny na 25m?
Soustrel odpovida tedy tak padesati, zvlast na kryte strelnici.
Na 25m se strili benchrest ( venku ) a s timto soustrelem by ses opravdu nechytal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě 2014 22:25:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Na 50 metru bych mohl jedině venku na naší polní střelnici.
Těch 25 metrů je maximum v hale, kterou jsem měl k dispozici.

mari píše:
...a s timto soustrelem by ses opravdu nechytal.

Výdyť píšu, že je to spíš výsledek mého (ne)umění :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 8:07:34 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: stř 26. úno 2014 11:14:32
Příspěvky: 61
Ale zase má 10J řekl bych že je to na 25m málo.....

_________________
aa S400 MPR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 12:14:04 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
Ano jeskoda ze to ma iba tych 10J. Ked som to videl prvy krat tak som bol zhrozeny. Ale aj pri 10J by mal byt ten sustrel lepsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 13:05:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
No jo, vždyť já se polepším :oops:

Včera ráno jsem smontoval svůj vůbec první stojan a šel jsem střílet. Zbraň samozřejmě sama od sebe v podložce nedržela a střelecká poloha byla na tom palmpostu mizerná. Po každém přebití jsem se snažil znovu zamířit na střed terče a v tom předklonu nad zbraní mi dělalo problém kříž v desítce rozumně umístit a udržet. Byla to zkrátka moje chyba...

Jen pro úplnost ještě jedna fotka s porovnáním velikostí (včera jsem to zapomněl takhle nafotit):
Obrázek

Dnes jsem koupil svorky a vymýšlím, jak zbraň do stojanu pevně upnout, aby neměnila polohu mezi jednotlivými ranami. Bohužel tu nic lepšího k dispozici nemám, pevné upnutí za hlaveň sice budu mít jednou u nás na skladu, ale tam to bude jen na 10 metrů, víc prostor nedovolí.

Taky bych ještě rád poukázal na již zmíněný fakt, že naše pušky mají dle místní legislativy energii do 10J. Konkrétní nastavení je 183 m/s, tedy pouze 9,2 joule.
Takže naše zbraně nedosahují ani u ústí hlavně takových parametrů, jako vaše obvyklé šestnáctky na vzdálenosti 50m :!:

Připravil jsem porovnání mé zbraně s laděním na 16J oproti současným 10J.
Rychlost m/s (energie J) ve vzdálenostech 0 - 40 - 50 metru:
241 (15,88) - 198 (10,79) - 189 (9,83)
183 (9,16) - 151 (6,28) - 144 (5,70)

Moje zbraň v současném nastavení dopraví diabolku na vzdálenost 25 metrů za 0,145 sekundy.
V cíli bude mít diabolka rychlost 162 m/s a energii 7,24 J. V tu chvíli je šestnáctková střela již za hranicí 30 metrů stále s daleko vyšší rychlostí a energií.

Z toho mi bohužel vyplývá, že můžu do budoucna provádět nějaké pokusy se soustřelem opravdu jen do těch 25 až 30 metrů.
Na 40 metrech nebo dokonce dál už by to bylo dost zavádějící.

Viz taky balistické křivky pro porovnání. Moje je ta modrá :(
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 13:59:55 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 24. led 2014 18:02:19
Příspěvky: 191
Bydliště: Klatovy
Ten stojan je na prd,jsi vysoko a puska neni upnuta(aby byl nej soustrel).Nemyslim ze 10J je nevyhoda,kdyz mi to v tydnu vyjde zkusim to sundat na tvuj vykon a vyrobim nastrel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAU MK 300
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 15:21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 17:52:29
Příspěvky: 63
No nejsem si jistý,ale bude to asi v těch joulech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz