FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 16:49:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 10:12:37 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
A koukám, že už mne Víťa předběhl.

Víťa laboruje s pružinou už víc než dva měsíce. Nový V-mach má po nainstalování cca 245-247 m/s bez jakékoliv podložky, která by jakkoliv zvyšovala výkon nebo váhu pístu. S přibývajícími výstřely se jeho rychlost lehce zvyšuje (zřejmě se lehce ošoupe to jejich těsnění). A pokud nechceš zasahovat do pružiny za 100 Euro (osobně ani nevím jak, ani nemám čím ji zkrátit a případně o kolik) tak si na závodech nezastřílíš. I z tohoto důvodu jsem už také pověsil pružinu na hřebík. Bohužel...

Další věc je, že už jsme oba vyléčení z toho, že pružina je bezúdržbová, bezporuchová a nemění výkon v důsledku teploty apod. Jak Víťa zjistil, na pružinu má zřejmě větší vliv než teplota vlhkost vzduchu.

Edit: A první ránu mívám na své HW97 také až o 3m/s pomalejší...
(všiml jsem si, že podobný problém řešili i pružinovkáři v UK)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 10:34:26 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Jen pro upřesnění nebyla to chyba chrona, ale pušky, v pátek jsem na tréninku pozoroval slušné zploštění balistické křivky oproti stavu před týdnem, ale neměl jsem sebou chrono abych to změřil, tak jsem to přešel a to byla chyba. Já osobně si myslím, že z toho děláte víc než je vhodné, naznačované chování je v pravidlech v jiných disciplínách pod pojmem podvod.
K přesnosti chrona se musí vyjádřit Mandy, ale srovnávali jsme ho s mk1 a combrem a nikdy nebyl rozdíl vic jak dva metry, takže pro mě je k našemu účelu v pohodě.
Kvůli většímu počtu účastníků se nebudeme točit kvůli větě na fóru jak korouhvičky, propozice a pravidla jsou známá a kdo už dopředu ví, že je nechce dodržovat tak ať vážně radši nejezdí.
Závody jsou jeden problém, druhý, pro pořadatele větší je změna kategorie zbraně z D na C a to hlavně by si měl každý srovnat, nějaká pravidla Hft jsou podružná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 10:38:46 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Teď si dovolím trochu odbočit.

Jak se to bude řešit v případě pořádání MS v ČR?
To si budou muset střelci z UK (případně i jiných zemí) přenastavit pušky na 16J?
V UK platí limit 12 foot pounds , což je 16,27 J (zaokrouhleně se uvádí 16,3J). To je všechny pošleme domů, když neprojdou na chronu? :mrgreen:

A jak je to na Slovensku? Tam je limit 15J a běžně se na závodech toleruje českým závodníkům 16J, pokud se nemýlím. Kdo z vás si snižoval výkon, když jel do Skýcova?

Ale jen v Čechách se bude nekompromisně vyžadovat 16J a ani o metr víc.

A že je to zároveň ochrana pořadatele aby se nedostal do maléru kdyby se něco stalo? No o tom by se dalo také úspěšně polemizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:10:05 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Když to čtu, nevím, jestli se mám smát nebo žasnout. Pokud někdo máte zájem o komplexní přednášku na téma "přesnost chrona" , rád ji uskutečním. Nicméně bych uvítal, aby bylo respektováno právo pořadatele chránit svou "zadnici". Jak říká kubajzz, není otázkou, jestli se jednou stane průser, ale kdy.

PS : Ti, kterých se limit obvykle týká o tom dobře vědí. Tak tady z toho nedělejte cirkus. Zbývající menšina obvykle uzná pochybení a do dalších závodů jej vyřeší. Chybu může udělat kdokoliv, ale jen blb ji opakuje.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:25:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Ale o to právě jde - pokud si chceš chránit zadnici (jako organizátor i jako majitel zbraně k.D), tak musíš vědět, že nemáš hračku, ale měřák........

Dovolím si parafrázovat to, co jsi psal v prvním příspěvku k diskuzi:

" vím, že je to jen hračka, ale všichni to mají stejné, takže protest se nepříjmá"

Fakt je před námi dlouhá cesta!

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:26:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:59:08
Příspěvky: 111
Bydliště: Sever Čech - Teplice
ranovak píše:
Teď si dovolím trochu odbočit.


A jak je to na Slovensku? Tam je limit 15J a běžně se na závodech toleruje českým závodníkům 16J, pokud se nemýlím. Kdo z vás si snižoval výkon, když jel do Skýcova?

Ale jen v Čechách se bude nekompromisně vyžadovat 16J a ani o metr víc.

A že je to zároveň ochrana pořadatele aby se nedostal do maléru kdyby se něco stalo? No o tom by se dalo také úspěšně polemizovat.

Pokud by někdo na slovensku chtěl čechum sebrat flinty a obvinit je z nedovoleného ozbrojování,tak argument "že pořadatel to toleruje" bude mít u šetření fakt váhu!!!!! :lol: :lol: :lol:

A proč si do pružin všichni cpou Vmachy?!?!?
To vám nestačí těch 15J v originálu?
A Radku konkrétně tobě to jednou lítalo kolem 250m/s s Exzactem z tý pružiny co si pamatuju,ne?

_________________
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
IDELYN - když nevíš...
EFH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:39:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
V-mach jsem tam nechal kvůli jeho o poznání lepšímu průběhu výstřelu
V originálu mi HW97 po půl roce používání dávala 252 - 258 m/s a to jsem na ni nesáhl.

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 11:48:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Myslím, že lidi už si o tom obrázek udělají. Já bych je nepodceňoval.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 12:02:33 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
ranovak píše:
Radku konkrétně tobě to jednou lítalo kolem 250m/s s Exzactem z tý pružiny co si pamatuju,ne?


No právě. Já to mám aktuálně také okolo 246 m/s ale s konzistencí +-4,7m/s (nová měla konzistenci +-2m/s)! takže v pondělí mi to také ukázalo i 251 m/s! A přitom asi o 3 týdny dříve (po Drozdově) to létalo jen 232-240 m/s, týden na to 240-246 m/s...
Takže nevím jestli je problém ve flintě (na nic jsem nepřišel) nebo v nepřesnosti chrona nebo ve vlivu počasí.

A jestli narážíš na to měření u Alexuse tak v té době jsem tam měl ještě distanční podložky, které jsem pak vyndal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti na závodech
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2015 15:26:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. srp 2015 20:54:38
Příspěvky: 36
...tak si představme , že náhodou máme chrono kalibrované z nějakého ústavu pro nastavování měřidel s certifikátem platným na půl roku...

a je nám to prd platné protože nemáme diabolky o stejné váze... :lol: :lol: :lol:
pak nebude stejný průměr diabolky...

tolerance kterou zvolil Termit + 3 m/s si myslím , že stačí normální hodnota 242 m/s max. 245m/s a nad tím je střelec mimo soutěž...

pak jsou dvě řešení:

1./ vytáhne z auta jinou pušku...
2./absolvuje trať mimo soutěž ( jeho výsledek nebude započítán do celkového hodnocení)

_________________
AA FTP 900 + MTC Genesis
Daystate Huntsman + Sightron S III
Daystate Wolverine C + Sightron S I


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz