FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 19:31:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 12:20:11 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Ptám se proto, že v Holešově byly kvůli Mandyho postoji jisté připomínky (ne moje!). A když jsme pak jeli domů, tak jsme to rozebírali a dohodli se, že se na to zeptám. Na tom snad není nic špatného.
Tak ještě jednou a opravdu naposledy!
Kdyby bylo číslo stanoviště na tom betonu, nebo byl označený sprejem jako se to dělá v Polsku je to naprosto jasné! Mě jde o to, pokud je kolík s označením opřen o něco, jestli se to něco též stává kolíkem umožňujícím regulérní dotek. Nevím jestli to píšu jako chovanec zvláštní školy, nebo to jako chovanci čtete vy, každopádně jsem ještě jednoznačnou odpověď (ano nebo ne) nedostal! Buď napište, že nevíte, nebo se prostě vůbec nevyjadřujte, ale nedělejte ze mě vola. Díky ;)
Pokud by byla odpověď na moji otázku ANO, pak se dostáváme do precedentni situace, kdy se bude kolík dotýkat například zábradlí nebo nějaké dřevěné kadibudky a v tom případě by bylo možné dotýkat se tohoto po celé délce. Samozřejmě za předpokladu neporušení pravidla o spoušti... Takže já bych mohl stát například 5 metrů od kolíku na konci zábradlí, ale furt by to bylo OK :) Kapišto?
Kdo chce, si myslím pochopí co chci říct, kdo nechce bude ze mě dělat dementa...
Jak jsem psal, za mě je nejschůdnější a nejjednodušší se takovým situacím zcela vyhnout a kolík při stavbě trati o nic neopírat. Pak to bude bez jakékoliv diskuze...

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 12:52:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Já na tuto odpověď taky čekám, páč jsem se v Holešově na toto téma s klukama bavil a prý se poptají a dají vědět. Není to odpověď jen pro Martina, ale pro všechny ostatní které to zajímá. Děkuji.

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 13:16:36 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Teď jsem si vzpomněl na přímo ukázkový příklad z minulého týdne v Lipové!
Kolík, přidělaný na zábradlí viz. foto.. Já chtěl střílet tak, že jsem se rozkročil, opřel pušku o zábradlí ale i tak se zároveň dotýkal dřevěného kolíku. Načež jsem byl upozorněn, že takto střílet nesmím, že to takhle nikdo přede mnou nestřílel, tudíž ani já tak střílet nebudu. No, nestřílel jsem... Jednalo se sice o střelbu siluet, ale pravidla a pozice byly dle standardů HFT. Stejná situace by mohla vzniknout i při samotném závodě, kdy já bych mohl tedy teoreticky stát až na konci toho zábradlí ;) . Sice bych tím žádnou výhodu nezískal, nejspíš naopak, ale pravidla by mi to podle všeho umožnila. Nejde mi o to, dělat tady z toho komedii, jde mi o to, určit jasnou a přesnou definici, aby bylo pro příště jasno, co je a co není možné a předešlo se veškerým dohadům.

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 13:41:32 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
A proč zase vymýšlet nějaké nové a přesnější definice?
Neměl by se spíše stavitel zamyslet nad tím, aby se na daném stanovišti nedalo stát/klečet apod. bez nějakých diskuzí a stanoviště nedovolovalo jiný výklad? Tak prostě přestaňme používat jako opory různá zábradlí, rozvětvené stromy apod. Na betonový blok barevně udělat čtverec, kde se musí závodník dotýkat apod.

Proti loňskému roku v UK nebylo jediné stanoviště, kde by nebyl kolík a v dosahu nic dalšího čeho by se mohl dotýkat (v Kelmarsh tedy jednu takovou situaci měli, ale prý mají drobnou změnu v pravidlech a rozhodčí to trestali nulou! - v dosahu kolíku byl nějaký strom a někteří se dotýkali nohou kolíku a pušku opřenou o strom ze kterého byla sklopka lépe vidět.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 13:56:55 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Souhlas, myslím že je věc stavitelů popřemýšlet o tom co dělají a postavit stanoviště tak aby poloha či pozice byla už dopředu jasná, aby to nějakej chytrák nemohl ochc.. .Neboť to zábradlí jako stoj s oporou,je napevno spojené s kolíkem,tudíž pokud nebylo řečeno dopředu bych střílel taky tak....
Pokud dáváme jako oporu v kleku stoh pneumatik, je možné střílet v kleče kdekoliv se ho budu dotýkat, ale pozice střelce by měla být pořád na "tři body"...."špička koleno chodidlo" a né nějakej "bobek nebo dřep".. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 14:58:51 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 21:20:19
Příspěvky: 401
Bydliště: Krásná Studánka
Což mi Termite připomíná první závod u vás. V jednom kole byla opora na pneumatikách na nějaký bedně(pardon špulce od kabelu), kolík se dotýkal jak bedny tak pneumatik a z pneumatik to byl docela majstršot, ale když jsem si flintu položil na rovnou desku špulky, tak to bylo o ničem. Vedli jsme s Ufounkem debatu a nakonec dali easy variantu. Myslím, že vím jak jste to chtěli(opora pneumatiky). Podle někoho jsem to ojebal, ale já osobně si myslím že to bylo v rámci regulí, bo co není zakázáno.. Tolik pro stavitele. Zkusím vytáhnout fotku:

http://petrk-rajce.rajce.idnes.cz/Zalany_28.09.2014#20140928_145530.jpg

_________________
Nechceš mít draka pod věží? Dbej, ať ti do nosu nesněží!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 15:22:08 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Obrázek

takže pokud vezmu v úvahu tady tuto stage, pak je v pořádku střílet například z pravého kraje toho dřevěného kola a nedotýkat se ani kolíku ani pneumatik? Prosím pouze o odpověď ANO nebo NE. Příspěvky typu chyba stavitele, (ne)vymýšlení přesných definic, neznalost vicemistra Evropy atd. si prosím odpusťte, neb jak vidno i mistr stavitel se občas utne a takováto situace může v reálu normálně nastat. A evidentně k nim i dochází, viz Holešov, Lipová, Želany... :lol:

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 15:46:41 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Ano,v Želanech byla opora ve stojí celá konstrukce, gumy i špulka. Netušil jsem že si k tomu někdo lehne.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 16:10:37 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Takže jsme tedy zřejmě dospěli k závěru, že pokud se bude kolík dotýkat nějaké věci ( strom, kořen, bouda, zábradlí, auto, špulka od kabelu ) pak se lze dotýkat dané věci kdekoliv po celém jejím obvodu nebo délce. Snad jsem to napsal dost srozumitelně :lol: .
Ještě uvedu pro jistotu dva příklady: pokud bude příště kolík umístěn například uvnitř policejního favorita, lze střílet například z jeho střechy nebo kapoty...
Pokud bude kolík opřen o zábradlí, lze střílet kdekoliv po celé délce zábradlí...
Dle mého je to blbost, ale co se dá dělat. Pokud se k tomu někdo rozhodne, nelze ho za toto trestat nebo ho v jeho rozhodnutí nějak omezovat.

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklad pravidel HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 19:04:10 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Nesmíš být tak urážlivý, ono i do tebe si občas může někdo rejpnout. Trochu nadhledu to chce. :D

Když je to střelba s oporou, tak je tam nějaký ten podpůrný objekt.
Když si nejsi jistý, co je podpůrný objekt, tak je tam rozhodčí, kterého se můžeš zeptat. Víc se k tomu asi nedá dodat.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz