FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 21:24:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:09:46 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Hm, napsal jsi toho opravdu hodne ale na otazku jak rano pred zavodem upravit vykon pruziny opet zadna relevantni odpoved...
Hlavne ze se muzete byt v prsa jak jste nekompromisni!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:16:23 
Offline

Registrován: ned 12. říj 2014 19:26:08
Příspěvky: 33
Termit píše:
nebo " pokud to nebude mít certifikát tak mi každý může..." si strčte za klobouk.


Bohužel, to není tak jednoduché. Pokud něco nazývám měřidlo ( = zařízení určené k měření, samotné nebo ve spojení s doplňkovým vybavením), tak je nutné jeho ověření a nebo kalibrace, jedná-li se o nestanovená či stanovená měřidla! Výstupem musí být buď ověřovací nebo kalibrační list.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:21:31 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Zatim tu nepadla jedna zasadni odpoved: Jakou ze ma to slavne chrono deklarovanou presnost a za jakych podminek byla presnost overena.

Ja si dal praci a hledal u jinych vyrobcu, zda to uvadeji. A hle, oni to uvadeji:
Caldvel +- 0,25%
Combro +- 1%
dalsi vyrobce pak +- 0,5%

Airchrony to nikde neudava..

Kdyz se k tomu pripocte rozptyl vahy diabolek v krabicce a vliv vyssi teploty vzduchu, tak ta vase milostive pridana tolerance +3m/s nemusi stacit... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:28:08 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Harry: Já jsem o víkendu střílel pružinou a po měření šla do auta a střílel jsem s Marcelou její puškou, bohužel mě puška vypekla, do příště ji chci upravit na 236m/s a mám po problémech. Zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:38:20 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 10:41:19
Příspěvky: 38
mám nastavené na 238 a ešte som nemal problém že by som niekde neprešiel cez chrono (slovensko, maďarsko, nemecko, litva) v nemecku a v litve som dokonca nemohol použiť ani vlastnú diabolku ale musel som dať tú čo mi do hlavne dal marshal. Na medzinárodných pretekoch býva chrono umiestnené medzi stanovišťami a keď skupina k nemu príde kontrolujú im výkon žiadne zdržiavanie a čakanie v rade.
Kto strieľa vedome nad limit bude stále špekulovať prečo je to zlé a nepresné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:43:34 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 13:08:16
Příspěvky: 73
Bydliště: Třebíč
Zipep, to je přesně to, co jsem nechtěl slyšet. Mám relativně novou zbraň, bez jakéhokoliv neodborného zásahu, která výborně střílí, je spolehlivá a šlape jak hodinky a teď abych vyndal pružinu, zkracoval, zabrušoval, prostě začal bastlit...........to by mě muselo srdce urvat. U těch pružin bych byl trochu shovívavější, když na nich nejde nic štelovat. Buď tam máš V-mach FAC a to se pozná na měření ihned, protože tam nepůjde o metry, ale celou desítku m/s navrch, takže tam není co řešit a nebo je tam origo a origo je dle výrobce na 16 J. Stejně si myslím, že u pružiny z běžně měřených 242 m/s. to najednou neskočí na nějakých 250m/s.

_________________
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:47:11 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
ranovak píše:
Hm, napsal jsi toho opravdu hodne ale na otazku jak rano pred zavodem upravit vykon pruziny opet zadna relevantni odpoved...
Hlavne ze se muzete byt v prsa jak jste nekompromisni!


Jak snizit vykon bych konzultoval s vyrobcem zbrane a ne s poradatelem zavodu.
Ale co se tyka toho chrona tak by urcite melo mit certifikat. Nebude potom o cem diskutovat.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 7:50:22 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Ranovak..... Ty máš snad důvod se obávat že se nevejdeš ? Že potřebuješ větší toleranci. A něco o měřidlech: Pokud není vyžadovano zákonem, provoznim předpisem či vyhláškou může byt použito takzvané podružné meridlo cejchované výrobcem. Je snad Hft organizace schopná vytvářet zákony platné v Čr. Zatím u nás bylo měření prováděnou víceméně jako pomoc střelcům. Shrnu to: Pokud se v Žalanech bude měřit tak se bude měřit měřidlem jaké máme. Budeme se snažit dodržovat limit daný zákonem a pokud bude někdo vyžadovat nějakou speciální rezervu a zduvodnovat to chybou měření, tak sory radši ať nejezdí. V sobotu v Žalanech byla parta která neměla žádný problém.
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 8:07:14 
Offline

Registrován: ned 12. říj 2014 19:26:08
Příspěvky: 33
To Sportovec: naprosto souhlasím


To Termit:

podružné měřidlo cejchované výrobcem - můžeš mi vysvětlit, kde u chrona najdu to, že je cejchováno výrobcem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 10:03:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Tak pes, který se nejvíc bojí...,.,.

To jsi zrovna v mém případě pěkně přehnal!

Tohle vaše rádobydodržování předpisů mě vyřadilo s pružinou na celý zbytek sezony. A zkus mi říct, že tam mám silnější pružinu schválně...

Konkrétně u Vás v Žalanech jsem tu pružinu měl s sebou a chtěl jsem si zastřílet, ale raději jsem ji ani nevytahoval, i když vím, že jsem z tebe d.....la mohl udělat - první výstřel s chladnou puškou mi dá 15,9 J a na třetí nátah už tam mám 16,7 J a to je po úpravě (V-mach). Ale vytáhl jsem svoje AA a nic neříkal.

Určitě tě potěší příště menší účast v Žalanech, že? Já se totiž nehodlám trmácet 250 km na závod, kde organizátor vytáhne hračku (ano, hračku ) a nepustí mě do závodu na základě rádobyměření.

Jste fakt super, když musíte vyřazovat pružináře. A navíc je tu Zipepem jasně psáno - nepustili ho chrony, na kterých to měřil pár dní předtím. A to asi o 8 metrů. Vážně měří vždy stejně? Nebo stačí přejet těch pár set metrů po žalanské cestě ke střelnici a jsme díky o setince větší rozteči na měřáku někde jinde?

Nehodlám nadále podporovat partu lidí, kteří chtějí aby se dodržovali limity, a nejsou ochotni k tomu použít schválené (cejchované) měřidlo!

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz