FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 18:56:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 20. led 2016 12:51:19 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Kubajzz píše:
Schválně jsem se podíval, jak to bylo s pružinama vloni v poháru ČS.
Celkem bylo 13 závodů s těmito počty pružin:
Vlkava - 2 pružiny
Stárkov - 4
Stárkov - 4
Bohumín - 10
Bohumín - 10
Vlkava - 3
Vlkava - 3
Hadačka - 2
Hadačka - 2
Stárkov - 1
Stárkov - 1
Tuhaň - 1
Choltice - 6


:shock: :shock: Hele, Kubo a spočítal jsi to dobře?? Já si vzpomínám, jak přesně před rokem Ranovak tvrdil, že počty pružinářů rostou... To se asi teda spletl ;)

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20. led 2016 13:09:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Jestli to bylo přesně před rokem, tak to zřejmě porovnával s rokem 2014. A v tom roce vůbec nemělo cenu kategorii Piston vyhlašovat, protože ani jeden závodník nesplnil alespoň minimální počet startů.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20. led 2016 14:12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Sezonu 2015 jsem chodil na závody s oběma druhy zbraní, tak mi nedá, abych k tomu něco nenapsal ;) .

Větší fyzická zátěž u pružin? Viděls někdy ty batohy co ukrývají stoličku, které sebou vláčejí někteří PCPčkáři ? A to nemluvim o Glykovi, kterej v tom přes léto sebou na závod tahá dva 5ti kilový melouny! Oproti tomu je má HW97 s celkovou váhou 5,6 kg na jednobodovém závěsu přes rameno nic.

Výsledky s PCP i pružinou mám v procentech na vítěze prakticky stejné, takže zátěží to asi nebude. ;)

Ano,s pružinou je to trochu víc použití síly pro natahování a taky ta manipulace se zbraní při nabíjení na stanovišti s 2 terči vyžaduje malou spartakiádní sestavu klek-předpažení-upažení-předpažení-leh, ale nemyslím si, že to má podstatný vliv na výkon. Já osobně jsem vcelku rád, že se trochu pohnu (zvláště na krkolomných stanovištích typu stárkovská rokle ) a můžu na druhý terč zaujmout pro mé klouby pohodlnější polohu :lol: .

Únavu levačky z natahování jsem na sobě pozoroval pouze jednou a to na prvním HFT maratonu na sto sklopek - těch posledních pár natažení pružiny po 4 hodinách mi dalo dost zabrat. V té době jsem měl pružinu teprve 2 měsíce.

Pružina má prostě svoje kouzlo ( a také svoji kategorii), tak proč ty nářky nad jejími odlišnostmi?

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 8:30:26 
Offline

Registrován: úte 19. led 2016 22:12:33
Příspěvky: 11
Jestli tomu rozumím, ani v Č-P poháru 2016 nebudou v rámci upevňování přátelství s našimi polskými kamarády, odděleny kategorie PCP a recoiling. Pak navrhuji kategoriji recoil přesto věnovat samostatnou tabulku, aby bylo patrné, kolik střelců se poháru zúčastnilo. Ve výčtu všech předchozích informací o počtu málo zastoupených pružinářů na různých závodech se nikde neobjevila informace, kolik pružinářů se účastnilo Č-P poháru 2015, o kterém jsem v úvodu psal. Poháru se zúčastnilo celkem 23 pružinářů. Kupříkladu jak se vzpomínal rok 2014 s malou účastí pružinářů, tak v Bohumíně jich bylo 13 a kategorie recoil se nevyhodnocovala.


Kubajzz napsal:
---------------
Česko - Polský pohár je obdoba mistrovských závodů, tedy mistr může být jen jeden a ten taky dostane na rok obří putovní diabolku, na kterou bude umístěno jeho jméno.

Souhlasím, v každé kategoriji může být jen jeden mistr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 10:10:53 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Ale pak nebude mistr jen jeden, ne?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 10:46:27 
Offline

Registrován: úte 19. led 2016 22:12:33
Příspěvky: 11
To je správná otázka. Proč by měl být mistr jen jeden, když hlavní dělení je na PCP a recoil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 12:57:55 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
No, snad bys nediskriminoval ženy, děti a ty co střílí s .22...

Ale ok, přistupuji na tvůj předchozí příspěvek a navrhuji, abys to všechno domluvil a zařídil.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 14:21:22 
Offline

Registrován: úte 19. led 2016 22:12:33
Příspěvky: 11
V Polsku mají zavedené kategorie HFT1(PCP), HFT2(recoil) a Junior, k žádné diskriminaci nedochází.
To o co usiluju, nijak nenaruší tvé stávající domluvy a zařizování. Stačí, až bude po těch čtyřech závodech, které tvoří pohár, když ve výsledné tabulce dojde k oddělení kategorie recoil od kategorie PCP. Jako pružinář si pak mohu udělat přehled, jak si vedli mojí kolegové v jednotlivých závodech. A kategoriji PCP se předá putovní obří diabolka se jménem nejlepšího PCP střelce. Zachová se tím stávající průběh, zase bude vítězem PCP střelec, nic se organizačně nezmění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 14:31:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Tohle? Nebo alespoň takhle?
http://www.fieldtarget.cz/images/storie ... A_2015.png

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Naposledy upravil xpetrx dne čtv 21. led 2016 14:34:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2016 14:34:32 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
ušak píše:
V Polsku mají zavedené kategorie HFT1(PCP), HFT2(recoil) a Junior, k žádné diskriminaci nedochází.
To o co usiluju, nijak nenaruší tvé stávající domluvy a zařizování. Stačí, až bude po těch čtyřech závodech, které tvoří pohár, když ve výsledné tabulce dojde k oddělení kategorie recoil od kategorie PCP. Jako pružinář si pak mohu udělat přehled, jak si vedli mojí kolegové v jednotlivých závodech. A kategoriji PCP se předá putovní obří diabolka se jménem nejlepšího PCP střelce. Zachová se tím stávající průběh, zase bude vítězem PCP střelec, nic se organizačně nezmění.


Ano, jak říkám, navrhuji, abys všechno domluvil a zařídil s polskými kluby.
Za sebe můžu říct, že jsem v českých kolech ČP poháru vedl všechny kategorie odděleně, takže s tím nemám nejmenší problém.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz