FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 18:38:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 19:06:43 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
:) Pěkný ucelený pohled na stavbu tratě bez zabíhání do jednotlivých detailů.Dává to prostor pro
každého stavitele tratě jak se se stavbou vypořádá.Za mne, hlavně si podle záměru udělat na
stavbu dostatek času jak na samotnou stavbu, tak i na přemýšlení. Čas na realizaci stavby dobré
tratě se podle předem určeného záměru v žádném případě odrbat nedá. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 19:08:05 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
To s lokty jsem řekl já, ale stejně jako s radostí nutím při stavbě větrovkáře na lokty, tak holt je možné tlačit i k zemi toho kdo to nemá rád, takže konkrétním konfiguracím konkrétních pušek nepřihlížet, za to si každý může sám.
Ale to že by měl mít každý střelec možnost slušného výstřelu je nejspíš nejzákladnější pravidlo, samozřejmě vynucování poloh od kolíku a na lokty je v pořádku, ale kostilamy a totální extrémnosti by asi bylo dobré vypustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 19:47:29 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
U stanovišť, kde se musí člověk natáhnout od kolíku se často zapomíná na následující pravidlo:

VÝSTŘEL MIMO KOLÍK

1.Mohou být použity až 4 výstřely „mimo kolík“. Používá se terč s killzónou 35 – 45mm, kdy je nejméně 50% killzóny viditelné z místa 15cm od kolíku a 100% je viditelné ne dále než 60cm od kolíku.

Často se také zapomíná, že sklopka musí jít střelit i v těžších polohách. Pokud je to např. klek, musí jít střelit i ze stoje a nesmí tím pádem být sklopka zakryta větvičkou , která ji zakrývá jen při stoji apod...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 20:43:19 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Vidím to stejně. Mi nevadí, když je killzóna zakrytá a nutí střelce jít mimo kolík, ale musí to být takto postavené s tímto úmyslem. Horší je, když je sklopka náhodně hozená do křoví a střílí se skrz změť větviček a listí jen z toho důvodu, že se nikdo při stavbě od kolíku nepodíval jestli nic nestojí v dráze letu diabolky.
Obvykle to pak dopadá tak, že to první polovina závodníků prostřílí a zbylá polovina už tam nic nemá. Další problém obvykle je při natahování špagátu, kdy se tam ty větvičky zase mohou dostat, případně si je střelec taháním za špagát odhrnuje mimo.
Prodlužuje to závod - na těchto stanovištích vznikají zácpy, což je velký problém při plně obsazeném závodě, kdy jsou skupiny na všech stanovištích. Vzpomeňte před lety na první závod v Bohumíně, kde vznikaly strašné zácpy na 8 cm kolečku, které sice bylo na 60 metrů, ale hlavně nešlo ve větvích najít.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2015 13:16:23 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 298
Bydliště: Ostrava
Já jsem furt přemýšlel co tomu Zdendovi v Lipové tak vadilo a vzpomněl jsem si jak jsem začal jezdit po závodech a byl taky v šoku když místo obvyklých sedumdesát jsem z bídou nastřílel šedesát bodů.Když totiž staví trať někdo kdo tomu rozumí,tak její obtížnost povýší jen třeba tím že umísťuje sklopky v těch "správných" vzdálenostech.Pak to stačí jenom špatně odhadnout a je vymalováno. :P Přesně vím kde jsem udělal chyby a ty nuly jsem si zasloužil. :D A to jsem ještě měl tu drzost se s Vladimírem hádat že tu sklopku nahoře na stromě na deseti metrech budu střílet na osum. :oops: Jo a taky jsem sestřelil větvičku ale jenom proto že křížek jsem měl sice nad ní,ale zapomněl jsem že diabolka v devíti metrech bude někde jinde. :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2015 7:56:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Lui, přečti si třetí větu posledního Kubova příspěvku v tomto vlákně a dostaneš svou odpověď ;) Přesně takový jsem z toho měl totiž pocit :idea:

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2015 15:02:26 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 298
Bydliště: Ostrava
Uznávám těch větviček bylo hodně,ale Bedroš za to nemůže.Stavěl to skoro sám a měl tam čtyřicet sklopek. :!: Napříště mu musíme pomoc. :idea: Hrát si s každým stanovištem to chce čas a minimálně pět lidí. :geek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2015 15:31:06 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
S Ianem Bainbridgem jsem v kontaktu, nejsem ovšem natolik znalý angličtiny, abych si dovolil mu klást nějaké otázky, přes překladač to radši riskovat nebudu. Pokud by ovšem měl někdo nějakou (konsruktivní:!: ) doplňující otázku či dotaz ohledně stavby HFT traťí a dal to do angličtiny mohu se ho zeptat ;)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2015 22:30:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 11:29:06
Příspěvky: 240
Je tady hodně lidí, přihlášení je volné. Co když někdo nebude dost duchaplný, ale anglicky zdatný(nebo někdo mu s překladem nezištně nebo zištně) pomůže a on nebo jeho příbuzní dostatečně movití na to, aby si chtěli postavit dráhu (je jedno jestli pro trening svého příbuzného, oblíbence, milence nebo pro trening nebo závod jeho kamarádů) a budou mít ne dostatečně duchaplné dotazy a Ty tu nedostatečnou duchaplnost ve své ne natolik zdatné angličtině přehlédneš? Co pak? Nebudeš u toho za blbce? :lol:

_________________
http://martynzrx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba HFT tratě
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2015 22:36:53 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Jste si přátelé jisti, že se držíte tématu?

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz