FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 20:20:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 9:52:24 
Offline

Registrován: ned 12. říj 2014 19:26:08
Příspěvky: 33
Pokud budu vědět, že pořadatel má zkalibrovaná chrona, tak nikdo nebude nic rozporovat.

Je prokázané, že každá verze chrona ukazuje jinak, bohužel to tak je. Ale chápu vývoj, že první "oholená verze" asi není tak dokonalá jako následující.

Samotný výrobek je velice dobrý nápad a k našemu sportu dost podstatná věc. Nehledě na to, že se už prodává všude možně. Ale jelikož je to měřidlo, tak jako každé správně měřidlo by mělo být zkalibrované, prohnané zkušebnou, a to nemluvím o schopnostech měřidla a jeho odchylkách.

Proto naprostý souhlas a myslím, že už je to už nutnost, připravit jednotná chrona. Tím odpadnout diskuze, že jednomu měří více, druhému méně a čemu věřit apod. A mohu potvrdit z vlastní praxe, že kalibrace měřidel a zlegalizování trvá opravdu dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 9:56:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Pardon - jaká zbytečná polemika?

Když chceš aby se dodržovala pravidla, tak je musíš kontrolovat něčím, co je k tomu určené a přezkoušené - přístrojem ze zkušebním cejchem. Cokoliv jiného je nezávazné,a vyřazovat na základě přeměření na "hračce" - tím si organizátor snižuje vlastní hodnověrnost.

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 10:07:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Já bych chtěl říct k přístupu ke chronu před závodem, že to není povinnost a záleží to jen na rozhodnutí pořadatele. Může být, ale nemusí. Také měření není povinné na každém závodě - povinné měření se bude od příštího roku týkat pouze závodů CAFTA poháru a MČR, ale z rozhodnutí pořadatele může být měření provedeno na jakémkoliv závodě a jestli zpřístupní chrono i nějakou dobu před závodem je čistě jeho věc.
Například na mistrovství světa před závodem žádné chrono není a asi ani nikdy nebude, protože si nedovedu představit frontu 400 střelců, kteří si to chtějí před závodem zkusit a pak jdou ještě několikrát, když zjistí, že mají moc a štelují rychlost.

Za sebe bych ze zkušenosti ještě upozornil pořadatele, že volně dostupné chrono před závodem je cesta k jeho jisté a velmi rychlé likvidaci. Mluvil jsem už sice o vývoji chrona v protitankové úpravě (s přídavným plechovým krytem), ale to bude ještě nějakou dobu trvat.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 10:53:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Já souhlasím a jen doplním, že pokud vše půjde jak má, mohlo by být "obrněné" chrono k dispozici začátkem roku.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 15:23:49 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
K téhle diskuzi přispěju jen jednou, pokaždé když se bude v Žalanech měřit rychlost (není to pravidlem) a někdo bude mít víc jak 245m/s s normálním exactem na chronech, která určí pořadatel, tak s takovou puškou nebude puštěn do závodu a bez diskuze o cejchování. Mimochodem tuhle sobotu zůstala v autě moje puška, byl jsem jediný hříšník a nakonec jsem střílel půjčenou vzduchajdou.
Ta tolerance je dost velká na to aby si každý mohl na kterémkoli chronu nastavit rychlost tak aby byl pod limitem dost na to aby pokryl případné odchylky.
A jak někdo napsal přede mnou, nikdo nikoho nenutí jezdit, podmínky jsou dané a rozhodnutí je jen na pořadatelích.
zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 15:45:07 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Tak tohle se mi líbí. Smekám!

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 15:48:16 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 488
Bydliště: F-M
Já měření řeším následovně.
Vystřelím přes chrona v tunelu JSB a následně přes mé vlastní porovnám výsledky a je hotovo.
Pušku se snažím mít nadstavenou na 241m a projel jsem dost měřených závodů hlavně v cizině a vše OK.
Dosud jsem potkal na závodech osm různých měřidel a každý pořadatel věřil těm svým.
V

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 17:21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. srp 2015 20:54:38
Příspěvky: 36
já pro jistotu vozím pušky dvě... 8-)
jedna se kterou stabilně střílím a neladím na ní výkon ( nevím ani jak )
ale různymi vlivy se může stát že pří měření nějaký ten metr ulítne...
druhá o které na 100 pro vím že je naladěna na 14,5 J
a měření výkonu jen vítám , konečně něco co je smysluplné pro stejné podmínky pro všechny...

_________________
AA FTP 900 + MTC Genesis
Daystate Huntsman + Sightron S III
Daystate Wolverine C + Sightron S I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 22:45:22 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 13:08:16
Příspěvky: 73
Bydliště: Třebíč
Zipe jsi tvrdák....budiž....ale nezapomněl jsi náááhodou ve svém názoru na jistou skupinu - pružiny? Tady není co štelovat. A jestliže mi od samého začátku střílí cca 242 m/s, což se mi potvrdilo na různých akcích asi na třech různých chronech a pak přijedu do Žalan a ......245 m/s. Sbalím se a pojedu 200 km zpátky domu? Myslím si, že se snažíte odradit některé jedince, kteří mají záměrně zvýšený výkon jako výhodu oproti poctivým střelcům, což plně schvaluji, ale jak to řešit s pružinama mě opravdu nenapadá.V každém druhém příspěvku se zde píše o seřízení zbraně před a po měření apod.....to ale znamená, že řešíme pouze větrovky.

_________________
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 5:50:05 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
O větrovkách se zde mluví ,jelikož na rozdíl od pružin obsahují hodně dílů, které svojí funkcí ovlivňují výkon zbraně. Tudíž pokud se tam něco porouchá hned je vše jinak. Žít v domnění že je vše ok , když prodejce říkal,nebo když jsem to před rokem měřil....je nejspíš dost lehkovážné.
A pokud si někdo seřídí svou pušku na náš zákonný Max ,je to jeho problém pokud by se náhodou někdy do limitu nevešel. Sám jsem měl na MČR nastavíno na 238-241m,jenže se mi rozbil ventil a rázem tam bylo 235-250, To píši jen z toho důvodu,že když jsme začli měřit v Žalanech,tak to bylo s dostatečným předstihem před závodem a není to bráno jako perzekuce nýbrž jako šance si třeba na pušce něco upravit a dostat se do limitu. Snad každý vetrovkář ví kde má šroub na ladění výkonu. A navíc,ne každý má doma chrono a žije v domnění že když prodejce řekl 16j tak to tam je.Tenhle člověk bude nejspíš rád že se něco doví. A pružiny....to je prostě jiná kapitola. Tak pokud má mít jednou puška Max 16J dle zákonů Čr a my k tomu přidáme ještě 3m z duvodu možnosti proměřování chrona,nevím o čem se dál bavíme. Názor typu " Mám 242m jezdím všude a vždy v pohodě " nebo " pokud to nebude mít certifikát tak mi každý může..." si strčte za klobouk. Je to jak se říká" Nejvíc kouše pes který se bojí"
Jinak mimochodem naposled v Žalanech šel John Steel s něco málo prez 10J a můžete se podívat jak dopadl.....rozstrel o 3 místo?.......


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz