FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 6:43:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2015 20:40:40 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:42:50
Příspěvky: 334
Já sice nejsem žádnej elitní střelec, ani stavitel tratí, ale rozhodně si nemyslím, že někdo z těch, co to dělají, si vzdálenosti pamatují anebo vůbec někam zapisujou na "tahák" - to je doufám i pod jejich úroveň! A kdo si něco takovýho myslí, tak jen soudí podle sebe... Nic ve zlým ;) Osobně si dovolím tvrdit, že většinu chyb udělám při samotný střelbě, ne zrovna v odhadu vzdálenosti. A co se týká stavitelů všeobecně, tak si takových lidí neobyčejně vážím, a jsem ráda, že to dělaj. Chci jenom říct, že postavit skvělou trať a vyměřit ji podle pravidel nedělá z dotyčnýho elitního střelce.

_________________
Weihrauch HW98 / MTC Viper 10x44 IRS SCB
Walther LG300 / MTC Viper Connect 3-12x32 SCB
mojerajče


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2015 20:58:47 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
On to sice může měřit kdokoli, jenže ten konkrétní "kdokoli" tam taky musí být a kupodivu těchle "kdokoliů" se většinou nějak záhadně nedostává, protože "lepší" trať obnáší něco trochu víc, než zběsile dvě hodiny před odpískáním vběhnout se sklopkama do lesa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 0:21:23 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Přátelé, dlouho jsem váhal, jestli sem přispět nebo nikoliv, nicméně jak tak čtu příspěvky výše, nedá mi to, abych nevyslovil svůj názor.

Myslím, že všichni máme zájem soupeřit na MČR za maximálně rovných podmínek! V současnosti však z obecně známých důvodů staví trať zkušení závodníci, kteří současně budou na MČR našimi soupeři. To je pochopitelně složité přijmout, protože každý stavitel trati, staví trať vědomě či nevědomě podle svého a současně si logicky pamatuje ty největší „špeky“, které postavil. To samo o sobě je výhoda. Pokud někdo tvrdí, že si to nepamatuje nebo, že to tak není tak kecá. Prostě to tak je!

To, že při stavbě trati existují vlivy, které komplikují stavitelův život je samozřejmě také pravda, ale nijak to nemění skutečnost, že stavitel je prostě zvýhodněn. Co tedy s tím?

Předně je podle mě potřeba řešit tento problém včas a ne, týden před začátkem akce. Zde spatřuji největší nedostatek! Umím si představit zdražení startovného, po kterém osobně dlouhodobě volám a získanými prostředky uhradit stavbu trati třeba některému z kamarádů z Polska. Prostě někomu, kdo bude rozumět problematice, nebude závodit nebo bude střílet mimo soutěž! Jistě by se našlo i jiné obecně přijatelné řešení. Myslím, že není problém se inspirovat jinde...

MČR je mimořádná akce a podle toho by se k ní mělo od počátku přistupovat. Pokud nezvládneme MČR, jak chceme zvládnout ME? Budeme tak akorát pro smích…

Co mě však mrzí nejvíc, je to, že tady děláte „hon“ na pusynu, který jako jediný ze všech problém pojmenoval a současně navrhnul alespoň nějaké řešení. Ostatní tady jen říkáte stokrát opakované řeči o „komplikacích“ stavitelů a „nepamatování“ si postavených stage.

Toto je první a současně jediné MČR, které jsem zažil, kde trať staví sami soutěžící a některým jiným soutěžícím to dokonce přijde normální. Chápu, že za současné situace to jinak nelze, ale když už tady někdo dá návrh, který alespoň malinko může narovnat tuto nepochopitelnou anomálii, tak jej skoro kamenujete.

Prosím, potlačme hrdost, přemýšlejme nad názory druhých a začněme hledat obecně přijatelné řešení dříve, než přijde rozklad a zbytečné hádky.

Závěrem mi dovolte, abych konstatoval, že těmito neshodami nedáváme dobré signály nejen široké veřejnosti, ostatním střelcům, ale ani sponzorům, mezi které se s naší společností rovněž řadíme. To je vše, co jsem měl na srdci. Pevné nervy všem.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 5:45:48 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 488
Bydliště: F-M
Sleduji to tady a nestačím se divit. :roll:
Navrhovat zdražování takový nesmysl. :evil:
Podle mého trať pro mistrovství republiky nemá stavět nikdo s reprezentace nebo s první desítky.
O tom kdo bude hlavní architekt trati má podle mne rozhodnout výbor CAFTA a zveřejnit. :!:
Máme tu pár stavitelů trati kteří to zvládnou a myslím,
že stačilo s nimi o tom promluvit, jako prvního bych navrhl Jirku F.

Architekt trati – ten kdo rozhodne kde budou stanovitě a ten kdo měří a zná vzdálenosti.
Nikdo jiný nemá na trati s jakýmkoli měřidlem přístup.
Ostatní jsou pomocníci a těch může být třeba padesát.
VladimírK

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 6:07:52 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
I u jiných disciplín co jsem pomáhal stavět trati, taky staví lidi co budou soutěžit (IPSC, LOS, Repiko...), navíc většinou střílí prematch den před hlavním závodem a mají na to klidnější atmosféru (výhoda domácího hřiště) a důvod je jednoduchý, když to někdo nepostaví tak se nebude střílet a člověka co stráví dvě tři odpoledne před závodama, přípravou a pak se bude koukat zatím neznám.
Já si pamatuju vždycky minimum, a někdy maximální vzdálenost a naposledy v Žalanech jsem na takové dal 0 i když jsem věděl kde je.
Nemluvím o tom, že každý sice víme jak na tom jsme, ale říct někomu "Ty vem dálkoměr, stejně neumíš střílet tak je to jedno"
je dost nesportovní ;)
Nakonec chci říct, že já nejsem proti když to bude stavět někdo "nezávislý", ale zase jsme tu u toho, "někdo" musí takové lidi (alespoň čtyři) najít a přesvědčit je aby stavěli a nestříleli v závodě, jinak je to zase plané teoretizování na fóru.
Vladimíre, pomocníků může být hodně, ale pro mě osobně je to jedno, když uvidím velikost kilzony co mám v ruce a vím jestli jdu daleko nebo blízko, tak už z toho nahrubo tuším kde ta sklopka asi bude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 7:01:40 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:44:16
Příspěvky: 271
Bydliště: Praha
Zipep píše:
Já si pamatuju vždycky minimum, a někdy maximální vzdálenost a naposledy v Žalanech jsem na takové dal 0 i když jsem věděl kde je.


Já si taky pamatoval vloni jednu sklopku ve stárkově a taky jsem dal 0. Ale to už je o mé - tvé neschopnosti nedat ani to, co víš, jak je daleko.

_________________
www.vetrovky.eu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 7:30:04 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Tak to jsem netušil, jaký bude problém s tím, kdo navrhuje a staví trať a jestli vzdálenost měří nebo jestli si ji krokuje, když nese sklopku... Loňské MČR se stavělo úplně stejně - Alfu jedni a Bravo druzí, a nikomu nic nevadilo. Řeší se to v celém světě a nikdo nic nevyřešil.
U nás umí navrhnout trať tito lidi:
JirkaF - s tím jsem původně počítal, ale nemůže, má novou práci, ani není přihlášený
Svako - teď jsem poprvé viděl dobrou trať na Moravě (v Lipové), ty předtím jsem neviděl na takové úrovni (bez urážky), když na to má čas, a vzhledem k jeho věku to po něm nemůžeme chtít (taky bez urážky).
Termit se Zipepem - ti staví nejlepší a nejpromyšlenější tratě u nás
Kubajzz - všechny tratě České sklopky
Franta Kdokoliv - podle zpráv tady na fóru, ale já jsem ho ve startovní listině ještě neviděl
Někdo Zpolska - toho taky neznám
Pokud někdo další máte pocit, že to opravdu umíte (a tím nemyslím přišroubovat sklopku na strom), tak neváhejte tady napsat, ať opustíme rovinu planých řečí. Prosím, jmenovitě kdo má co udělat.

A ještě si neodpustím příhodu ze světa, z letošního MS v Anglii. Ve skupině se mnou střílel Kieran Turner, byl to jeden z autorů a stavitelů tratě. Na závěrečném ceremoniálu byl mezi těmi, které vyvolali dopředu a sklidili bouřlivý potlesk - tak si v Anglii cení stavitelů tratí. No a to nejlepší - je to mistr světa z roku 2009. A měl tam s tím někdo problém? Neměl.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 7:34:38 
Offline

Registrován: ned 12. říj 2014 19:26:08
Příspěvky: 33
mandy píše:
Přátelé, dlouho jsem váhal, jestli sem přispět nebo nikoliv, nicméně jak tak čtu příspěvky výše, nedá mi to, abych nevyslovil svůj názor.

Myslím, že všichni máme zájem soupeřit na MČR za maximálně rovných podmínek! V současnosti však z obecně známých důvodů staví trať zkušení závodníci, kteří současně budou na MČR našimi soupeři. To je pochopitelně složité přijmout, protože každý stavitel trati, staví trať vědomě či nevědomě podle svého a současně si logicky pamatuje ty největší „špeky“, které postavil. To samo o sobě je výhoda. Pokud někdo tvrdí, že si to nepamatuje nebo, že to tak není tak kecá. Prostě to tak je!



Taky jsem dlouho váhala něco napsat, ale tohle už mi nedá.Musím reagovat na Tebe Mandy a v podstatě i na Pussynu. Zkoušel si někdy zorganizovat nějaký závod? A to se vším všudy? Jako je připravit terén, všechny organizační věci okolo a do toho ještě postavit trať přesně podle regulí? Doporučuji Tobě a Pussynovi a všem ostatním, zkuste si to. My jsme si to vyzkoušeli. A žádná výhoda to opravdu není, spíše naopak. Tak netvrď tady to, že někdo kecá, když si to nepamatuje. I když tomu nevěříš, tak tomu opravdu tak je. Po postavení trati seš rád, že všechno časově stíháš, aby někdo neremcal, že se závod zpozdil, do toho vybrat startovné, připravit desky a pod., zahájit závod, a pak ještě si samotný závod odejít. V tom žádnou výhodu nevidím, protože už před závodem si tak unavený, že i kdybys chtěl a něco si pamatoval, tak v tom shonu na vše zapomeneš.

A pánové, ruku na srdce. Kdyby jste byli doposud umístění trochu jinde než jste? Napadlo by Vás vůbec něco takového řešit??? .......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 7:40:56 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 21:20:19
Příspěvky: 401
Bydliště: Krásná Studánka
To co napsal Mandy má jediné hlavu a patu. Zbytek jsou jen emo cinty, nebo nerealizovatelné návrhy.
Vznikla CAFTA, jak jsem již při zrodu psal je to krok správným směrem.
Ale ke sportovní soutěži povede ještě dlouhá a bolestivá cesta, včetně ztrát.

Loňské MČR byla první vlaštovka a nechal sem to bez komentu.

Letos už je pozdě bycha honit. Na příští valné hromadě CAFTA je třeba se domluvit jak dál, dostatečně dopředu.
Dodržování pravidel, stavění trati, zdražení startovného(a zde nedělejme si iluze přijde pláč a početní ztráty) atd.

Zkrátka shrnuto a podtrženo je třeba rozhodnout a zdali se CAFTA soutěže pojedou ve stylu setkání v horní dolní a nebo se posuneme ke
sportu na úrovni.

Pro mě je to zatím to první, a není to špatně - jezdím si hlavně odpočinout od mnoha sportů "na úrovni". Ale prosím všechny, aby si
sáhli do svědomí a netvářili se, že současné HFT u nás pod vedením CAFTA je něco víc. NENÍ. a je jedno jestli se jmenuje Pohár CAFTA,
MČR, nebo je to krysa u Aleše na louce. Všude je zábava a dobrá parta, Kubajzz má složitější tratě, ale u té zábavy to také končí.

za mě k tématu HOWGH.

_________________
Nechceš mít draka pod věží? Dbej, ať ti do nosu nesněží!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2015 7:54:01 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Jak to tady čtu tak mi to prijde ze spíš máte strach aby vás nějaký "stavitel" nelupnul.....A pokud jde o stavení tak pokud někdo chce postavit poradnou trať tak architekt i ten kdo meri už dopředu zvazují kam kterou sklopku a na jakou vzdálenost dát..... Říká se tomu spolupráce. To pro ty co zde píšou bludy o stavení. Tak si to můžete stavět u vás na dvorku. A Mandy.... viz "parádně" upravená trať na neděli v Bohumíně, nastrkaný křoví do dráhy a mimo jiné jeden kvalitní stoják. A jen teď hádám...nepomohl sis náhodou ten den o pár bodů?....A ještě něco, nedávno jste tady vyřvávali že proč platit startovný když pak musíte pomáhat stavět a byl s toho stejný humbuk jako teď. A teď když pro vás někdo postavi a vy si můžete přijet jak na výlet ,tak teď máte zase další problém. A pořád stejný lidi. Tohle když čtou kluci z Cacu tak se musí za břicho popadat........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz