FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 14:28:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 7:49:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Jasně není problém. :lol:

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 9:18:40 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Sportovec píše:
Diky Mandy, nektere terciky mas pekny resp soustrely dle streliva.
Potom mi ještě nejni jasna vypovidajici hodnota tech soustrelu sarzi v tunelu jak tu nekde Jakub dava.
Ta je totiz vypovidajici v max presnosti pouze pro ten použity lauf.
Toto je totiz celosvetovy problem 22lr i diabolek bych tak rekl ;)

Nebo se pletu ;)


Pleteš i nepleteš, to je na delší povídání. Vybíravost laufu na diabolky není tak důležitý faktor, jak si lidi obecně myslí. Podle mých zkušeností nejlepší série vždycky lítá dobře ze všech hlavní. Protože jsou to diabolky, které se zrovna vyrábějí v optimální fázi výrobního cyklu, mají nejlepší centricitu, optimálně vyvážené těžiště, nejlepší kvalitu povrchu a dalších x-věcí, o kterých ani v JSB nikdo neví, mnohdy je jenom tuší.
Do Bohumína nejezdím testovat sám (no vlastně z Česka prakticky jo), vždycky se ptám a zjišťuju, jak testovali střelci co tam byli (obvykle tam po nich i zůstávají terče) a můžu říct, že tak v 9/10 případů se na výběru shodneme, bez ohledu na to z jaké střílejí pušky. ;)
Jinak k metodice - prostě jde o porovnání jednotlivých sérií za stejných podmínek, nesnažím se zjistit, co se s tím dá dokázat a kam až se dá jejich přesnost vyhnat, proto nepoužívám BR stolice ani další přípravky, jenom jednoduše upnu pušku do svěráku, aby se nehla a mířila furt na stejné místo, pak vystřelím 10x a k tomu koukám na chrono a to je vlastně celé. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 17:11:08 
Offline

Registrován: pát 06. bře 2015 22:43:37
Příspěvky: 28
Z vlastnej skúsenosti môžem jednoznačne potvrdiť Kubajzove slova. Vydarená séria je všeobecne veľmi dobrá pre všetky hlavne. Opakovane som to riskol a zobral Kubajzom vyskúšanú sériu, ktorá mala výborný sústrel na jeho Waltheri. Následne mala vynikajúce výsledky na dalších troch puškach, HW100, FWB 800, Walther LG 300. Ked som mal niekedy kúpenú nevyskúšanú sériu, ktorá nebola až tak vydarená - tak mi nelietala zo žiadnej hlavne dobre.
Aj ked pre mna osobne na HFT to až taký význam nemá. Tá najčastejšia chybovost je medzi puškou a zemou- teda u mna. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 17:24:47 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Tak pokud budou všechny laufy z jedné výrobní šarže, materiálu a dalších technických aspektů, sam jim budou chutnat diabolky stejné série ;)

Povedené diabolky /šarže/ lítají tak z cca 70 % hlavní stabilně dobře to tak rámcově platí ale zbylých 30% je už individuální.

Zkoušel jsem ixkrát jednu sérii současně ze tří i více větrovek / Steyr s LW hlavní, AirWolf Daystate a FWB 800FT /.

Konkrétní série lítala excelentně třeba z FWB, průměrně ze Steyr a poměrně tragicky z Wolfa. Vezmu jinou sérii a pořadí se prohází atd...

Samozřejmě záleží na požadované přesnosti a zejména její stability. Tu sam ovlivňuje mnoho faktorů ale bavíme se o střelivu vs lauf.

Tu flintu upínáte do svěráku v JSB za použití jenom hadru, silonových destiček, papundeklu nebo o level výše třeba korkových mezikusů a pod. ?

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 18:42:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Jo, to by tak mohlo odpovídat, že 70% dělá povedená série a zbytek puška.
Nicméně moje zkušenost říká, že ty dobré série lítají dobře ze všeho.
Podložené to mám testy, které dělám každý měsíc už po několik let. Kromě toho mnou vybíranými diabolkami střílí třeba předloňský mistr světa, někteří členové anglické nebo polské reprezentace, což jsou lidi, kteří určitě poznají dobré střelivo a kdyby jim to lítalo špatně, tak mě pošlou do háje a už si u mě nic nekoupí. ;) Mimochodem jeden střelec benchrestu s mými diabolkami letos střelil na závodech v Lysé 250 bodů (15x), což si myslím je docela nevšední výkon.

Při testech to chytám přes hadr za palmrest. Je možné, že s nějakými speciálními přípravky jako je ten korek atd. bych dosáhl ještě lepších výsledků, ale jak jsem psal, mi nejde ani tak o výsledek jako o porovnání, a to dělám pro všechny série stejně.

Chvíli to tu nechám a pak ty příspěvky přesunu do testů diabolek, podle mě se to tam hodí líp.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 18:45:17 
Offline

Registrován: pát 06. bře 2015 22:43:37
Příspěvky: 28
To je len moja skúsenosť, určite to neplatí pre nejakú BR strelbu. Ale pre moje použitie, kde aj tak ja robím najviac chyb tieto zistenia stačia. Ináč upnuté to mám vo sveráku, vypodložené papundeklami. Ale už aj za pomoci bench bags viem posúdiť celkom slušne vydarenú sériu. Plne súhlasím , že samozrejme sú odlišnosti pri jednotlivých hlavniach. Ja som len napísal moju skúsenosť s vyššie menovanými puškami. V mojom prípade vydarená séria robila veľmi pekné sústrely v už všetkých zmieňovaných hlavniach. Jasné, že rozdiely medzi hlavňami boli, ale pre mňa naozaj zanedbateľné. Oceňujem hlavne tvar sústrelu,okrem veľkosti. V jednej hlavni to bolo lepšie, v druhej veľmi mierne horšie, ale celkovo všetky tri zbrane strieľajú danou sériou veľmi pekne. Tým pádom mám doma jednu odskúšanú sériu, ktorou sa snažím odstrieľať celú sezónu.
Žiaľ dostali sa mi hlavne zo začiatku do rúk série, ktoré som kupoval čisto náhodne v nejakom obchode a tie sústrely naozaj neboli dobre. V mojom prípade zase neboli dobré vo všetkých troch zmieňovaných puškách približne rovnako, aj keď zase mierne odlišnosti boli- ale nie zásadné. . Hľadal som totiž pušku, kde by som ich vystrieľal, ale žiaľ nesedeli ani jednej hlavni. Len toľko moje skúsenosti k danej téme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 19:12:12 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Mimochodem jeden střelec benchrestu s mými diabolkami letos střelil na závodech v Lysé 250 bodů (15x), což si myslím je docela nevšední výkon

Výkon to byl ale jak potvrdí každý strelec BR a i vítěz, tak se víceméně jedná o náhodu pokud takto nestřihnu v soutěži dva až tři terče jsou-li vypsané.

Ve vzd BR hraje obrovskou roli vítr a mnohdy to není o diabolkách ale o řekněme čtení větru na té dané střelnici....

Rozdíly bodové bývají v BR obrovské. Npř. na MCR mel první 248b a druhý/ já / pouhých 243b, takže asi tak.
Ve 22LR se už dnes hraje na ix pro ilustraci.

Návrh na přesunutí do příslušné sekce lze jen kvitovat.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tréningová střelba
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2015 19:54:49 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Tak to jsem rád, že jsem mu k té náhodě taky trochu pomohl. :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: úte 06. říj 2015 17:20:00 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Áno nemalým dilem ses podilel na medaili :).
Az nebude v zime do ceho rypnout tak se stav-te pro medajli celou.
Sice od Hft je to vyrazne odlisna disciplina ale o to vic by mohla byt pro vas prinosem.

Na jare jsem jako kazdym rokem objednal v JSB serie na testování pro FWB. Prislo jako obvykle serii pet a az ta pata poslední jako v pohadce kdyz mavne proutkem od tech p litala stabilne excelentne. V bezvetri opakovane BR terce 243 - 246b.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Testy diabolek
PříspěvekNapsal: stř 07. říj 2015 9:37:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Takže jestli dobře počítám, tak máš na 25 metrů rozptyl zhruba kolem 15 mm?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz