FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:28:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 17:32:10 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Misto rumu by mohli myslivci investovat do zaklopek hlavně jako je tomu u biatlonu :) No a kdyz klopytnou a zaryji lauf do zeme nemusi posleze resit roztrzenou hlaven nebo preparaci lebky .

Na druhou stranu lauf dolu pri Hft muze zapricinit rozhozeny nastrel a osudove zklamani :).

A proto se mi zda prenaseni flinty ve fusaku jako ideal abych si nerozhodil nastrel, neprostrelil si nohu nebo kolegovi nevysklil oko :)

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 20:05:07 
Offline

Registrován: čtv 11. pro 2014 20:50:37
Příspěvky: 25
chlape, u nas na polovačkach nenosime rum alkohol je zakazany ! a netreba si pliest biatlon s polovnictvom v tom je diametralny rozdiel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 20:40:02 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Jinými slovy u myslivců se přímo nejedná o bezpečnostní hledisko ve smyslu postřelení sebe nebo jiného. To se při HFT a obecně u lidí bez jakýchkoliv návyků říct nedá. Jinými slovy prostřel si raději nohu než hlavu.

A pokud mě paměť neklame, tak na posledním HFT na Hadačce jsem vyfotil podobný výjev, jak jej kubajzz publikoval výše.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 20:55:17 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Zvláštní je, že třeba v UK, kde je mnohem větší členská základna (= mnohem větší pravděpodobnost že se něco stane), to neřeší a pušky se nosí na rameni obvykle hlavní nahoru... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 21:06:26 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Tak to jsem byl asi v nějaké jiné UK, protože v té UK, kde jsem byl já, je v pravidlech výslovně napsáno: "Rifles must be cased or carried with the muzzle pointing down at all times when not in use, this includes rifles carried on a sling."

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 22:07:15 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Asi evidentně jo, nebo v Cambridge neumí číst. Protože tam bylo několik lidí co je nosily hlavní nahoru. Dost mne to překvapilo, proto si to pamatuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2015 0:54:08 
Online
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Já jsem tam neviděl ani jednoho, a to si takových věcí docela všímám.
A když se dívám na tvoje fotky z Cambridge, tak tam taky nikoho nevidím. Podle mě by si to tam nikdo nedovolil, oni ty pravidla berou vážně.
http://galerie.novak-foto.cz/wp-content ... 8254-2.jpg
http://galerie.novak-foto.cz/wp-content ... 74_c-2.jpg

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 9:51:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro 2018 21:02:20
Příspěvky: 13
Bydliště: Větřní
Poslední příspěvek 2015 :-)
Asi je to každýmu už jasný když nepřibyl 4 roky žádný příspěvek, ikdyž mi přijde že by to chtělo nějak shrnout.
Na prvním místě bezpečnost, bezpečnost a zase bezpečnost. Ať už armáda nebo myslivost či sport.
Myslivci na honu nosí pokud se nepletu jen brokovnice, ty se nosí na popruhu zlomené s hlavní nahoru aby bylo jasně vidět, že komory jsou prázdné a vyloučil se nechtěný výstřel.
Pokud se nosí v ruce nenabité tak hlaveň/ně dolů. Pokud nabité při lovu tak taky hlaveň dolů. Co se týká kulovnic tak obecně obecně dle zákona se zbraň smí přenášet v uzavřeném pouzdru ve stavu vylučujícím její okamžité použití, tedy u koulovnice prázdný zásobník a závěr venku s prázdnou komorou. U samonabíjecí zásobník bez nábojů mimo zbraň.
Žádná hlína nemá přednost před bezpečností.

V armádě platí bezpečnost na prvním místě. Pokud se nese útočná puška či samopal na popruhu v pohotovostní poloze tak hlaveň vždy dolů. Výjímky jsou třeba přehlídky, nebo když se nese dlouhá zbraň na zádech. Samozřejmě se dá zahlídnout i porušení tohoto pravidla.

Ve sportu v biatlonu vzhledem k vyvážení nejde mít na zádech hlaveň dolů takže mají viditelně ucpávky hlavně.
Pokud jde o vzduchovky na popruhu či v ruce u disciplín jako HFT tak hlaveň vždy dolů, nebo v pouzdře.
U sportovní vzduchovky na 10m se přenáší v pouzdře a ještě se strunou v hlavni.

Co jsem viděl tak lidem se vzduchovkami chybí základní návyky z ostrých zbraní. Po vystřelení se otočí klidně s hlavní namířenou na lidi okolo a podobně.
U pružinovky bych v ten okamžik pokud jsem výstřelu přítomný přivřel oko, ale už tu začíná špatný návyk.
U pcp musí být zásobník venku, ale prostě jeden nikdy neví. Doma kde takové pravidlo není vyžadováno se může stát neštěstí.

Mám dojem, že lidi ve větší míře přistupují ke vzduchovce bez respektu jako k hračce ve stylu je to jen vzduchovka nemůže se nic stát.

_________________
Roman U.
http://www.tosogu.cz

HW97k STL blue laminated, Valiant 6-24x50


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 11:03:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
TosoguCz píše:
Poslední příspěvek 2015 :-)
Co jsem viděl tak lidem se vzduchovkami chybí základní návyky z ostrých zbraní. Po vystřelení se otočí klidně s hlavní namířenou na lidi okolo a podobně

Kde konkrétně jsi to viděl? Aby se pořadatel chytil za nos.
Před závodem bývají účastníci poučeni o bezpečnosti a pokud ji nedodržují tak je jim to potřeba připomenout, nebo jsou tam rozhodčí.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení zbraní na závodech
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 11:21:24 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
TosoguCz píše:
Poslední příspěvek 2015 :-)
Asi je to každýmu už jasný když nepřibyl 4 roky žádný příspěvek, ikdyž mi přijde že by to chtělo nějak shrnout.
...
V armádě platí bezpečnost na prvním místě. Pokud se nese útočná puška či samopal na popruhu v pohotovostní poloze tak hlaveň vždy dolů. Výjímky jsou třeba přehlídky, nebo když se nese dlouhá zbraň na zádech. Samozřejmě se dá zahlídnout i porušení tohoto pravidla.
...

Neviem ako je to teraz v NATO, ale nam ked zbran zverila do ruk robotnicka trieda vedena KSC, tak sme na hraniciach mieru, hraniciach dobra a zla, hraniciach dvoch svetov v rokoch 1986 - 1988 v Asi, nosili so sklopenou pazbou (ramennou opierkou) SA58 hlavnou dolu, a s odklopenou zasa hlavnou hore. V oboch pripadoch nabity.

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz