FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 23:23:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp 2016 15:22:03 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Take bych se zeptal pomoci vojenske velevety.

Jak je to mozne !?
:D

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 17:47:21 
Offline

Registrován: pát 22. led 2016 12:34:14
Příspěvky: 258
JosefRune píše:
Já jsem akorát dostřílel starou zásobu Exactů, které byly ještě s tou hlubší dírou. Ty jsem měl nastřelené a mám je i nasázené v platíčku, které používám na závodech. Takže když mi staré diabolky nedávno došly, objednal jsem nové, které mají již plnější vnitřek. Na stoj bez opory bych já rozdíl nepoznal, ale když jsem výše četl, jaký může někdo mít rozdíly v nástřelu, tak jsem raději zalehl na 29 metrů, které mám nastřeleno, abych to porovnal a nebyl pak překvapen na zeru, kde nastřelím s novýma a pak závod půjdu se starýma v platíčku. No a výsledek? U mé 1/2 roku staré HW100 naprosto stejné. Na 29 metrů nepoznám, jestli je tam starý exact nebo nový.


Tak bohužel se skřípěním zubů musím potvrdit problémy s novým mělčím razníkem. Výše jsem potvrdil, že nepoznám rozdíl mezi starými a novými exacty. To ovšem platí pouze za určitých podmínek. Já to zkusil narychlo třemi výstřely, které kopírovaly původní nástřel. To sedělo přesně. Ale dnes se mi párkrát stala úplná minela, tak jsem to vzal na harisky a jsem naštvaný... střílel jsem dva zásobníky, každý na jedno kolečko online terče. Na jednom trochu foukalo a schválně jsem mířil stále na střed. U obou zásobníků mi dvě střely úplně uletěly. Zajímavé je, že pokaždé stejným směrem.

Co ale teď s tím? Vzal jsem rovnou 10 krabiček a toto se objevilo až s novým střelivem. Staré exacty toto neudělaly. A že by byla zanešená hlaveň, to se mi při "stáří" flinty a snad 2 tisících nezdá možné. Já chci zpátky hlubší razník!!!


Přílohy:
Poznámka: 14 ran, pokaždé dvě výrazně uletěly.
20160819_183241.GIF
20160819_183241.GIF [ 22.57 KiB | Zobrazeno 7412 krát ]

_________________
https://hft-morava-sever.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 18:20:55 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Hoši, hoši... Nechci vám do toho moc mluvit... Ale zkusil někdo z vás sebekriticky hledat problém jinde než ve střelivu?

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 18:45:32 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Uz jsem to tu nekde psal. Ty nove serie exact s posunutym tezistem pro "plossi" drahu letu jsou narocnejsi na tesnejsi vyvrt.
Napr. mně paradne letaji z Fwb i laufu CZ ale naprd z hlavne HW100 i Daystate AirWolf.
O samozrejmostech jako je vycisteny lauf se nema cenu bavit.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 18:54:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 18:18:27
Příspěvky: 181
Bydliště: u Brna
mandy píše:
Hoši, hoši... Nechci vám do toho moc mluvit... Ale zkusil někdo z vás sebekriticky hledat problém jinde než ve střelivu?


Čtyři chlapi na jednom místě a čtyři pušky které jdou z ruky do ruky. Ze tří pušek to lítá španě. Problém není jinde.

_________________
Steyr 110 + Sightron SI
www.hft-brno.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 19:38:44 
Offline

Registrován: pon 12. kvě 2014 21:35:39
Příspěvky: 149
No mozna na tom co Mandy rika neco bude... mozna placebo efekt tu hraje roli :D :D

Popravde bych to uz uzavrel. BT poslal vzorky ja si vybral, Bakli si vybral.
Proste je to jak pise Sportak... nove serie jsou na neco citlive - lauf, cok.... nejsem odbornik v tomhle smeru
Ale da se vybrat to co chodi dobre...

R.

_________________
HFT Brno

"HFT, WTF?!?"
"Puška není salám."
"Fuck Covid"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 20:07:44 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
mates444 píše:
Čtyři chlapi na jednom místě a čtyři pušky které jdou z ruky do ruky. Ze tří pušek to lítá španě. Problém není jinde.


No, nevím, nevím... Lidé mají obecně vlastnost jít tou nejsnadnější cestou. A když to nevychází, vinu nese vesmír, tchyně, partner nebo třeba diabolky. Připustit vlastní omyl je to nejtěžší, i když každý řekne, že s tím nemá problém, když...

No, ale myslím, že každému BT nabídl pomocnou ruku, takže proč to řešit.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2016 9:45:48 
Offline

Registrován: pát 22. led 2016 12:34:14
Příspěvky: 258
No, Mandy, věř mi, že bych opravdu velice rád našel vinu u sebe. Ale když vím, že to tím u těch nafocených terčů nebylo, tak co s tím? Hlava byla po celou dobu střelby z jednoho zásobníku na jednom místě na lícnici, prostě ležím, oko na jednom místě a jen točím zásobník, chyba paralaxy vyloučena (navíc 5 cm?). Sice je možné, že se dá vybrat série, co chodí i z HW100. Ale toto u starších diabolek prostě nebylo. A myslím si, že je nereálná představa, že si každý hobby střelec pojede do Bohumína vybrat, kterou sérii nakoupí. Běžný "smrtelník" si prostě objedná x krabiček exactů z e-shopu a ty doposud chodily. Nyní mám doma 10 krabiček s novými exacty a zničeho nic to začně dělat toto. A názor, že jim prostě svědčí jiná hlaveň, protože na jiných zbraních to nedělá teda neberu. Nebo si běžný střelec objedná ke střelivu i x variant hlavní a podle toho mění?

Koneckonců budu příští týden ve Vojtěchově a rád to tam dám do ruku zkušenějším, aby mě vyvedli z omylu.

_________________
https://hft-morava-sever.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil JosefRune dne ned 21. srp 2016 18:35:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2016 9:55:27 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Aaaa, další téma kde se nesmí psát nic kritického....

Jen pro zajímavost, mám také dost rozporuplné zkušenosti s Exacty 4,52:

Před prázdninama měla opět Olča problém, že občas bezdůvodně vůbec netrefila sklopku. Tak jsem vyčistil hlaveň mosazným kartáčem a když se to po dalších několika desítkách nebo stovkách ran objevovalo stále, tak jsem zkusil doma v garáži nástřel na 10m z upnuté flinty. A výsledek? Ze 160 ran (je tam 4x 40 ran) 3 rány ulétly o 2-3 cm mimo! Takže na 30m snadno mine sklopku. Přesně totéž dělala Olči flinta na podzim a v zimě s jinou sérií diabolek. Na 30m měla úlety o 10-15cm! Zvláštní je, že do té doby střílela stejnou sérií (měli jsme jich 50 krabiček, a tento jev se začal projevova u posledních cca 8-10 krabiček, které jsem pak raději už používal jen na plinking).


Přílohy:
DSC06782 (2).JPG
DSC06782 (2).JPG [ 373.3 KiB | Zobrazeno 7326 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sileny rozptyl
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2016 9:57:28 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Pokus č. 2:

Měl jsem doma ještě jednu sérii Exactů, tak jsem chtěl vědět, jestli to také dělají.
Dole je výsledek: Druhá série HW100 vůbec nechutná! V každém terčíku je 50 ran.


Přílohy:
DSC06788 (2).JPG
DSC06788 (2).JPG [ 352.54 KiB | Zobrazeno 7324 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz